„Santaka“ / Mamos ir medikės nuomonės išsiskyrė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-05-14 16:33

Dalinkitės:  


Antihistamininiai vaistai vaikams leidžiami tik esant labai stipriai alerginei organizmo reakcijai.

„Sveikata.lt“ nuotr.


Mamos ir medikės nuomonės išsiskyrė

Eglė KVIESULAITIENĖ


Dėl išbertos dukrelės į medikus besikreipusią mamą papiktino siūlymas imti nedarbingumo lapelį. Moteris įsitikinusi, kad nustatant diagnozę gydytojai pritrūko kompetencijos.



Pranešė auklėtoja

Į redakciją paskambinusi vilkaviškietė Ilona Siaurusaitienė sakė nebe pirmą kartą turinti priekaištų vaikų ligų gydytojai Nijolei Vyšniauskaitei. Nors vaikai prirašyti pas Vilkaviškio šeimos medicinos centro pediatrę Angeliją Bakšienę, susirgus mažyliams kartais tenka kreiptis ir į jos koleges.

– Ketvirtadienį paskambino iš darželio ir pranešė, jog mano dukra išberta, – pasakojo I. Siaurusaitienė. – Nuraminau, kad nesibaimintų, nes dukra jokia užkrečiama liga neserga – tai tik alergija. Tačiau darželio „seselė“ nepatikėjo ir liepė atnešti pažymą iš gydytojos.

Ilona pripažino, jog dukters bėrimas buvo tikrai „negražus“, tačiau tokį ji jau buvo mačiusi ant sūnaus kūno, kai prieš kurį laiką labai išsigandusi vaiką buvo nuvežusi net į ligoninės Priėmimo skyrių. Tada medikai nuramino, kad tai nepavojinga – tiesiog taip organizmas sureagavo į žydinčius augalus, ir išleido berniuką į mokyklą.



Skyrė vaistų

Po auklėtojos skambučio iš darželio pasiėmusi dukrą I. Siaurusaitienė nuskubėjo į medicinos įstaigą pažymos. Kaip pasakojo moteris, mergaitę apžiūrėjusi gydytoja N. Vyšniauskaitė pasiteiravo ar vaikas nekarščiuoja, o pakėlusi drabužius ir pamačiusi bėrimą nusistebėjo, jog tokių ligų seniau nebuvo, tad medikai nebuvo mokomi, kaip jas gydyti. Gydytoja skyrė vaistų nuo alergijos, tačiau nebuvo linkusi mažosios pacientės išleisti į darželį ir mamai pasiūlė dukrą iki pirmadienio palaikyti namuose.



Ilona nenorėjo su tuo sutikti ir nusistebėjo, kodėl dėl alergijos vaikas negali lankyti darželio. Juk alerginė organizmo reakcija neužkrečiama. Juolab kad mergaitei iškart buvo suleistas antialerginis preparatas, ji pati gerai jautėsi. Tačiau gydytoja buvo įsitikinusi, jog bėrimas gali pasireikšti ne vien dėl alerginės reakcijos, bet ir dėl infekcijos, todėl geriau ligos eigą stebėti namuose ir neleisti vaiko į kolektyvą.



Šventės nepraleido

I. Siaurusaitienė jau buvo susitaikiusi su mintimi, kad dukrą vesis į darbą, tik labai apgailestavo, jog mergaitei teks praleisti darželyje vyksiančią šventę, kurios ji taip laukė. Tačiau klinikos koridoriuje moterį su dukra užkalbino su jų šeimos gydytoja dirbanti slaugytoja. Žvilgtelėjusi į bėrimus ir išgirdusi apie šventę darželyje, medikė nuramino, jog dėl alergijos tikrai neverta praleisti renginio.

– Tai išgirdusi gydytoja N. Vyšniauskaitė labai supyko ir iškart nuskubėjo pas kitame kabinete dirbusią kolegę A. Bakšienę, – pasakojo mama Ilona. – Tačiau ir ši gydytoja patvirtino, kad bėrimas – nuo alergijos, tad nereikia išradinėti dviračio.

I. Siaurusaitienės teigimu, N. Vyšniauskaitė net ir tuomet tvirtino negalinti išduoti pažymos, jog mažoji pacientė sveika, tačiau dokumentą nenoromis išrašė. Tad septynmetė į darželio šventę nuėjo.



Susiklosčiusi situacija labai papiktino I. Siaurusaitienę, mat mamos ir medikės požiūris į vaikų gydymą išsiskiria nebe pirmą kartą.



Neeilinis bėrimas

Pacientų mamos nusiskundimus išgirdusi Šeimos medicinos centro gydytoja N. Vyšniauskaitė buvo įsitikinusi, kad elgėsi teisingai, nes geriau apsidrausti nuo ligos ir imtis papildomų priemonių, nei rizikuoti.

– Šiuo metu ypač siaučia virusinės infekcijos, pasireiškiančios įvairiais bėrimais, kasdien sulaukiame tokių pacientų, – aiškino gydytoja. – Minėtu atveju mergaitės broliukas prieš porą dienų taip pat į medikus buvo kreipęsis dėl bėrimo. Todėl labai tikėtina, jog ligos kilmė – infekcinė, pasireiškusi alergine odos reakcija.

Prisiminusi pacientę gydytoja aiškino, kad tai buvo ne eilinė, o stipri alerginė reakcija, buvo išbertas visas mergaitės kūnas, veidas, todėl vaikui net buvo suleisti antihistamininiai vaistai. Tokių priemonių imamasi tikrai ne kiekvienu alergijos atveju, nes injekcijos – skausmingos, gydymas vaikui kelia diskomfortą.



Nematytos ligos

Virusai nuolat kinta, tad vis atsiranda naujų nematytų ligų ir organizmo reakcijų. Vienos pasireiškia karščiavimu bei kitais papildomais simptomais, kitos – tik bėrimu. Kai kurios enterovirusų sukeltos ligos pirmąkart nustatytos vos prieš kelerius metus, todėl nenuostabu, jog medikai į jas žvelgia itin atsargiai.



Pasak N. Vyšniauskaitės, net alergija nėra jau tokia nekalta liga, kad į ją reikėtų visiškai numoti ranka. Dėl alergijos žmogų gali ištikti anafilaksinis šokas ir nesuteikus skubios pagalbos pacientas gali net mirti.

Be to, anot medikės, reikėtų suprasti ir ugdymo įstaigos bei jos ugdytinių padėtį. Jei bėrimas infekcinės kilmės, gali užsikrėsti visa grupė. Todėl darželio auklėtoja bei įstaigos sveikatos specialistė ir sunerimo, pamačiusios progresuojantį bėrimą. Kita vertus, išbertą mažylį grupėje pamatę kitų vaikų tėveliai tikrai imtų nerimauti dėl savo atžalos saugumo.



Atskirti sunku

Vilkaviškio ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja Kristina Kubilienė taip pat tvirtino, kad atskirti paprastą organizmo alerginę reakciją ir sukeltą infekcijos tikrai nėra paprasta. Tad medikas niekada negali būti tikras 100 procentų, kokia ligos kilmė. Į Vaikų ligų skyrių pastaruoju metu taip pat kreipiasi nemažai išbertų vaikučių. Jiems dažniausiai konstatuojamos virusinės kilmės ligos.

Tačiau neretai tenka slopinti ir alergines reakcijas. Kai kada jos būna labai greitos ir pavojingos. Žmonės, kurių organizmas į alergenus reaguoja itin audringai, turėtų visuomet su savimi turėti antialerginių preparatų.

Nors mamos paprastai geriausiai pažįsta savo vaikus, žino jų sveikatos problemas ir net išmano, kaip jas spręsti, K. Kubilienė laikosi nuomonės, jog kilus abejonėms medikai linkę geriau apsidrausti ir skirti gydymą, o ne laukti ir rizikuoti paciento sveikata.





Publikuota: 2018-05-14 16:33:06

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai