„Santaka“ / Rusnės pasiekimai – atlygis už darbą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-04-09 17:06

Dalinkitės:  


Pradinukė Rusnė Mauručaitė dažnai kviečiama į renginius Basanavičynėje.

Nuotr. iš asmeninio albumo


Rusnės pasiekimai – atlygis už darbą

Renata VITKAUSKIENĖ


Lietuvos mokyklų apdovanojimuose į „Metų moksleivio“ titulą pretendavusi pilviškietė pradinukė Rusnė Mauručaitė surinko 522 balsus ir iš 22 pretendentų yra penktoje vietoje. Ketvirtokės kandidatūra konkursui pateikta turint omenyje daugybę jos aukštų pasiekimų raiškiojo skaitymo, kūrybinių darbų konkursuose, turiningą popamokinę veiklą ir, aišku, puikų mokymąsi. Mergaitę jos mokytoja vadina šių dienų perliuku.



Garsėja kaip skaitovė

Ketvirtokė Rusnė Mauručaitė ne tik puikiai mokosi. Po pamokų Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje mergaitė šoka, skambina pianinu, dainuoja, skaito knygas, kuria eilėraščius ir pasakas, konstruoja, programuoja, piešia, užsiima rankdarbiais ir labai myli savo šuniuką Bučkį. Šeimos padedama pradinukė kaupia naujausios vaikiškos literatūros bibliotekėlę.

Apie Rusnės pasiekimus jau yra rašyta ir „Santakos“ laikraštyje. Mat mergaitė kelinti metai pagrečiui pelno aukščiausias vietas rajono pradinukų kūrybiniame konkurse „Vaikai kuria pasakas“, rajoniniame meninio skaitymo konkurse „Tėvynei iš vaiko širdelės“. Praeitą sekmadienį ji apdovanota už sėkmingą dalyvavimą Vilkaviškio dekanato religinės literatūros skaitovų konkurse.



Matyt, neatsitiktinai ketvirtokės mokytoja Daiva Neiberkė Rusnę, jos raiškų balsą, taisyklingą tarseną įsidėmėjo dar tada, kai mergaitė buvo darželinukė. Tada ji sykiu su grupės auklėtoja vedė renginį.

Šiandien pati Rusnė sako, kad dabar, jeigu auditorija, prieš kurią tenka pasirodyti, nėra pati didžiausia, ji nejaučia jokios baimės. „O Basanavičynėje daug kas mane pažįsta, ten jaučiuosi taip, lyg skaityčiau savo draugams, pažįstamiems“, – smagiai kalbėjo jaunoji skaitovė.

Rusnė, kaip ir visi šiuolaikiniai vaikai, be abejo, skiria laiko technologijoms. Ji mėgsta pažaisti kompiuteriu, mielai išbando programavimo užduotis, kuriomis sudomina klasės mokytoja.



Vytauto Račicko gerbėja

Vis dėlto Rusnei labai rūpi ir knygos. Mergaitės mama Renata Mauručė sakė, kad jei kuris autorius mergaitę tikrai sudomina, tėveliai pasirūpina, kad dukra namuose turėtų visus jo kūrinius ar patikusios serijos knygas. „Kai Rusnei buvo dveji metukai, svečiai lauktuvių jai atnešdavo ne žaislą, o knygą“, – prisiminė mergaitės mama. Knygutes mergaitei skaitydavo ir tėvai, ir seneliai.

Dabar Rusnė įnikusi į Vytauto Račicko kūrybą. Skaitytojos simpatijas rašytojas pelnė už tai, kad kuria vaikams suprantamai, aprašo jų kasdienį gyvenimą, knygose galima rasti daug įvairių juokelių.



„Knygos praturtina mano kalbą, lavina vaizduotę, kartais padeda kasdienėse gyvenimo situacijose. Sykiais, kai ištinka kokia bėda, prisimenu neseniai skaitytą knygą ir ji padeda iš blogos situacijos kaip nors išsikapstyti“, – apie skaitymo naudą kalbėjo dešimtmetė.

Rusnei smagu knygoje matyti ir jos pačios sukurtą pasaką. Vienas toks leidinys – „Lietuvos vaikų pasakų“ 10-oji knyga. Joje išspausdintą R. Mauručaitės melų pasaką per televiziją ir radiją klausytojams yra skaičiusi teta Beta (LRT laidų vedėja Bernadeta Lukošiūtė).



„Jeigu darai – daryk gerai“

Rusnės mama Renata Mauručė sakė dukrą raginanti vienai ar kitai veiklai atiduoti visą save, dirbti atsakingai, kad tuščiai neeikvotų mokytojų laiko, neužimtų kito vaiko vietos.

„Mes dukrai sakome: „Jeigu darai – daryk gerai, nes padaryti bet kaip gali kiekvienas“, – kalbėjo R. Mauručė.

Rusnės mokytoja D. Neiberkė akcentavo mergaitės pareigos ir atsakomybės stiprius jausmus, kruopštumą. Iš tiesų, pradinukės mokykliniai sąsiuviniai, kūrybiniai darbai – nepriekaištingai tvarkingi. Net rašydama savo malonumui Rusnė yra labai reikli sau ir jeigu jau ką daro – tai tik labai gerai.

„Kai kokį darbą padarau atmestinai, net pačiai būna nesmagu žiūrėti, – sakė Rusnė. – Kai kas nors nepasiseka, tai truputį paliūdžiu, paskui bandau dar sykį ir pavyksta iš antro ar trečio, ketvirto karto.“





Dovanų – tautinis kostiumas

Rusnės mama ir mokytoja vienu balsu sako, kad ketvirtokės pasiekimai yra vaiko ir suaugusiųjų komandinio darbo rezultatas. Be pačios mergaitės pastangų, darbštumo, atsakingumo ir gebėjimo planuoti laiką tokių gerų rezultatų keliose skirtingose srityse nebūtų.

Šeima džiaugiasi pedagoge, pastebėjusia mokinės gabumus, mokytoja akcentuoja, kad ir tėvai, ir seneliai mergaitei skiria daug laiko, padeda kaip tik galėdami. Mat pradinukė dar lanko šokių, informacinių technologijų būrelius Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje, mokosi muzikos mokykloje.

Muzikos pedagogės Linos Rekevičienės mokinė Rusnė jau spėjo tapti respublikinio muzikos (meno) mokyklų jaunųjų pianistų konkurso „Garsų vaivorykštė“ trečios vietos laimėtoja. Respublikinėse jaunųjų pianistų varžytuvėse („Klaviatūros karalystės“ ir Šakių miesto konkursuose) pilviškietė užėmė antrąsias vietas.

Įvertinant pradinukės, jos mokytojų, šeimos pastangas jau nesyk pagarbiai buvo tariamas ir Vilkaviškio vardas.

Išties ypatingą dovaną – tautinį kostiumą – Rusnė yra pelniusi Basanavičynėje. Nuo praeitos vasaros mergaitė gali puoštis asmeniškai jai Nacionaliniame muziejuje pasiūtu tautiniu rūbu.

Šiomis dienomis ketvirtokė ruošiasi į etnografinio pobūdžio konkursą, kur savo gimtąja tarme skaitys istoriją, kaip suvalkietis, aukštaitis ir žemaitis rado maišą pinigų.

O ką pati Rusnė darytų, jeigu rastų tokį radinį? Nedvejodama atsakė, kad padalytų neturtingiems žmonėms ir gyvūnų prieglaudai.





Publikuota: 2018-04-09 17:06:53

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai