Į mokinių meninio skaitymo konkurso respublikinį etapą patekusiai Vitai Laskevičiūtei teko išmėginti ir renginio vedėjos amplua.

Olimpiadose nepralenkiami gimnazistai

Andrius GRYGELAITIS

Gabiausi Vilkaviškio rajono moksleiviai ir toliau aktyviai demonstruoja savo žinias įvairiose olimpiadose bei konkursuose.

Kalbų olimpiadose dominuoja „Aušra“

Rajoninėje lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje, 9–10 klasių grupėje, pirmas tris vietas pasidalijo Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokiniai. Pirmąją vietą užėmė Kristina Kazlauskaitė (mokyt. Vaida Kainauskienė), antrąją – Lukas Rakauskas (mokyt. Jolita Sinkevičienė), o trečiąją – Simona Matulaitytė (mokyt. Andrius Damušis).

11–12 klasių grupėje pirmoji vieta atiteko dar vienai V. Kainauskienės mokinei Vitai Laskevičiūtei, antrąją vietą pasidalijo taip pat šios pedagogės ruošta mokinė Mileta Tamašauskaitė ir kita „Aušros“ gimnazijos atstovė Marta Marčiulionytė (mokyt. Rasa Kvirevičienė). Trečiąją vietą iškovojo Gražiškių gimnazijoje besimokanti Živilė Ulevičiūtė (mokyt. Irena Balandienė).

9–10 klasėms skirtoje anglų kalbos olimpiadoje lygių nebuvo „Aušros“ gimnazijos mokytojos Daivos Čėsnienės parengtiems vaikams. Pirmąją vietą užėmė Kristina Kazlauskaitė, antrąją – Benas Karpavičius, o trečiąją – Tadas Grikietis.

Rusų kalbos olimpiadoje, skirtoje 10–11 klasių mokiniams, vėl išsiskyrė „Aušros“ gimnazistai. Pirmoji vieta atiteko Viktorijai Zaveckaitei (mokyt. Aušrinė Gžibovskienė), antroji – Vitui Garniui (mokyt. Vanda Unguraitienė), o trečioji – dar vienai A. Gžibovskienės mokinei Agnei Černauskaitei.

Pateko į respublikinį etapą

Meninio skaitymo konkurso rajoniniame etape sekėsi įvairių ugdymo įstaigų atstovams. 5–8 klasių grupėje pirmąją vietą laimėjo Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos pedagogės Eglės Domantienės mokinė Gustė Jacinkevičiūtė. Antrąją vietą užėmė Alvito pagrindinėje mokykloje besimokanti Rusnė Bernotaitytė (mokyt. Vida Kaukaitė), o trečiąją – Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro atstovė Deimantė Kuršvietytė (mokyt. Aušra Biskienė).

9–10 klasių grupėje geriausiai pasirodė „Aušros“ gimnazijos mokiniai. Pirmoji vieta atiteko Vitai Laskevičiūtei (mokyt. V. Kainauskienė), antroji – Ievai Andriulionytei (mokyt. A. Damušis), trečioji – Gerdai Papartytei (mokyt. V. Kainauskienė). Tiesa, trečiąją vietą Gerda pasidalijo su Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokine Simona Cimbleryte (mokyt. Rima Gutkovienė).

Geriausiai savo amžiaus grupėse rajone pasirodžiusios G. Jacinkevičiūtė bei V. Laskevičiūtė sėkmingai savo kraštui atstovavo ir regioniniame ture. Gustė užėmė antrąją vietą, o Vita – pirmąją. Ji gavo teisę dalyvauti balandžio 27–28 dienomis Palangoje vyksiančiame Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso respublikiniame etape.

Nedaug dalyvių

Rajoninė technologijų olimpiada dalyvių gausa nepasižymėjo. Pavyzdžiui, tekstilės ir dizaino programos 8–10 klasių grupėje dalyvavo vos viena Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos moksleivė Meirūnė Čižauskaitė (mokyt. Dalia Viliušienė). Ji ir užėmė pirmąją vietą. 11–12 klasių grupėje varžėsi tik dvi dalyvės. Pirmoji vieta atiteko D. Viliušienės mokinei Skaistei Navickaitei, o antroji – Pilviškių „Santakos“ gimnazijos pedagogės Dianos Maksimavičienės ugdytinei Mildai Stankevičiūtei.

Šiek tiek daugiau dalyvių varžėsi konstrukcinių medžiagų programoje. 8–10 klasių grupėje pirmoji vieta atiteko Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos mokiniui Matui Vaičekauskui (mokyt. Vidmantas Krocas), antroji – Virbalio pagrindinės mokyklos atstovei Monikai Savickaitei (mokyt. Darius Vaitkevičius), o trečioji – „Aušros“ gimnazijoje besimokančiam Lukui Griučkaičiui (mokyt. Rimantas Danilevičius).

11–12 klasių grupėje nugalėjo dar vienas pedagogo R. Danilevičiaus mokinys Ignas Švirinas. Antroji vieta atiteko pilviškiečiui Povilui Mačiulaičiui (mokyt. Sigitas Rinkevičius).

Dailės olimpiados nugalėtojos

Rajoninėje dailės olimpiadoje pirmąją vietą iškovojo viena iš praėjusių metų „Santakos“ laikraščio nominacijų laimėtojų – Gražiškių gimnazijos mokinė Deimantė Povilaitytė (mokyt. Vilma Brazauskienė). Antrąją vietą pasidalijo „Aušros“ gimnazistė Matilda Kalvaitytė (mokyt. Reda Viktažentienė) bei Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro atstovė Marija Dulinskaitė (mokyt. Stasė Zelinauskaitė). Trečioji vieta atiteko dar vienai R. Viktažentienės ugdytinei Emilijai Jurgelaitytei bei Kristijono Donelaičio gimnazijos moksleivei Mildai Abraitytei (mokyt. D. Viliušienė).

Fizikai – iš įvairių gimnazijų

Rajoninėje fizikos olimpiadoje, 9–12 klasių grupėje, buvo skirtos šešios pirmos vietos. Jas iškovojo net penki „Aušros“ gimnazijos pedagogės Irenos Skamarakienės mokiniai: Kristina Kazlauskaitė, Justas Karpavičius, Antanas Savokaitis, Vilmantas Runas bei Dominykas Murauskas. Pirmoji vieta taip pat atiteko Kristijono Donelaičio gimnazijos pedagogės Janinos Judickienės mokinei Skaistei Vaitkevičiūtei. Dar viena šios mokytojos ugdytinė Ugnė Rickevičiūtė olimpiadoje pelnė trečiąją vietą.

Trečiosiomis vietomis taip pat džiaugėsi Pilviškių „Santakos“ gimnazijos atstovė Vaiva Karpavičiūtė (mokyt. Daiva Kukienė) bei „Aušros“ gimnazijos mokinė Vika Valaikaitė (mokyt. Neringa Bartelienė).

Paruošė ne po vieną mokinį

„Aušros“ gimnazijos pedagogė Dalia Martišienė paruošė net šešis rajoninės chemijos olimpiados nugalėtojus bei prizininkus. Pirmąsias vietas savo amžiaus grupėse iškovojo jos mokiniai Kristina Kazlauskaitė, Matilda Kalvaitytė bei Jokūbas Setkauskas, antrosiomis vietomis džiaugėsi Gabija Sūdnikaitė ir Ignas Rutkauskas, o trečiąja – Mantas Petrulis.

Ne mažiau sėkmingai chemijos olimpiadoje pasirodė ir dar vienos „Aušros“ gimnazijos pedagogės Danutės Leščiukaitienės mokiniai. Pirmosios vietos atiteko jos ruoštiems Evaldui Kvietkauskui bei Regimantui Žekui, antroji – Gabijai Maksvytytei, o trečioji – Simonai Matulaitytei.

Dvi pirmas vietas iškovojo ir Kristijono Donelaičio gimnazijos moksleivės Gabija Guntoriūtė bei Skaistė Vaitkevičiūtė. Abi merginas ruošė mokytoja Rima Lazdauskienė. Šios ugdymo įstaigos pedagogo Leono Zdancevičiaus mokinė Ugnė Rickevičiūtė chemijos olimpiadoje iškovojo trečiąją vietą.

Gražiškių gimnazijos atstovė Deimantė Povilaitytė olimpiadoje užėmė antrąją vietą (mokyt. Gintarė Zdanavičienė).

Publikuota: 2018-03-12 16:32:36