„Santaka“ / „Aukso vainikas“ vainikavo drožėjo darbus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-01-11 16:56

Dalinkitės:  


„Aukso vainiku“ šiemet vainikuoti (iš kairės) medžio meistras Zenonas Skinkys, keramikė Virgilija Silvestra Šufinskienė ir kryždirbys Adolfas Teresius.

Dariaus BALTAKIO nuotr.


„Aukso vainikas“ vainikavo drožėjo darbus

Laima VABALIENĖ


Vilkaviškietis medžio meistras Zenonas Skinkys į mūsų rajoną parvežė ketvirtą „Aukso vainiką“ – aukščiausią tautodailininkų kūrybos įvertinimo simbolį.

Šiemet tradiciškai per Tris karalius konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatų paskelbimo ir vainikavimo iškilmės vyko Rokiškio krašto muziejuje. Pasipuošti garbingiausiu Lietuvos tautodailės apdovanojimu – „Aukso vainiku“ – siekė 28 senųjų amatų tradicijas tęsiantys kūrėjai. Tarp jų – ir du Vilkaviškio rajono atstovai, pirmąsias vietas užėmę konkurso regioniniame (Marijampolės apskrities) etape. Tai medžio drožėjas Zenonas Skinkys ir audėja Edita Blažukaitė-Šūmakarienė. Šių auksarankių darbai buvo eksponuoti respublikinėje parodoje Rokiškyje.

Vertinimo komisija parodos laureatais paskelbė Z. Skinkį (vaizdinės liaudies dailės kategorija), taikomosios liaudies dailės meistrę, keramikę Virgiliją Silvestrą Šufinskienę iš Kuršėnų ir skulptorių, kryždirbį Adolfą Teresių iš Garliavos.

Medžio meistras Z. Skinkys parodai pateikė penkių paveikslų ciklą tautinio kostiumo motyvais. Tautiniais kostiumais jis „aprengė“ atskirų Lietuvos regionų šventąsias. Drožėjo puoselėta idėja pernai pasirodė „labai į temą“. Juk 2017-ieji Lietuvoje buvo paskelbti Tautinio kostiumo metais. Suvalkietišku rūbu medžio paveiksluose „vilki“ šv. Ona, dzūkišku – šv. Cecilija, aukštaitišku – šv. Agota, žemaitišku – šv. Uršulė, Klaipėdos kraštui atstovauja šv. Barbora.



Vilkaviškietis „Aukso vainiko“ konkursuose yra dalyvavęs keturis kartus, tačiau pripažino, kad tik paskutiniajam ruošėsi tikslingai. Anot jo, pirmieji du kartai buvo gera proga parodyti savo turimus darbus, o ne varžytis, trečiąkart labiau ruoštasi Dainų šventės Vilniuje parodai, o pernai kurdamas savo „šventąsias“ jau rimtai galvojo apie „Aukso vainiko“ konkursą. Beje, prieš trejetą metų, kai respublikinė konkursinė liaudies meno paroda šventė dešimtmetį, Z. Skinkys buvo tarp nominantų, pelniusių „Mažuosius vainikėlius“.

Dabar mūsų rajonas jau turi keturis „Aukso vainiko“ laimėtojus. Pirmasis vainikas į Vilkaviškį atkeliavo 2006 m., kai už kaišytines prijuostes buvo vainikuota audėja Valė Babinskienė. Antrąjį vainiką taip pat už prijuostes 2010-aisiais pelnė audėja Marija Danilaitienė. Pernai „Aukso vainiku“ pagerbtas kryždirbys iš Alvito Raimundas Blažaitis.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigti „Aukso vainiko“ apdovanojimai yra svarbiausias šalies tautodailininkų – iškilių liaudies dailės kūrinių autorių – įvertinimas.

Įdomiausius, tradicijos atspindžio ir meniškumo požiūriu vertingiausius šiemetinės parodos darbus bus galima pamatyti ir Lietuvos dainų šventės „Vardan tos…“ dienomis Vilniuje, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, vyksiančioje liaudies meno parodoje.







Publikuota: 2018-01-11 16:56:01

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai