„Santaka“ / Žvilgsnis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-10-27 14:46

Dalinkitės:  


Žvilgsnis

Birutė NENĖNIENĖ


Verti pagarbos ir atminimo



Iki metų pabaigos teliko šešiasdešimt penkios paros. Praeityje pasiliko trys šimtai dienų, sutalpinusių daug įvairių darbų, džiaugsmų ir rūpesčių. Naktį į šį sekmadienį viena valanda atgal pasuksime laikrodžius, atsisveikindami su vasaros laiku.

Laiko, mums gero ar blogo, nesustabdysime. Jo sekundės tiksi ir tiksi kiekvienam. Iš jų pasiimame tai, ką mokame pasiimti. Niekas neatstatys ir nesugrąžins kaip kokios skolos prabėgusių dienų, praleistų progų, nepasakytų žodžių.

Su būsiančiu ilgesniu tamsiu paros laiku ne kiekvienam ateina ir palaimintos ramybės metas. Jis atsiranda tik su nugyventų metų kraičiu.

Kai stebiu į dešimtą dešimtį įkopusią močiutę, galiu įsižiūreti, kaip noksta gyvenimas. Susiaurėjęs rūpesčių ratas užmigdo ją patogiai įsitaisiusią prie televizoriaus. Prisėdus prie stalo – ramus, ilgas kramsnojimas ne savais dantimis ir dažnai atsainus lėkštės stumtelėjimas – „nenoriu“. Būtinai po keletą kartų per dieną teiraujamasi, koks lauke oras, kur pasimetė jos lazda ir t.t. Tie klausimai nereikalauja atsakymo ir nieko nekeičia. Bet šiandien visa tai yra svarbiausi belikę jos gyvenimo dalykai. Mes ne visada ją išklausome, nes skubame gyventi savo gyvenimą.



Romėnų filosofas Seneka gyvenimą skirstė į tris laiko vienetus: kas buvo, kas yra, kas bus. Tai, ką dabar veikiame, yra trumpa, ką veiksime – netikra, o ką nuveikėme – užtikrinta. Į praeitį mielai atsisuka tik tas, kuris griežtu, niekados neapgaunančiu žvilgsniu sekė savo poelgius.

Garbaus amžiaus kybartietė, nuo šio pavasario pradėjusi atstatinėti išnykusio gimtojo Bambinių kaimo kryžius, prisipažįsta norinti padaryti dar daugiau kažką naudinga, įamžinti anksčiau gyvenusių žmonių atminimą, jų darbus, kad būsimos kartos irgi apie tai žinotų. Moteris tiesiog jaučia naujų savo jėgų alsavimą, pakylėjimą. Ir sunku pasakyti, iš kur tai, – Aukščiausiojo jai pasiųsta misija ar iš pasąmonės prasiveržę įgimti, gal tėvų įdiegti dorybių pradai.

Kas paaiškins, kodėl žmogus, kelis dešimtmečius gyvenantis už tūkstančių kilometrų nuo gimtinės, vieną dieną sėda į lėktuvą ir atskrenda į Lietuvą ieškoti savo senelio, palaidoto nuošaliame miestelyje, kapo. Ir suranda ne tik prieš septyniasdešimt metų palaidoto artimojo kapą, bet ir dar daugiau giminę menančių ženklų.

Naudos ieškantiems ir abejingiems kito žmogaus jausmams abu pastarieji atvejai pasirodys nereikšmingi. Bet vien žinojimas, jog yra tokių žmonių, pašviesina paniurusią kasdienybę.



Šiomis dienomis daugelio maršrutai nusidrieks į artimesnes ar tolimesnes kapinaites. Kaip būtų gera ir jauku, jei greta išpuošto kapo neliktų lapų patalu užkloto ir be žvakės šviesos jau niekieno nelankomo kauburėlio. Juk kiekvienas žmogus laiko begalybėje kažkam buvo akimirkos šviesulys.





Publikuota: 2006-10-27 14:46:26

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai