„Santaka“ / Trys darbai pienininkams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-02-17 08:33

Dalinkitės:  


Trys darbai pienininkams

Algimantas GUDAITIS


Žemės ūkio skyriaus specialistų ir rajono žemės ūkį aptarnaujančių organizacijų vadovų pasitarime Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistė Ona Slavinskienė priminė, kad dairydamiesi pavasario neturėtų užsisėdėti ir pienininkyste užsiimantys ūkininkai.

Pieną parduodančių ūkininkų laukia trys svarbūs darbai – deklaruoti tiesiogiai vartoti parduotą pieną, užpildyti paraišką tiesioginėms išmokoms už 2004 m. pieną gauti ir parašyti paraiškas papildomai kvotai, jei tokia reikalinga, iš valstybės rezervo gauti. Visi šie darbai yra griežtai terminuoti, ir pavėlavęs jų jau nepavysi.



Ir parama, ir balastas

Parduoti tiesiogiai vartoti pieną mūsų rajone kvotas turi 2600 ūkininkų. Iki lapkričio 11 d. jie galėjo šią kvotą perrašyti į pieno parduodamo perdirbti kvotą. Taip kvotas perrašė apie 600 pieno gamintojų. Likusieji nuo 2005 m. balandžio 1 d. iki gegužės 14 d. turės deklaruoti, kam ir kiek pardavė tiesiogiai vartoti pieno. Kas tiesiogiai vartoti pieno ir nepardavė, bet šios rūšies kvotos neperrašė, vis vien turės pateikti deklaraciją – vietoj skaičių įrašyti nulius. Šių deklaracijų reikalaujama labai griežtai. Kas jų nepateiks, ne tik privalės sumokėti dideles baudas, bet ir negaus už pieną tiesioginių išmokų.



Parduodamo tiesiogiai vartoti pieno kvota ūkininkui turi dvejopą reikšmę. Geroji jos pusė ta, kad ūkininkui pritrūkus parduodamo perdirbti pieno kvotos, nustatytu laiku jis gali šią kvotą pasididinti iš pieno, skirto tiesiogiai vartoti kvotos. O.Slavinskienė pažymėjo, kad 2004–2005 kvotos metais respublika neviršys pieno pardavimo kvotos, todėl ir ūkininkų nepasieks baudos už pieno parduodamo perdirbti kvotos viršijimą, nors atskiri ūkininkai ir būtų pieno pardavę daugiau, nei nustatyta kvotomis.

– Pieno gamintojai dar nepajuto, ką reiškia pieno pardavimo kvotos viršijimas, gal todėl ir perrašyti kvotų neskubėjo, – sakė vyr. specialistė.

Antra vertus, pieno, parduodamo tiesiogiai vartoti, kvota yra ūkininkui tam tikras balastas, galvos skausmas. Kas turi tokią kvotą ir parduoda pieną tiesiogiai vartoti, turi vesti detalią pardavimo apskaitą. Pasibaigus kvotos metams reikia pristatyti tiesiogiai vartoti parduoto pieno deklaraciją. Turintis šią kvotą, nors ir nepardavė pieno, deklaraciją pildyti turės.

Neseniai vykusiame rajono žemdirbių susitikime su Nacionalinės mokėjimo agentūros darbuotojais, šios agentūros Pieno kvotų skyriaus vedėja Viktorija Vasiliauskaitė agitavo ūkininkus, kad jie atsisakytų pieno, parduodamo tiesiogiai vartoti, kvotų. Pasak NMA specialistės, Vakarų valstybių savivaldybėse tokias kvotas turi tik 1–5 ūkininkai, kurie tikrai parduoda pieną tiesiogiai vartoti.





Išmokos už pašarus ir kvotinį pieną

Šiemet bus pradėtos mokėti tiesioginės išmokos už kvotinį pieną. Numatoma mokėti 48 Lt už toną kvotinio pieno. Paraiškas išmokoms gauti ūkininkai turės pateikti nuo balandžio 1 d. iki gegužės 15 dienos. Išmoka bus mokama per 2 kartus – apie 25 proc. šiais metais, o likusi dalis – iki 2006 m. balandžio 1 dienos. Priminsime, kad pieno kvotos metai trunka nuo balandžio 1 d. iki kitų metų kovo 31 dienos.

Pieno gamintojai bus remiami dviem kryptimis – mokant tiesiogines išmokas už deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir pasėlius (140 Lt – už hektarą pievų ir ganyklų bei 440 Lt – už hektarą baltyminių augalų) bei mokant tiesiogines išmokas už kvotinį pieną.

Šiais metais pieno gamintojams numatyta mokėti 90 proc. Europos Sąjungos tiesioginių išmokų dydžio. Tai sudarytų 72 Lt už toną pieno. Iš jų 24 Lt bus įskaičiuoti į išmokas už pašarinių kultūrų plotus, o 48 Lt išmokėti kaip tiesioginė išmoka už toną kvotinio pieno.



Kaip pasididinti pieno kvotą

Ūkininkai, kurie plečia karvių bandas arba naujai jas suformuoja, papildyti ateinantiems kvotos metams pieno kvotą ar ją naujai gauti gali to prašydami nuo prieškvotinių metų rugpjūčio 1 d. iki spalio 1 dienos. Dabar ministerija dar leido einamų metų kvotą papildyti ar naujai gauti nuo balandžio 1 d. iki gegužės 1 d. Todėl tie pieno gamintojai, kurie nesuspėjo suformuoti 2005–2006 metų pieno kvotos, gali minėtu laiku prašyti ją papildyti ar naujai gauti.



Papildomą ar naują pieno kvotą iš valstybės rezervo gali gauti tie pieno gamintojai, kurie laiko daugiau nei 5 karves, turi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pažymą, kad jų pieno ūkis atitinka ar iki 2007 m. bus paruoštas pagal Europos Sąjungos reikalavimus.

Būtina sąlyga, kad kiekvienai dešimčiai tonų pieno kvotos ūkininkas turėtų 1 ha nuosavų arba nustatyta tvarka nuomojamų žemės ūkio naudmenų.



Publikuota: 2005-02-17 08:33:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ligoninės kieme – nauja eglė
* Liuteronų maldos namai kviečia į neeilinę pažintį
* Senovinių patiekalų receptai išliko bibliotekininkių dėka
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai