„Santaka“ / A. Neiberka: pokyčių norime ne mažiau nei gyventojai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2017-09-15 16:46

Dalinkitės:  


Algirdas Neiberka neabejoja, kad Vilkaviškis gražėja: apsodinamas gėlėmis, tvarkomos viešosios erdvės, prižiūrimos žaliosios zonos.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


A. Neiberka: pokyčių norime ne mažiau nei gyventojai

Dangyra APANAVIČIENĖ


Į klausimus pagal laikraščio skaitytojų signalus atsako rajono Savivaldybės meras Algirdas NEIBERKA.

– Jūsų vadovavimo kadencija persirito į antrąją pusę. Žmonės pasigenda aktyvesnių veiksmų, ryškesnių pokyčių. Buvo žadama, kad greitu laiku atsiras nauja Vilkaviškio autobusų stotis, bus sutvarkyta ir gyventojų poilsiui pritaikyta Šeimenos upelio pakrantė, senasis miesto sodas, bet rezultatų kaip nėra, taip nėra.

– Pokyčius gyventojai, ypač Vilkaviškio miesto, tikrai turėtų matyti. Sparčiai vyksta gatvių tvarkymo darbai Žalumynų kvartale, pakloti nauji šaligatviai Birutės, Rimgaudo, V. Pietario, S. Daukanto gatvėse, vyksta daugiabučių renovacija, renovuojamos mokyklos, rajono mokyklų teritorijos aptvertos tvoromis, nauja tvora aptvertos senosios kapinės prie miesto turgavietės, baigiamas įrengti drenažas Pagramdų kapinėse, sutvarkytas drenažas holokausto aukų kapinėse. Visų darbų ir neišvardysi.

Kalbant apie Europos Sąjungos fondų investicijų programas reikėtų paminėti, jog pradėjus dirbti naujai Vyriausybei metų pradžioje buvo peržiūrėtos beveik visos veiksmų programos, ministerijų teikiamos programos, visos šiuo metu galiojančios sutartys, ir tai pristabdė investicijų pritraukimą į rajonus. Ne išimtis – ir mūsų rajonas.



Gyventojai nori matyti konkrečius darbus, tačiau neįvertina, kiek užtrunka parengiamasis laikotarpis. Ministerijose patvirtinami tvarkos aprašai, po to teikiami projektiniai pasiūlymai ir investiciniai projektai, jie vertinami, tvirtinami Marijampolės regiono plėtros taryboje. Tuomet informacija perduodama agentūroms, paskelbiami kvietimai teikti paraiškas, paraiškos vertinamos ir tik suderinus bei pasirašius finansavimo sutartis galima pradėti vykdyti viešuosius pirkimus, kurie taip pat užtrunka. Realiai iki darbų pradžios procedūros trunka apie metus. Marijampolės regiono plėtros plane į sąrašus jau įtraukta 20 projektų.

Artimiausiu metu bus pradėtas įgyvendinti ir minėtas Vilkaviškio miesto rekreacinės teritorijos prie Šeimenos upės sukūrimo projektas. Taip pat bus įrengtas pėsčiųjų takas tarp Radastų ir Lauko gatvių, sutvarkytos J. Basanavičiaus aikštės prieigos, viešosios erdvės Pilviškiuose, Virbalyje, Kybartuose, pritaikant jas bendruomenių reikmėms. Bus vykdomi savivaldybės socialinio būsto fondo plėtros, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimo bei plėtros, bešeimininkių apleistų pastatų ir įrenginių likvidavimo, taip pat kai kurie kiti projektai.

Ne mažiau nei visi gyventojai norime, kad kuo greičiau būtų pastatyta ir nauja Vilkaviškio autobusų stotis. Daug būta susitikimų su UAB „Kautra“ vadovais, būta ir griežtesnių pokalbių, esame pasakę, jog nebetikime pažadais ir ieškosime kitų investuotojų. Neseniai vėl buvome susitikę, ir mums buvo pristatyta nauja, tikėkimės, jau tikrai paskutinė, autobusų stoties vizija.



Reikia pripažinti, kad projekto apimtys gerokai sumažintos. Darbus investuotojai planuoja pradėti ateinantį pavasarį.

– Daug metų kalbame, jog Vilkaviškis neturi savo veido. Pasigendama stiliaus vientisumo, savitų, tik mūsų miestui būdingų, elementų visumos, pagaliau – daugiau gėlių, prabangesnių dekoratyvių augalų, ypač – atgimusioje miesto aikštėje. Ar turi Savivaldybės administracija specialistą, atsakingą už miesto įvaizdį, kas apskritai formuoja miesto veidą?

– Landšafto specialisto, kuris matytų ne tik rajono centro, bet ir visų seniūnijų teritorijas, Savivaldybėje neturime. Savivaldybės įmonėje UAB Vilkaviškio komunaliniame ūkyje dirba Snieguolė Žiburytė, kuri yra kraštovaizdžio specialistė. Miestas po truputį gražėja, apsodinamas gėlėmis, tvarkomos žaliosios zonos. Už viso miesto įvaizdį turėtų būti atsakingas Savivaldybės architektas, tačiau ir jo šiuo metu neturime.

Galvodami apie miesto tvarkymą ir įvaizdžio formavimą pirmiausia bandome suburti savus specialistus, klausti jų nuomonės. Kiekvieną mėnesį renkasi iniciatyvinė grupė, kuri diskutuoja apie bendrą rajono įvaizdžio kūrimą, sklandesnį renginių organizavimą, padeda spręsti kitus su viešaisiais ryšiais susijusius klausimus.



– Beje, kokia situacija dėl vyriausiojo architekto? Ar gali Savivaldybė be jo išsiversti?

– Kaip sakiau, Savivaldybė vyriausiojo architekto šiuo metu neturi. Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Mindaugo Šaučiūno galimai nusikalstamos veikos ir jis trims mėnesiams yra nušalintas nuo pareigų. Laukiame teisėsaugos sprendimo, tačiau kad ir koks jis būtų, manau, jog M. Šaučiūnas Savivaldybėje daugiau nebedirbs. Vis dėlto jo atvejis neadekvatus, pasikartojantis, ir to mes daugiau tikrai netoleruosime.

Kol kas kiekvieną ketvirtadienį pas mus dirba architektė iš Šakių rajono savivaldybės.

Apskritai kalbant apie Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo funkcijas turbūt reikėtų pripažinti, jog prieš keletą metų pertvarkant Savivaldybės struktūrą buvo padaryta klaida sudvejinant šio skyriaus vedėjo ir architekto pareigas. Skyriaus vedėjas turėtų vadovauti skyriui, o architektas dirbti savo darbą. Tuomet daugiau būtų galima pareikalauti iš architekto, taip pat matyti konkretų jo veiklos rezultatą mieste.

– Į Vilkaviškį atvykstančius svečius pasitinka prastą įspūdį paliekantys prie pagrindinių įvažiavimų riogsantys neišvaizdūs, fiziškai ir morališkai pasenę miesto pavadinimo ženklai. Kad reikia keisti šiuos riboženklius, Savivaldybėje taip pat seniai kalbama, bet nieko nedaroma. Kodėl? Juk pagrindiniai įvažiavimai – miesto vartai, mūsų vizitinė kortelė.

– Kol dar dirbo architektas, jis buvo pristatęs Vilkaviškio ženklų projektus, buvome jau ir išsirinkę tinkamiausią. Tačiau padarius sąmatą paaiškėjo, kad Savivaldybei tas pasiūlymas gerokai per brangus. Ieškome pigesnių variantų.

Dėl ženklų prie įvažiavimo į Vilkaviškio miestą atnaujinimo bandysime į pagalbą pasitelkti Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto jaunuosius specialistus, kurie savo kūryba nemažai prisidėjo prie savojo miesto įvaizdžio gerinimo ir sulaukė gerų atsiliepimų. Tegul pažiūri jaunimas iš šono ir į Vilkaviškį. Mes, vietiniai, su viskuo esame apsipratę ir kartais neįžvelgiame to, ką gali pamatyti akys iš šalies. Esame sutarę, jog per šiuos mokslo metus telšiškiai pateiks savo viziją.

– Kovo mėnesį buvote susikvietęs kultūros įstaigų, bibliotekos, muziejų vadovus, atsakingus specialistus ir sutarėte vieningai kurti Vilkaviškio rajono įvaizdį viešojoje erdvėje, pasidalijote „namų darbais“. Kokie šio darbo rezultatai?

– Ši specialistų darbo grupė buvo susirinkusi jau šešis kartus. Svarstome įvairius klausimus, tarp jų – ir jau minėtas miesto įvaizdžio, ženklų įrengimo, apželdinimo ir kitas problemas. Kai kas jau ir padaryta: surengtas konkursas ir išrinktas Vilkaviškio rajono savivaldybės logotipas, dabar kuriamos ir greitai pradės veikti naujos Savivaldybės bei Turizmo ir verslo informacijos centro interneto svetainės bei kt.



– Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras pernai metus baigė nuostolingai. Buvo paaiškinta, jog taip atsitiko dėl to, kad ilgą laiką įstaiga dirbo be vadovo. Daugiau nei pusė metų, kai įstaiga ir vėl neturi direktoriaus, centro veikla apmirusi. Ko laukiama? Kodėl neskelbiamas konkursas? Gal šią anksčiau itin aktyvia veikla pasižymėjusią įstaigą planuojate uždaryti?

– Uždaryti tikrai nesame numatę, tačiau galimybę prijungti prie Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus svarstome.

Kodėl neskelbiamas vadovo konkursas? Praktika parodė, jog konkursas nėra pats efektyviausias būdas išsirinkti gerą darbuotoją. Į pastaruoju metu Savivaldybės administracijos skelbtus konkursus atėjo vos vienas kitas pretendentas, o į kai kuriuos neatėjo nė vieno. Nuoširdžiai kviečiu iniciatyvius, energingus žmones kuo aktyviau dalyvauti skelbiamuose konkursuose.

– Prieš keletą metų buvo parengta Vilkaviškio rajono turizmo vizija. Kur ji dingusi? Kodėl neįgyvendinama?

– 2013 metais buvo atlikta turizmo plėtros galimybių studija. Atsižvelgus į studijoje pateiktus pasiūlymus, tikslingai plėtojama turizmo infrastruktūra. Restauruotas Paežerių dvaras, Vištytyje duris atvėrė lankytojų centras, Virbalyje, Sūdavoje ir Pūstapėdžiuose veikia amatų centrai. Vilkaviškio krašto VVG strategijoje 2014–2020 m. atsirado prioritetai, skirti turizmo infrastruktūros plėtrai. Savivaldybėje skatinama viešojo ir privataus verslo partnerystė, reguliariai organizuojami valdžios ir verslo pusryčiai. Su edukacinėmis programomis į bendrą veiklą įsitraukia kaimo bendruomenės. Skatinami tautinio paveldo gamintojai. Pasinaudojus ITVP lėšomis tvarkomas Vilkaviškio miesto centras. Vilkaviškio rajono bibliotekos projekte „Vilkaviškio krašto e-etnografijos akademija“ parengti turistiniai maršrutai, surinkta informacija apie amatininkus, pateiktos edukacinės programos.



– Skaudžiai nuskambėjo prieš kurį laiką Vilkaviškyje viešėjusio Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus Edžio Urbanavičiaus vertinimas, kad Vilkaviškio sporto bazė yra pati prasčiausia visoje Lietuvoje. Ką galite pasakyti? Kokia visgi daug kritikos sulaukusios sporto salės statybos perspektyva?

– Situacija išsamiai aptarta, kai Savivaldybėje lankėsi premjeras Saulius Skvernelis, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius E. Urbanavičius. Po to aš pats buvau nuvykęs į Kūno kultūros ir sporto departamentą. Mes prašome, kad būtų finansuojami du objektai: Vilkaviškio sporto salės statyba ir Kybartų stadiono tribūnų rekonstrukcija. Esame gavę premjero pažadą, jog sporto salės finansavimas bus įtrauktas į kitų metų biudžetą. Iš mūsų pusės padaryta viskas: turime techninį projektą, statybos leidimą ir jau kitais metais galėtume pradėti statybos darbus. Taip pat teikiame paraišką, kad į kitų metų biudžeto planą būtų įtraukta ir Kybartų stadiono tribūnų rekonstrukcija.

Yra noras taip pat sutvarkyti ir Vilkaviškio miesto stadioną bei visą greta esančio parko, sporto aikštynų infrastruktūrą. Bet tai jau tolimesnės ateities planai.

– Turime puikų jaunimo pamėgtą aikštyną prie „Aušros“ gimnazijos, bet praeivių akis kliūva ir už modernios sporto erdvės prie Vilkaviškio socialinės pagalbos centro. Atrodo, kad šie už europines lėšas įruošti įrenginiai čia atlieka daugiau muziejaus funkciją, nes miesto jaunimui jais naudotis neleidžiama. Žmonės klausia, kodėl?



– Į Vilkaviškio socialinės pagalbos centro teritorijoje esantį aikštyną miesto jaunimas bus įleistas. Tačiau šiuo metu išryškėjo kai kurie aikštelės dangos defektai ir laukiama, kol jie bus sutvarkyti, nes dar nepasibaigęs garantinis laikotarpis.

– Prieš keletą mėnesių Savivaldybės administracijos darbuotojams buvo padidinti atlyginimai. Pagal kokius principus ir kaip dažnai darbuotojams keliate algas?

– Mano, kaip mero, kadencijos laikotarpiu algos darbuotojams nebuvo keltos nė karto. Kultūros, socialiniams, kai kurių kitų sričių darbuotojams atlyginimus pakėlė valstybė, o Savivaldybės tarnautojams – ne. Žmonės pradėjo išeiti iš darbo. Ėmė kelti sparnus jauni, perspektyvūs specialistai, nes privačiose įmonėse, didesniuose miestuose jiems mokami didesni pinigai, o ir darbo krūvis mažesnis. Norėdami išlaikyti darbuotojus, pavasarį atlyginimus kiek pakėlėme. Pavyko sulaikyti keletą specialistų.

– Vis opesne problema rajone tampa ir gydytojų stygius.

– Prieš kurį laiką buvome sukvietę visus Savivaldybei pavaldžių medicinos įstaigų vadovus, aiškinomės, kiek ir kokių specialistų trūksta, kaip juos pritraukti į rajoną. Viena iš galimybių – suteikti tarnybinį būstą. Praeitame Savivaldybės tarybos posėdyje jau patvirtinome sprendimą, leidžiantį gyvenamąjį plotą suteikti ne tik medicinos, bet ir kultūros, švietimo darbuotojams, Savivaldybės tarnautojams – tiems, kurių tuo metu rajonui reikia.



– Gyventojų rajone mažėja, gal planuojate mažinti ir Savivaldybės administracijos darbuotojų skaičių?

– Iš esmės reikia peržiūrėti Savivaldybės administracijos struktūrą. Apie tai kalbėta ne kartą. Buvo atliktas vietinis auditas, jo išvadose taip pat pateikta siūlymų daryti kai kurias pertvarkas. Tačiau girdime, jog nuo kitų metų pertvarkas, paliesiančias valstybės tarnybą, planuoja Vyriausybė. Nusprendėme palaukti, kad po to šis darbas nebūtų dubliuojamas.





Publikuota: 2017-09-15 16:46:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai