„Santaka“ / Valdžia sužinojo žmonių nuomonę apie paslaugas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 3 ha žemės už Uosijos miško, prie sandėlių (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 652 30 775.
Galioja iki: 2019-09-19 09:32:22

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra mokykla, vaikų darželis). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-09-19 09:33:21

Parduoda 5 durų didelę medinę spintą, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-09-19 09:34:21

Parduoda gyvenamąjį namą Vienybės g., Vilkaviškyje (yra 7,6 a žemės). Tel. 8 656 85 575.
Galioja iki: 2019-09-19 14:45:38

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 6, Vilkaviškyje (29,62 m², III a., vonia ir tualetas kartu, be balkono). Tel. 8 638 50 161.
Galioja iki: 2019-09-20 09:28:01

Parduoda savadarbį tvarkingą traktoriuką su žemės dirbimo padargais. Tel. 8 615 96 257.
Galioja iki: 2019-09-22 11:32:38

Parduoda tvarkingą, prižiūrėtą namą Virbalyje (70 m², mūrinis ūkinis pastatas, visi inžineriniai tinklai, šildymas kietuoju kuru, 7 a sklypas, sutvarkyta aplinka, šalia mokykla ir vaikų darželis, 10 000 Eur). Tel.: 8 616 72 266, 8 656 58 234.
Galioja iki: 2019-09-23 09:03:05Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2017-03-31 15:49

Dalinkitės:  Valdžia sužinojo žmonių nuomonę apie paslaugas

Renata VITKAUSKIENĖ

Paskelbti Vilkaviškio rajono gyventojų nuomonės tyrimo rezultatai. Apklausa vyko siekiant nustatyti žmonių pasitenkinimą paslaugomis verslui ir teikiamomis sveikatos apsaugos, švietimo paslaugomis. Palankiausiai atsiliepta apie sveikatos apsaugos sritį, prasčiausiai įvertintos paslaugos verslui.

Žmonės pildė klausimynus

Vilkaviškio rajono gyventojų nuomonės tyrimas vyko praeitų metų antroje pusėje. Spalio mėnesį Savivaldybės administracija visuomenę informavo apie apklausą ir kvietė užpildyti tam tikrus klausimynus. Juos ir dabar galima rasti svetainėje vilkaviskis.lt, 2016 m. archyve. Nuolatiniai savivaldybės gyventojai buvo apklausiami anonimiškai raštu.

Apklausoje dalyvavo 18–70 metų amžiaus asmenys, daugiausiai žmonių (59 proc.) buvo 31–50 metų, likusieji arba jaunesni (17 proc.), arba vyresni.

Didžioji dalis respondentų buvo dirbantys žmonės, 5 proc. – pensininkai, 19 proc. – nedirbantys rajono gyventojai. Dauguma apklaustųjų (79 proc.) gyvena 2–4 narių šeimose, likusieji – vieni arba didesnėse šeimose.

35 proc. apklaustųjų gyvena rajono kaimuose, kiti – miestuose. 44 proc. respondentų išsilavinimas – aukštasis, 34 proc. yra įgiję aukštesnįjį, o likusi dalis – žemesnį išsilavinimą nei paminėtieji.

Žmonių buvo prašoma įvertinti savivaldybės teritorijoje teikiamas švietimo, sveikatos apsaugos paslaugas bei paslaugas verslui. Apibendrinti atsakymai rodo, kad viešųjų ir administracinių paslaugų teikimą savivaldybės gyventojai vertina gerai. Siekiant, kad paslaugų kokybė gerėtų ir labiau atitiktų visuomenės poreikius, didesnių ar mažesnių pokyčių reikia visose trijose analizuotose srityse.Keisti požiūrį, atnaujinti įstaigas

Apibendrinus švietimo srities vertinimą matyti, jog rajono gyventojams svarbiausios yra bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo ugdymo įstaigų ir ikimokyklinio ugdymo paslaugos.

Respondentai geriausiai įvertino bendrojo ugdymo mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo paslaugas. Tačiau neformaliojo ugdymo įstaigų teikiamų paslaugų kokybę žmonės vertino vidutiniškai.

Detaliai vertindami švietimo sritį tyrimo dalyviai prasčiausiai įvertino suaugusiųjų švietimo, profesinio mokymo įstaigų ir Švietimo pagalbos tarnybos paslaugas.

Žmonės turėjo konkrečių nusiskundimų dėl Švietimo pagalbos tarnybos teikiamų paslaugų („laiku neįvertinami specialiųjų poreikių turinčių asmenų poreikiai“, „netinkamas požiūris į problemą“, „nepakankamai išsamiai pateikė informaciją“). Vertinant bendrojo ugdymo mokyklų paslaugas nurodytas kitas trūkumas („nekreipė dėmesio į rekomendacijas“).

Apklausos rezultatų ataskaitoje daroma išvada, jog „siekiant tobulinti švietimo paslaugas prioritetinė sritis turėtų būti skiriama Švietimo pagalbos tarnybos paslaugoms“.

Taip pat reikėtų didinti pedagogų kvalifikaciją, keisti jų požiūrį į darbą, atnaujinti ugdymo įstaigas, gerinti infrastruktūrą.Dėmesys slaugai, reabilitacijai, vaikų gydymui

Žmonių buvo pasiteirauta ir dėl sveikatos apsaugos paslaugų vertinimo.

Iš visų vertintų gyventojams svarbiausios yra VšĮ Vilkaviškio ligoninės Priėmimo ir skubios medicinos pagalbos bei Radiologijos skyrių paslaugos.

Būtent šių dviejų skyrių ir Vilkaviškio ligoninės konsultacinės poliklinikos paslaugas žmonės įvertino geriausiai. Tiesa, į Priėmimo ir skubios medicinos pagalbos skyrių kreipęsi asmenys rašė patyrę, kad „akivaizdžiai reikalauja kyšio“, „nekreipia dėmesio į sunkiai sergančius ligonius“.

Sveikatos apsaugos srityje prasčiausiai įvertintos Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojo ir odontologo paslaugos. Atsakydami į klausimus apie šeimos gydytojus žmonės vardijo trūkumus: „ilgai reikia laukti eilėse“, „gydytojai labai pasyvūs“.

Siekiant tobulinti sveikatos apsaugos paslaugas prioritetas turėtų būti Vilkaviškio ligoninės teikiamos vaikų ligų, slaugos ir reabilitacijos paslaugos, kurios žmonėms yra vienos iš svarbiausių, o jų vertinimas – tik vidutinis.

Siekiant didinti vilkaviškiečių pasitenkinimą sveikatos apsaugos paslaugomis reikėtų užtikrinti darbuotojų darbo kokybę, didinti paslaugų teikimo operatyvumą, atnaujinti ir medicininę įrangą, ir sveikatos paslaugas teikiančias įstaigas.Paslaugos verslui „šlubuoja“

Iš visų vertintų paslaugų verslui savivaldybės gyventojams svarbiausios yra Turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) teikiamos paslaugos bei verslo ekonomikos paslaugos (konsultavimas įvairiais klausimais). Praeitų metų antroje pusėje žmonės geriausiai įvertino TVIC paslaugas. Tuo tarpu verslo ekonomikos, paraiškų dėl smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros priėmimo paslaugų kokybė įvertinta vidutiniškai.

Detaliai vertindami paslaugas verslui, rajono žmonės buvo mažiausiai patenkinti nekilnojamojo turto pardavimo viešojo aukciono būdu, konsultavimo viešųjų pirkimų klausimais ir licencijų išdavimo, traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų įregistravimo, išregistravimo paslaugomis. Pastarosios paslaugos vartotojas konkrečiai įvardijo trūkumą („nepakankamai išsamiai pateikė informaciją“).

Siekiant tobulinti paslaugas verslui prioritetu turėtų būti ūkininkų ūkių registro duomenų keitimas, pildymas, taip pat traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų įregistravimo, išregistravimo paslaugos. Šios sritys gyventojams yra svarbiausios iš visų paslaugų verslui, tačiau vertinamos prastai.

Savivaldybėje reikia kurti verslui palankesnę aplinką, pradedantiesiems verslininkams teikti didesnę paramą, didinti verslo sektoriaus atstovų informuotumą.Ką darys su rezultatais?

Vilkaviškio rajono gyventojų nuomonės tyrimą užsakė Savivaldybės administracija. Už jį sumokėta rajono biudžeto lėšomis (1754,50 Eur). Apklausos anketą paruošė, duomenų analizę atliko ir rezultatų ataskaitą parengė UAB „Eurointegracijos projektai“.

Vis dėlto įdėmiau panagrinėjus ataskaitą matyti, kad joje esama netikslumų. Pavyzdžiui, dviejose vietose procentine išraiška nurodoma, kiek vyrų ir moterų dalyvavo apklausoje. Tačiau skaičiai nesutampa, tad taip ir lieka neaišku, kurie yra teisingi. Be to, nesutampa datos, esama teiginių, kurie perša mintį, kad prieš pateikiant užsakovui tyrimo rezultatų ataskaitą ji nebuvo atidžiai patikrinta. Belieka tik spėlioti, ar padaryta tik korektūros klaidų, ar netikslumų įsivėlė kuriame ankstesniame darbo etape.

Tyrimo rezultatus Savivaldybės administracija naudos gerindama paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybę.

Apklausos rezultatų išsamią ataskaitą galima rasti Vilkaviškio rajono savivaldybės interneto svetainėje (skiltyje „Teisinė informacija“ pasirinkti mygtuką „Tyrimai ir analizės“).


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vištyčio ūkininkams apsauga nuo vilkų pasiteisino
* Pakeitimai miesto gatvėse kelia vairuotojų diskusijas
* Nepagarbus elgesys su policijos pareigūnu gali kainuoti gana brangiai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ką dažniausiai dovanojate eidami į vestuves, jubiliejus?
Pinigų.
Dovanų kuponą.
Nuperku kokį daiktą.
Apsiriboju gėlėmis.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „švogeris“?
Ne. Vietoj svetimybės švogeris (lenk. szwagier ) vartojamas žodis svainis. Švogerka keistina svaine, broliene.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas