„Santaka“ / Savo kūryba mokiniai pagerbė poetą Kazį Bradūną / Konkursas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 2 bulius (6 mėn. ir 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:23

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORTSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, ekskavatorių JUMZ, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:56Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Konkursas

Dalinkitės:  Savo kūryba mokiniai pagerbė poetą Kazį Bradūną

Rita VAŠČĖGIENĖ

Per Lietuvą jau nuvilnijo renginiai, skirti garsiam kraštiečiui poetui Kaziui Bradūnui pagerbti. Mūsų savivaldybės mokiniai taip pat bandė suvokti poeto kūrybą, jauseną, kultūrinės veiklos reikšmingumą. Mokslo metų pradžioje vyresniųjų klasių mokiniams buvo paskelbtas kūrybinių darbų konkursas „Gimtinės taku“, skirtas Kazio Bradūno 100-osioms gimimo metinėms.

Nuo pat idėjos pasiūlymo Savivaldybės mero kabinete iki baigiamojo konkurso renginio Paežerių dvaro ledainėje poeto Kazio Bradūno dukra Elena Bradūnaitė-Aglinskienė domėjosi, kaip klostosi pasirengimo ir organizavimo reikalai, pasiūlė konkurso pavadinimą. Paraginusi išplėsti konkurso tematiką, paskatino mokinius pamąstyti ir kurti ne tik apie patį poetą Kazį Bradūną, bet ir apskritai apie tai, kas poetui buvo brangu: gimtinę, šeimos ryšius, kultūrą ir kitas vertybes. Puikiai jausdama ir suprasdama šiuolaikinį jaunimą, kartu su konkurso organizatoriais nuostatuose įteisino ir įvairias šiuolaikiškas skaitmeninio formato kūrybos formas. Konkurso gijas poeto dukra Elena siekė paskleisti ir rudenį pati viešėdama mokyklose. Daugelį kūrusiųjų dalyvauti ir paskatino būtent šilti poeto dukters prisiminimai, įtaigus pasakojimas apie savo šeimą, pamąstymai apie lietuvių tautos savitumą.

Konkursui darbus atsiuntė šešių Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų mokiniai. Iš viso buvo pateikta 19 kūrybinių ieškojimų. Išsikristalizavo tokios konkursui pateiktų mokinių darbų kryptys: poezija, poezija su iliustracijomis, rašiniai, esė, fotografijos, padavimai, vietovardžių paaiškinimai, mokomasis kompiuterinis žaidimas.

Mokinių kurtose eilėse labiausiai jaudina ne tik poeto Kazio Bradūno biografijos, kūrybos kontekstai, bet ir kūrybiniai formos, jausenos, raiškos netikėtumai. Prizinės vietos skirtos Gabijai Kadaškevičiūtei ir Evelinai Mackevičiūtei (pastarosios eiles lydėjo draugės Mildos Abraitytės grafika) iš Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos, Emilijai Klimašauskaitei iš Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos už eilėraščių rinkinėlį „Tolimas kelias namo“ ir Virbalio pagrindinės mokyklos mokinei Gabijai Kadaškevičiūtei už eilių rinkinėlį „Eilėraščiai Kaziui Bradūnui atminti“.

Labai tvarkingai, subtiliai konkursui pateikti poeto tėviškės panoramos vaizdai Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos gimnazisto Tomo Česnavičiaus fotografijose. Jas lydi puikiai pritaikytas muzikinis fonas. Fotografijos žvilgsnį nukreipia iš aukštumų žemyn ir leidžia pajusti mažo gimtinės sklypelio didumą (istoriją, paslaptį, praradimą, netektį, sugrįžimą).

Dviejų Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos merginų – Rugilės ir Miletos – filologiniame darbe-pateiktyse „Gimtinės vietovardžiai Kazio Bradūno poezijoje“ kiekvienas Vilkaviškio krašto žmogus gali pasitikrinti, ką žino apie tokias vietoves, kaip Versnupiai, Suopkalnis ir kt.

Vaikinai iš Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos – Lukas ir Gediminas – konkursui pateikė pačių sukurtą kompiuterinį žaidimą „Labirintas“ pagal Kazio Bradūno eilėraštį. Išeiti iš labirinto žaidėjas gali tik išmokęs analizuoti eilėraštį.

Prasmingai savo kurtus eilėraščius pateikė Alvito pagrindinės mokyklos mokinė Brigita Grigaliauskaitė.

Daug nuoširdumo, daug medžiagos apie poetą į savo parengtas skaitmenines pateiktis „Per gyvenimą su žodžio skambėjimu“ sudėjo Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos mokinės Kamilė Rakauskaitė ir Ieva Andriulionytė.

Įdomios mokinių, rašiusių esė, įžvalgos. Daugelyje jų girdime tarsi aidu atsikartojančias poeto ir jo dukters Elenos pasakojimo mintis apie gimtinę, emigraciją, kūrybą. Net keturios merginos – Marta Marčiulionytė, Gintarė Iešmantaitė, Meda Usevičiūtė, Indrė Grigalevičiūtė – iš Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos bandė atverti poeto, kūrybos, modernumo ir tradicijos, savęs pažinimo ir kitus aspektus.

Kūrybinių darbų konkurso „Gimtinės taku“ vertinimo komisiją sudarė Eena Bradūnaitė-Aglinskienė, konkurso „Gimtinės taku“ iniciatorė ir Komisijos garbės narė; Rita Vaščėgienė, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė; Ilona Vitkauskaitė, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji kalbos specialistė; Ieva Rinkevičiūtė, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė; Vida Kaukaitė, Alvito pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė; Gitana Pumerytė-Vosylienė, Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja. Iš Vilniaus atvykus poeto dukrai Elenai, visi komisijos nariai ne kartą vertė ir skaitė pateiktus darbus, žiūrėjo ir analizavo skaitmenines pateiktis. Dėl daugelio darbų abejonių nekilo, dėl kai kurių buvo diskutuota. Elenai Bradūnaitei priėmus sprendimą padidinti prizinį fondą, viskas tarsi susidėliojo į savo vietas. Visų dalyvių darbuose buvo rasta įdomių įžvalgų, savitumo. Ypač preciziškai ir geranoriškai mokinių kūryboje stiprybes bei pastangas akcentavo E. Bradūnaitė. Jos įžvalgos ir linkėjimai jauniesiems kūrėjams vėliau sugulė į korteles, kurias su meile savo ranka užrašė pati poeto dukra. Atskleidžiant pasirengimo apdovanojimams priešistoriją, reikėtų paminėti, kad konkurso iniciatorė ir rėmėja Vilniuje suieškojo ir nupirko Kazio Bradūno jubiliejui išleistų vokų su poeto atvaizdu. Ji siekia, kad jaunimas suprastų ir išmoktų vertinti visus kultūros ženklus, kad įteiktos premijos nebūtų tik materialioji paskata. Skatindama mokinius kurti, domėtis krašto ir kultūros istorija, padėkas ir atminimo dovanėles vienam konkurso dalyvių įteikė ir Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Šį jubiliejinį konkursą mokiniams primins ir Elenos Bradūnaitės-Aglinskienės bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Almos Finagėjevienės pasirašytos padėkos, konsultavusiems mokytojams – poeto dukters dovanota kunigo Juliaus Sasnausko sudaryta ir Lietuvos rašytojų sąjungos išleista Kazio Bradūno eilėraščių rinktinė „Dievas liepė man būti“. Mokyklų, kurių mokiniai dalyvavo konkurse, bibliotekoms Elena Bradūnaitė padovanojo dr. Virginijos Paplauskienės sudarytą vertingą leidinį „Kazys Bradūnas. Archyvai“.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vietoje tilto Naujamiestyje rengiama plieninė pralaida
* Mirusiųjų miestai lieka be medžių
* Kelyje kaip ir gyvenime – svarbiausia yra drausmė
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „šimtukininkas“?
Taip, naujadaras šimtukininkas, šimtukininkė yra vartotinas. Šio daiktavardžio apibrėžtis – „kas išlaikė bent vieną baigiamąjį egzaminą šimtuku“. Pvz.: Šimtukininkai dažnai rinkosi sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, fizinių ir biomedicinos mokslų studijų krypties programas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas