„Santaka“ / Koją pakišo nesutvarkyti žemės dokumentai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-09-22 17:25

Dalinkitės:  


J.J.Kričena (kairėje) ir K.Sarpalius sakė, kad paprastas žmogus dažniausiai lieka apkvailintas.

Autorės nuotr.


Koją pakišo nesutvarkyti žemės dokumentai


Ūkininkaujantys vyresnio amžiaus žmonės nesupranta, kodėl dabar reikia tvarkyti aibes dokumentų dėl žemės rėžio, kurį, nors ir ne savo, jie dirba dešimtmečius. Jauni ūkininkai labiau išprusę, susipažinę su įstatymais, tad senuosius greitai „apstato“ ir šie lieka įširdę, pasiruošę bet kam, kad tik neatiduotų taip ilgai prižiūrėto žemės gabalo.



Nori atimti žemę

Visi supranta, kokia kaimo žmogaus širdžiai brangi lietuviška žemelė. Ūkininkas stengiasi ją įdirbti, kad ši augintų gražų derlių, kad vasaros pabaigoje pakviptų nupjautomis ražienomis, o rudenį – šviežiai suartomis vagomis, kad miestiečiai turėtų duonos, sviesto ir lietuviškos mėsos, kurią iš prekystalių jau baigia išstumti pigesnė lenkiška.

Į redakciją užėjo alksnėniškis Kęstutis Sarpalius. Žmogus sakė vežąs į Vilkaviškio žemėtvarkos skyrių savo senuką kaimyną Jurgį Juozą Kričeną, iš kurio norima atimti daugiau nei dešimtmetį prie namų dirbtą 6 hektarų žemės plotą. Ir dar grasinama baudomis.

Žmogus sakė žinantis, kad senyvas ūkininkas visą laiką iš valstybės nuomojo tą žemės plotą, jį įdirbo, o dabar atėjusi stambi ūkininkė iš jo tą plotelį nori paveržti. Tam pritaria ir Žemėtvarkos skyrius, palikdamas vargšą smulkų ūkininką kvailio vietoje, nors prašymą pirkti minėtą žemę parašė ir jis.





Nesudarė nuomos sutarties

Kartu su alksnėniškiais nuvykus į Vilkaviškio žemėtvarkos skyrių, paaiškėjo kai kurios aplinkybės. Kantriai ir detaliai vyriausioji specialistė Alma Mačiulaitienė atvykusiems bandė išaiškinti, kad jau porą metų J.J.Kričena nesudaręs jokios nuomos sutarties ir valstybinę žemę dirba savavališkai.

Net ir šiais metais, gavęs raštą, kad sklypas suprojektuotas kitam žmogui, jis ją įdirbo ir užsėjo kviečiais. O tai traktuotina kaip savavališkas žemės užgrobimas. Leido dirbti kaimynui

Jokios nuomos sutarties J.J. Kričena neturi jau dvejus metus. Minėtą žemę jis buvo perleidęs dirbti kaimynui, kuris ją deklaravo kaip savo, nors neturėjo jokių nuomos ar subnuomos dokumentų. Be to, prieš pernuomodamas žemę kitam, senasis ūkininkas turėjo gauti Marijampolės apskrities viršininko sutikimą, nors, anot A. Mačiulaitienės, subnuoma nepraktikuojama. Paprastai nuomos sutartis sudaroma tiesiogiai.



Galėjo kreiptis kitur

Alksnėniškiai pasakojo, kad tų sutarčių seniūnijos žemėtvarkos specialistas nenorėjo sudaryti, sakė, kad nebūtina, tad ūkininkai, manydami, kad pakaks senųjų, ramiai dirbo metų metus purentą žemelę. Tik vėliau J.J.Kričenai buvo pranešta, kad už savavališkus veiksmus jam gresia nemaža (1000 litų) bauda.



Specialistė sakė, kad žmogus turi suprasti, jog, neturėdamas jokio dokumento, valstybine žeme naudotis negali. A.Mačiulaitienei nesuprantama, kodėl žinodamas, kad gali būti nubaustas, ūkininkas vis tiek bėga, dirba, aria, sėja ne savo žemėje.

Be to, jei alksnėniškiams atrodė, kad seniūnijos specialistas dirba blogai, galėjo prašymą atvežti į Vilkaviškio žemėtvarkos skyrių. Darbuotojai tikrai būtų priėmę ir užregistravę raštą. O dabar sakyti, kad niekas sutarties nepriėmė, gali bet kas. Prie bylos žodžio juk neprisegsi...



Patarė ieškoti kompromiso

Anksčiau Pilviškių seniūnijoje dirbęs specialistas, su kuriuo J.J.Kričena turėjo daugiausiai reikalų, jau nebedirba, o dabartinė darbuotoja atostogauja, tad apie prašymų priėmimą ir neėmimą pasikalbėti nepavyko.

Kita Vilkaviškio žemėtvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Asta Vizbarienė savo kolegės žodžius tik patvirtino. Už savavališką žemės naudojimą alksnėniškiui gresia bauda, jei jis jos neatiduos.

Specialistė patarė nueiti pakalbėti su būsima savininke Birute Navickiene. Gal pavyks gražiuoju susitarti, kad leistų nusiimti jau pasėtą derlių, o jei ne – tiesiog pasitraukti, kad nebūtų daugiau problemų, negu pasėlių praradimas.





Prašymą parašė anksčiau

Pasak specialisčių, B.Navickienė jau prieš porą metų padavė prašymą pirkti minėtą žemę. Praeitų metų kovo mėnesį prašymas gautas pakartotinai, o spalį buvo svarstomi projektai, apie tai, kaip įprasta, paskelbta „Santakoje“. Tik niekas iš Kričenų šeimos nesikreipė anksčiau, kol pati būsima savininkė neprasitarė, kad šios žemės jiems dirbti jau nederėtų.

Tada ir gautas J.J.Kričenos prašymas pirkti žemę, bet eilė sudaroma pagal jo pateikimo pirmumą.



Savo reikalais reikia nuolat domėtis

Atrodo, kad šio žemės rėžio netoli savo namų ūkininkas neteks. Geriausiu atveju jo prašomi 6 hektarai bus atmatuoti kitoje vietoje.

Skaudu, kai nesusikalbėjimas, nesupratimas ir neįsiklausymas kainuoja žmogui taip brangiai. Gal ne tiek pinigine išraiška, kiek didele širdgėla ir pykčiu ant apsukresnio ir dėl to turtingesnio kaimyno.

Kaip sakė alksnėniškiai, niekas jiems deramai neišaiškino, ką reikia daryti. Bet ar klausė, ar domėjosi, taip ir lieka neaišku...



Goda PAUKŠTYTĖ



Publikuota: 2006-09-22 17:25:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai