„Santaka“ / Kaip atostogauti norimu metu? / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Atostogas reikėtų planuoti ne chaotiškai, skubant, bet kalendorinių metų pradžioje.

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr.


Kaip atostogauti norimu metu?


Pageidaujamu laiku atostogas pasiima kas trečias Lietuvos dirbantysis, o kas ketvirtas teigia, kad negali pailsėti tada, kai to nori.

Ekspertai darbuotojams rekomenduoja pradėti taikyti universalią trijų žingsnių formulę, kuri padės susitarti dėl atostogų pageidaujamu metu.

Atostogų laiko derinimas su darbdaviu – gana asmeniškas procesas, tačiau jis gali būti organizuojamas taip efektyviai, kad norimu laiku atostogautų ne tik didelių įmonių, bet ir smulkaus ar vidutinio verslo sektoriaus darbuotojai.

Atostogas pradėkite planuoti metų pradžioje. Pirmas žingsnis – pasitarkite su šeimos nariais, išsiaiškinkite jų norus, lūkesčius bei galimybes. Antras žingsnis – susiraskite jus pavaduoti galintį kolegą. Trečia – informuokite vadovą. Jei jau turite sau laikiną pamainą atostogoms, tokiu atveju paprastai be problemų gausite ir vadovo pritarimą.Prieš pradedant derinti atostogas su bendradarbiais, verta turėti du–tris alternatyvius, su šeima aptartus atostogų laiko variantus. Tokiu atveju derinimas vyks sklandžiau, išvengsite konfliktų ir atostogausite jums tinkančiu metu.

„Spinter tyrimų“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, 36 proc. šalies darbuotojų atostogauja, kai labiausiai nori, tačiau 25 proc. teigia priešingai. Bene sunkiausia dėl norimo atostogų laiko susitarti techniniams darbuotojams, taip pat dirbantiesiems klientų aptarnavimo srityje.



Formalios procedūros bei reikalavimai visur vienodi – apie planuojamas atostogas darbdaviui būtina pranešti bei pavaduojantį kolegą susirasti mažiausiai prieš dvi savaites, o paprasta 3 žingsnių formulė garantuoja, kad norimu laiku išeiti atostogų galėsite, net jei dirbate klientų aptarnavimo srityje ar pamainomis.

Žinoma, pasitaiko visko ir tuomet tenka individualiai tartis su darbdaviu. Jei atostogų poreikis atsiranda skubiai, sutarimas labai priklauso nuo darbo krūvio, kolegų lankstumo. Iš esmės įmonėje geriausia atostogų problemą spręsti kompleksiškai – įdiegti sistemą, kuri skatintų ir padėtų darbuotojams atostogas planuoti ne chaotiškai, skubant, bet kalendorinių metų pradžioje.

Tyrimas atskleidė, kad beveik pusei (42, 2 proc.) techninių darbuotojų atostogas gauti norimu metu yra sudėtinga. Šiuo atveju reiktų galvoti ne tiek apie paties žmogaus nepateisintus lūkesčius, bet apie neefektyviai valdomus procesus įmonės viduje, kuriuos tikrai galima sutvarkyti. Tai ypač aktualu smulkaus verslo įmonėms, nuo sezoniškumo itin priklausomų sektorių bei techniniams darbuotojams, kur dėl darbuotojų trūkumo darbas gali apskritai nutrūkti, o apie pakaitinių darbuotojų paiešką paprastai susimąstoma per vėlai.



Išankstinis planavimas svarbus ne tik darbdaviui, bet ir darbuotojui – jis psichologiškai nusiteikia, susiplanuoja savo laiką ir dažniausiai planų nebekeičia.

Praktika byloja, kad iš anksto susiplanavus atostogų grafiką korekcijų būna, tačiau jos minimalios. Tai ir psichologiniu požiūriu svarbus aspektas – žmogus žino, kada bus laisvas, atitinkamai planuojasi darbus, tinkamai juos deleguoja kolegoms, o į darbą grįžta pailsėjęs.

Darbdaviai, kurie skatina savo darbuotojus išnaudoti per kelerius metus sukauptas atostogas, rūpinasi darbuotojo psichologine sveikata, bet tuo pačiu užsitikrina, kad žmonės dirbs efektyviai, nes atostogos yra ne privilegija, o būtinybė. Tiesa, bendradarbiai turi žinoti, kad jie neturėtų sutikti pavaduoti daugiau nei dviejų žmonių vienu metu.







Publikuota: 2017-01-16 11:20:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai