„Santaka“ / Studentų bendrabutis be tarakonų – utopija? / Problema

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Problema

Dalinkitės:  



Studentų bendrabutis be tarakonų – utopija?


Šildymo sezono metu tarakonų problema opi ne tik daugiabučiuose namuose, bet ir studentų bendrabučiuose.

„Jaučiuosi kaip siaubo filme – grįžtu iš paskaitų į kambarį ir bijau pajudėti. Pirmiausiai lėtais judesiais apžiūriu aplinką, pasiimu šlepetę ir imu talžyti tarakonus, lendančius iš radiatorių, spintos, sienų – kovoju už savo teritoriją. Baisiausia būna, kai ateina vakaras, – bijau užmigti, nes kartą pabudau nuo kutulio – jį sukėlė ant veido vaikštinėjantis ūsuotas padaras“, – savo istorija dalinasi Šiauliuose, studentų bendrabutyje, gyvenanti Aistė.

Studentų bendrabučiuose gyvenantys tarakonai – ne naujiena, ar iš tiesų tai nesunaikinami kenkėjai? Kokių priemonių turėtų imtis studentai ir universitetų vadovybės?



Svarbu laiku pranešti apie problemą



Tarakonai – sparčiai besidauginantys ir migruojantys vabzdžiai. Studentų bendrabučiuose ūsuotieji keliauja iš vieno kambario į kitą, kol paplinta visame name.

„Išvydus bent vieną tarakoną studentai turėtų nedelsiant informuoti savo universiteto Infrastruktūros valdymo tarnybą. Jei patalpoje buvo pastebėtas bent vienas tarakonas, tikėtina, kad aplinkui šmirinėja dar 30–50 šių vabzdžių. Kuo greičiau bus sprendžiama problema, tuo mažiau reikės skirti finansinių ir laiko kaštų“, – tikina kenkėjų kontrolės ekspertė.





Dezinfekuoti patiems nerekomenduojama



Tam, kad tarakonai būtų sunaikinti, svarbu atkreipti dėmesį, kokios naikinimo priemonės naudojamos, išmanyti kenkėjų biologiją ir turėti tam tikrų įgūdžių.
tarakonai perneša salmoneliozę, dizenteriją, gastroenteritą, šiltinę ir kt.


„Tekę girdėti istorijų, kaip studentai raginami patys dezinfekuoti savo kambarius, tačiau tai gali būti pavojinga jų sveikatai, be to, tarakonų nesunaikins – kenkėjai perbėgs į kitus kambarius. Problema turi būti sprendžiama visame name. Anksčiau buvo įprasta reguliariai išvykti iš būsto, išpurkšti patalpas cheminėmis medžiagomis ir laukti, kol aplinkoje esantys pavieniai tarakonai nustips. Tačiau dabar viskas paprasčiau: tarakonų naikinimui naudojamos dabartinės cheminės priemonės yra mažiau toksiškos aplinkai ir žmogui, todėl jas naudojant naikinimo metu studentams nebūtina palikti savo kambarių“, – apie tarakonų naikinimą pasakoja biologas Liutauras Grigaliūnas.





Tarakonai bijo švaros



Tiesa, kad ne visų studentų kambariai yra tvarkingi. Kovojant su tarakonais neužteks tik išsiplauti grindis ir nuvalyti dulkes.



„Jei jau bendrabutyje atsirado tarakonų, prie jų naikinimo turėtų prisidėti ir patys studentai: kambariuose turėtų nesimėtyti maisto likučiai ar maisto pakuočių atraižos, kas pritraukia kenkėjus. Reikia atitraukti visas spinteles, lovas, viryklę, šaldytuvą ir kitus prietaisus bei baldus, nuvalyti sienas ir kitus paviršius, išvalyti ventiliacijos angas, plyšius tarp grindų ir kt. Maistas turi būti laikomas sandariuose induose, maišeliuose. Aplinka turi būti švarinama nuolat“, – tikina biologas.



Tarakonai pavojingi sveikatai



Sveikatos specialistai perspėja, jog tarakonai perneša salmoneliozę, dizenteriją, gastroenteritą, šiltinę ir kt. Nenaikinami jie gali platinti žmogui mirtinas ligas: echinokokozę, toksoplazmozę ir himenolepidozę. Susirgus šiomis ligomis, žmogaus organizme pasėjamos kaspinuočių lervos, kurios pažeidžia virškinimo sistemą, smegenis ir kitus gyvybiškai svarbius organus. Be to, tarakonų išmatos sukelia egzemą ir astmą.



Publikuota: 2016-11-17 11:53:20

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai