„Santaka“ / Šypsosimės mes, šypsosis ir pasaulis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-11-14 16:38

Dalinkitės:  


Mažieji stebuklai vaikų laukė susitikime su Pepe Ilgakojine ir Karlsonu.

Šypsosimės mes, šypsosis ir pasaulis


„Pasakos“ vaikų lopšelio-darželio priešmokyklinių grupių ugdytiniai su pedagogais buvo išvykę į Vilnių. Specialiųjų ugdymosi poreikių vaikai lankėsi „Pojūčių klinikoje“, o bendrojo ugdymo grupės ugdytiniai susipažino su žaislų muziejumi. Vėliau visi kartu nuvykome į organizacijos „Mažieji stebuklai“ edukacinę programą.



Aktyvinami visi pojūčiai

„Pojūčių klinika“ – tai kompleksiškai teikiamų paslaugų erdvė negalią turintiems vaikams ir jų artimiesiems. Paslaugos skirtos vaikams, turintiems elgesio, emocijų ir kitų sutrikimų, išgyvenantiems psichologines krizes dėl amžiaus tarpsnių ypatumų ar neigiamų aplinkos veiksnių. Sensoriniame kambaryje vienu metu yra aktyvinami visi pojūčiai: rega, klausa, uoslė, jutimas. Kambariuose įrengti iki 2 metrų aukščio burbulų vamzdžiai, keičiantys spalvą ir švelniai vibruojantys. Sienos ir lubos išmargintos judančiais vaizdais paslaptinga tematika. Kamuoliukų baseinas, įvairios tekstūros įrenginiai skirti taktiliniams pojūčiams. Visi įrenginiai kambaryje kviečia tyrinėti, atitrūkti nuo įprastos aplinkos.

Sensorinė aplinka lavina savireguliaciją, nes vaikui suteikiama erdvė pačiam susitvarkyti su iššūkiais, nusiraminti ir atsipalaiduoti. Kambaryje galima ir nieko neveikti – tiesiog gulėti ant čiužinio ar susigūžti maišo formos sūpynėse ir leisti garsams, kvapams, vaizdams veikti. Tai puiki vieta atsipalaiduoti, nusiraminti, bendrauti, ilsėtis, kai pasidaro sunku prisitaikyti prie naujų iššūkių, susikaupti. Moksliniai tyrimai parodė, kad tokio tipo kambariai stimuliuoja pojūčius, tai yra alternatyva vaistams ir izoliacijai, padidina funkcionalumą, sąmoningumą ir dėmesį, pagerina apetitą, atmintį, pažinimą ir kalbą. Čia sustiprinamas laimės jausmas, skatinamas judėjimas, laikysenos pokyčiai, gerinami santykiai ir mažinama agresija, prievarta, nerimas bei blaškymasis.



Mūsų ugdytiniai turėjo progą bent valandžiukę pasidžiaugti „Pojūčių klinikos“ teikiamomis paslaugomis, pabūti sensoriniame kambaryje, kur su jais užsiėmė visa profesionalių specialistų komanda.

Vaikus lydėję pedagogai tuo metu buvo pakviesti puodelio kavos, o pati įstaigos įkūrėja bei vadovė Aušra Stančikienė papasakojo apie jų klinikoje taikomus metodus ir darbo principus. Iš „Pojūčių klinikos“ išėjome pasisėmę entuziazmo ir paprasto, bet giliai įsismelkiančio nuoširdumo. Na, o vaikus radome labai laimingus ir kupinus įspūdžių.


Žaislai – žmonijos istorijos dalis


Bendrojo ugdymo priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės vaikai taip pat neliko nuskriausti. Jie, kaip mūsų vyriausieji ir protingiausieji, susipažino su seniausiais Lietuvos žaislais. Juk pačių įvairiausių dalykų galima mokytis tiesiog žaidžiant. Tą darė vaikai akmens amžiuje, viduramžiais, taip mokomės ir mes šiandien. Tačiau daug svarbiau suvokti, kad pats žaislas ir žaidimas yra kasdienybės istorijos dalis.

Žaislų muziejaus edukacijos skirtos įvairaus amžiaus dalyviams, siekiant juos įtraukti į nepaprastai įdomius istorijos tyrinėjimus, skirtingų amžių gyvensenos rekonstrukcijas. Suvokus aplinką, kasdienes temas bei kontekstą galima įžvelgti ir sąsajas su populiariais žaislais, žaidimais, pramogomis. Šis muziejus nori atskleisti žaislų pasaulį ir jo virsmų istoriją kaip neatsiejamą žmonijos istorijos dalį.



„Ar mes žaidžiame tuos pačius žaidimus kaip akmens amžiaus žmonės? Ar viduramžių žaislai atpažįstami šiandien? Kas išrado žaislus?“ – štai į šiuos ir daugelį kitų klausimų buvo ieškoma atsakymų kartu su smalsiais tyrinėtojais.


Mažieji stebuklai – visiems


O kas gi mūsų laukė „Mažuosiuose stebukluose“? Ten mus sutiko Karlsonas ir Pepė Ilgakojinė. Šie personažai pakvietė vaikus į įvairias aktyvias veiklas: buvo daug judrių konkursų, varžytuvių, šokių, ratelių. Pepė visus norinčius išpiešė gražiausiais ornamentais ir padėjo mergaitėms pasijusti tikromis princesėmis, o berniukams – įvairiais herojais, gelbstinčiais pasaulį. Taip pat vaikai atliko ir kūrybines užduotėles: mergaitės gaminosi burtų lazdeles, o berniukai – vėliavėles. Atsisveikinant Karlsonas ir Pepė visiems įteikė po mažą dovanėlę.

Ši kelionė ne tik vaikams, bet ir pedagogams paliko daug įspūdžių, o juk tai ir yra visų svarbiausia! Kuo daugiau šypsosimės mes patys, tuo daugiau pasaulis šypsosis mums. Ir visai nesvarbu, ar mes esame specialiųjų ugdymosi poreikių, ar ypatingai gabūs, ar tiesiog niekuo neišsiskiriantys iš minios. Nusišypsokite! O nuotraukų iš kelionės galite pasižiūrėti mūsų įstaigos tinklalapio galerijoje vilkaviskiopasaka.lt.





Agnė RYBAKOVA

Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ psichologė





Publikuota: 2016-11-14 16:38:54

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai