„Santaka“ / Stovykloje „Jau­nys­tės šėls­me“ – gy­ve­ni­mas ki­to­kiu rit­mu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-08-30 22:28

Dalinkitės:  


Kybartiečiai pastatė smėlio pilį.

Stovykloje „Jau­nys­tės šėls­me“ – gy­ve­ni­mas ki­to­kiu rit­mu


Vasaros stovyklos visada padvelkia romantika. Rugpjūčio mėnesio dangus pilnas krintančių žvaigždžių, kurias gali stebėti iki pat aušros, sugalvodamas visą tuziną slapčiausių norų. Čia pat gali išgirsti nedrąsų žiogų smuikavimą, naktinio paukščio klyksmą, nuo laužo atskriejančią dainą ar gitaros akordus, patirti daugelį kitų smulkmenų, kurios priverčia stabtelėti, nusistebėti ir... mesti iššūkį kasdienybei. Todėl ne be reikalo kūrybineimeninei stovyklai „Jaunystės šėlsme“ buvo pasirinktas moto „Gyvenimas kitokiu ritmu“.

Į nuošalią Jurbarko rajono Vertimų stovyklavietę prie pat Mituvos upės slėnio rugpjūčio mėnesį sugužėjo 39 stovyklautojai iš Vilkaviškio, Alvito, Kybartų, Kalvarijos, Panovių (Šakių r.) bei Jurbarko. Daugelis projekto dalyvių buvo pažįstami iš kitų jaunimo susitikimų, seminarų ar darbo grupių, kai kartu kūrė stovyklos emblemas, sudarinėjo dainynus, ruošė vakaro programas. Tačiau vis tik pirmoji diena buvo skirta stovyklautojams susipažinti. Ji prabėgo nepastebimai, kiekvienam pasakojant apie save, piešiant draugo siluetus, kuriant ir pristatant grupelių atributiką.

Sutemus visų laukė naktiniai nuotykiai, pareikalavę nemažai pastangų, stengiantis išvaduoti jau visą šimtmetį po apylinkes klaidžiojančią siaubūno Oldovajaus sielą. Stovyklautojams reikėjo daug drąsos naktį aplankyti 5 stoteles bei iš mistinių būtybių išvilioti 5 stebuklingus daiktus kerams išsklaidyti.



Paskui buvo neįprastų daiktų diena. Kodėl neįprastų? Todėl, kad čia atgijo gal kartais naivūs, pykstantys, verkiantys, pavyduliaujantys, užjaučiantys ir net įsimylėję įvairiausi buities rakandai. Visa tai bandyta pavaizduoti teatro etiuduose, šokyje, kuriant ekstravagantiškus aktorių kostiumus.

Vakaro programoje „Kuomet prabyla daiktai...“ buvo pasakojamos keistos istorijos: apie katę, kuri, ilgai murkusi ir kūrusi įvairiausius planus, pagaliau išdrįso šaldytuvui prisipažinti mylinti ir išlaižyti visą grietinę, apie išdidžią žoliapjovę, kuri nepagelbėjo hipiui, apie santūrųjį dulkių siurblį, geraširdę plaukų skutimo mašinėlę, žaviąsias užsispyrėles rožes, kurios nenorėjo būti pamerktos į molinį ąsotį ir pirma laiko nuvyto (nepadėjo net šiuolaikinės grožio procedūros).

Nemažai išradingumo ir išmonės prireikė trečią – karalysčių – dieną, kuri prasidėjo smėlio skulptūrų statymu.

Netrukus atoki miško aikštelė virto karališkuoju parku, kuriame buvo galima pasėdėti karaliaus soste, pasigrožėti viduramžių dvasia dvelkiančiu miestu su ištaigingais vartais, gynybinėmis sienomis, siauromis gatvelėmis bei smailiais pilių bokštais. Lobių ieškotojus galėjo suvilioti karališki sarkofagai, pilni įvairiausių brangenybių. Kiti skulptoriai kiekvienam iš mūsų sekė pasaką apie iš kosmoso nusileidusią princesę... Kūrėme karališkus aksesuarus iš gipso, odos, pynėme draugystės apyrankes, leidome stovyklos laikraštį. Vakare jo Didenybei siųsdami dėkingumo dovanas, skaitydami jo garbę aukštinančias odes, stengėmės pralinksminti gedintį karalių, kuris, apžavėtas netikėčiausių talentų, paskelbė vakaro puotą.



Liūdniausias buvo kūrybinės-meninės stovyklos uždarymas, atsisveikinimas su draugais. Gal iš nostalgijos, gal ir iš sielvarto stovyklos himnas taip ir liko nesugiedotas. O gal jis sulauks kitų metų?



Rita MARCELIONYTĖ

Projekto vadovė

Rolandas BULKAUSKAS

Projekto koordinatorius



Publikuota: 2006-08-30 22:28:37

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ligoninės kieme – nauja eglė
* Liuteronų maldos namai kviečia į neeilinę pažintį
* Senovinių patiekalų receptai išliko bibliotekininkių dėka
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai