„Santaka“ / Menais besidominti Miglė studijuoti pasirinko dailėtyrą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-08-09 14:04

Dalinkitės:  


Klaipėdos jaunųjų dailininkų akademijoje Miglė buvo apdovanota už ten atliktą darbą.

Menais besidominti Miglė studijuoti pasirinko dailėtyrą


Vargu ar atsirastų Vilkaviškio „Aušros“ vidurinėje mokykloje toks mokinys, kuris nepažinotų Miglės Bereikaitės. Be šios merginos neapsiėjo nė vienas mokyklos renginys, koncertas ar konkursas. Dabar Miglė – jau būsima studentė, todėl nusprendėme pasidomėti, kaip jai sekasi.

– Per iškilmingą brandos atestatų įteikimo aktą buvo paminėta, kad esi viena iš geriausių mokyklos mokinių. Taip pat pranešė, kad tu jau įstojai studijuoti.

– Per išleistuves aš pati buvau labai nustebinta, nes nesitikėjau, kad apie tai viešai bus paskelbta. Įstojau į Dailės akademiją, studijuosiu dailėtyrą. Ten stojamieji egzaminai vyksta anksčiau nei į kitas specialybes.

– Kaip išsirinkai mėgstamiausią veiklą? Juk mokykloje buvo galima tave pamatyti skaitovų konkursuose, piešdavai, vaidindavai.

– Iš tikrųjų buvo sunku, nes teko rinktis iš įvairių profesijų. Man yra artimas menas, kūryba, tačiau nelabai pasitikėjau savo jėgomis. Nemaniau, kad esu pakankamai gera tapytoja ar piešėja, jog galėčiau tapti profesionalia dailininke. Nuo vaikystės svajojau apie archeologiją. Kai per išleistuves skaitėme savo svajonių lapelius, ten buvo parašyta ši mano svajonė. Šiek tiek traukė ir žurnalistika, bet manau, kad tai per daug sausas mokslas. Kadangi labai patinka meno teorija, todėl nusprendžiau, kad dailėtyra būtų artimiausias dalykas.



Vaidyba, piešimas, skaitovų konkursai man tiesiog buvo iškrova. Visi renkamės studijų kryptį, bet jaunas žmogus nelabai gali įsivaizduoti, ar jo pasirinkimas tinkamas. Dailėtyra buvo mano didelė svajonė. Manau, aš įstojau ten, kur mano vieta.

– Kada ir kaip prasidėjo tavo kūrybinis kelias?

– Prisimenu, dar pirmoje klasėje sėkmingai dalyvavau šauniausios poros konkurse. Ketvirtoje klasėje ir vėl jame laimėjau. O kaip kūrėja... Gal vėliau atsirado postūmis iš kitų žmonių, pačios poreikis kažką atrasti. Tam tikri žmonės puoselėjo manyje tą jausmą. Nemanau, kad mano kūryba yra didelis stebuklas, bet tai pačiai teikia malonumo. Na, o jeigu ji patinka ir kitiems, tada iš tiesų smagu.

– Konkursuose tave lydėjo sėkmė. Girdėjau, prieš porą metų Klaipėdoje tapai laureate?

– Klaipėdoje patekau į pavasarinę jaunųjų dailininkų akademiją. Tai yra paskutinis dailės olimpiados etapas. Ten laimėtojų kaip ir neskelbė. Tiesiog buvo išskirti kai kurie atskirų sričių darbai. Aš laimėjau apdovanojimą už ten atliktą darbą. Mes tris dienas kūrėme Klaipėdos istorinio paveldo tematika ir mano darbas buvo pastebėtas. Skaitove tapau taip pat netikėtai, – atradau savo gebėjimus ir man tai patiko.



Dalyvaudama raiškiojo skaitymo konkurse, patekau į respublikinį turą. Labai nustebau pati ir, manau, nustebinau aplinkinius.

– Rašai rašinius konkursams, tad gal ir eilėraščius kuri ar knygą žadi išleisti?

– Kiekvieno kūrėjo svajonė yra knyga. Eilėraščius kuriu nuo vaikystės, kai kurie buvo publikuoti spaudoje. Manau, kad rašysiu ir ateityje, o mano darbų dar pasirodys spaudiniuose.

– Kaip pavykdavo suderinti mokslus su popamokine veikla? Juk prieš renginius pasitaikydavo repeticijų ir pamokų metu.

– Didžiausia problema buvo susitarti su tėvais, nes jiems atrodė, kad aš turėčiau daugiau laiko skirti mokslams. Bet pažymiai rodė, kad mokslas nenukenčia. Veikla, kuria aš užsiėmiau, buvo mano pačios pasirinkimas. Kartais būdavo, jog skubi, leki, o paskui pagalvoji: “Kam man to reikia?“ Tačiau galutinis rezultatas, renginys, pasirodymas ar paroda duodavo tiek daug gerų emocijų, kad pamiršdavau, kas buvo blogai, tiesiog eidavau į priekį. Manau, jog kiekvienam reikia atrasti sau artimą veiklos sritį. Net ir mažame mieste įmanoma kažką nuveikti.

– Kokie artimiausi tavo planai ir svajonės? Gal turi kokį ypatingą sumanymą ką nors sukurti, parašyti, nupiešti?

– Ateities planai dabar labiausiai susiję su mokslu. Nors į savo specialybę įstojau pirmu numeriu, bet nemanau, kad esu geriausia iš ten esančių. Tiesiog norėtųsi ieškoti naujų temų, idėjų, o idėjos natūraliai gimsta bekuriant. Kai išvyksti į kitą miestą, atsiranda daug daugiau erdvių ir galimybių pasireikšti. Reikia tik ieškoti...





Irma KURŠENTAITYTĖ



Publikuota: 2006-08-09 14:04:25

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai