„Santaka“ / Geriausias draugas kartais tampa nereikalingas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-11-27 15:55

Dalinkitės:  


Į nuošalią vietą pasitraukusį ir jau konvulsijų tampomą šunį atvykusiems „Mindrajos“ darbuotojams beliko užmigdyti.

Autorės nuotr.


Geriausias draugas kartais tampa nereikalingas

Eglė MIČIULIENĖ


Praėjusį savaitgalį redakcijos telefonu paskambinusi moteris ašarodama prašė pagalbos. Ne sau – šuniui, kuris, anot jos, vos gyvas sliūkinėjo po sodų bendriją.


Svetimam gaila labiau


– Tą šunį aš jau praėjusią savaitę mačiau, atnešdavau ėdesio. Gaila gyvūno, didelis, gražus, bet niekam nereikalingas, – gailėjosi vilkaviškietė.

Iš pradžių apie sodų teritorijoje klaidžiojantį šunį moteris prašė įdėti skelbimą „Santakoje“ – tikėjosi, jog atsiras naujas šeimininkas. Tačiau susidomėjo tik vienas žmogus – ir tas pats, pamatęs ligotą gyvūną, jo į namus nesivežė.

Pirmadienį, kai po moters skambučio nuvykome į sodus su Vilkaviškio seniūnu Remigijumi Kurausku, radome šunį jau tampomą traukulių ir merdintį.

Seniūno iškviestiems VšĮ „Mindraja“ darbuotojams beliko šuniui palengvinti kančias: suleisti medikamentų ir užmigdyti.


Padeda rasti namus


„Mane rado pririštą prie tvoros. Pririštą ir nereikalingą. Net mano vardo, amžiaus bei atsikratymo priežasties neparašė. Esu stiprus, energingas ir augalotas šuo, kuriam tebūnie 3 metukai. Kadangi jau taip atsitiko, kad turiu ieškoti naujų namų, tai laukiu to išganingo skambučio. Bet būkite geri, neskambinkite vaikai, močiutės su diedukais (ką gi jūs darysite su manimi, tokiu stipriu), teneskambina asmenys, nežinantys, kuo užsiims rytoj, na ir šiaip visokie, mėgstantys raišioti savo augintinius prie tvorų ir palikti juos kitiems ant sprando. Šį kartą noriu susipažinti su rimtu ir atsakingu žmogumi, kurį galėčiau mylėti ir juo pasitikėti“, – štai tokie žodžiai parašyti po viena iš gausybės nuotraukų keturkojų, kurie pateko į Marijampolės rajone, Uosinės kaime, esančius gyvūnų globos namus „Mindraja“. Šios nuotraukos su augintinių aprašymais sukeltos tinklalapyje http://www.mindraja.lt.



Sunku įsivaizduoti, bet per ketverius su puse metų tokiu būdu savanorių dėka naujus šeimininkus rado beveik 900 į „Mindrają“ patekusių keturkojų.

Su šia gyvūnų globos įstaiga sutartį sudariusi ir mūsų rajono Savivaldybė. Žmonės, kuriems nerimą ar gailestį kelia koks nors valkataujantis gyvūnas, bet neturintys galimybių jo priglausti, turėtų skambinti į seniūniją, o ši praneša „Mindrajos“ darbininkams. Jie gyvūną išsigabena, paskiepija, pašeria ir mėgina surasti naujus, atsakingus šeimininkus.


Trūksta sąmoningumo


– Šiemet Vilkaviškio rajone „Mindrajos“ darbuotojai lankėsi tik kelis kartus, o pernai seniūnai juos kvietėsi apie 50 kartų. Daugiausiai, po keliolika, iškvietimų dėl benamių šunų buvo Virbalio, Šeimenos, Klausučių seniūnijose. Vieno gyvūno paėmimas kainuoja apie 60 eurų, o iš viso šiems reikalams pernai rajone išnaudota 2740 eurų. Žinoma, seniūnijoms tai – didelės lėšos, semiamos iš bendro vargano katilo, skirto ir gatvėms prižiūrėti, ir žolei pjauti, ir medžiams genėti. Taigi tikrai ne visais atvejais seniūnai kviečia „Mindrają“ – jei problemą įmanoma išspręsti kitaip, tai ir daroma, – aiškino Savivaldybės vyr. specialistas ekologas Darius Bunikis.



Ekologas svarstė, kad norint geriau kontroliuoti valkataujančių gyvūnų situaciją visų pirma jie turėtų būti registruojami. Kita vertus, registracija būtų mokama, tad galimas dalykas, jog nenorėdami papildomų išlaidų kai kurie savininkai vėlgi išmestų savo augintinius į gatves.

– Kol žmonėms trūks sąmoningumo, kol jie galvos apie gyvūną kaip apie daiktą ar žaislą, tol ši problema ir egzistuos, – kalbėjo ekologas.


Kviečia ir gyventojai


– Iš viso esame pasirašę sutartis su 6 savivaldybėmis, netrukus pasirašysime ir su septinta. Jūsų rajone atsakingai į šią problemą žiūri Klausučių seniūnė Gema Skystimienė: jei ji iškviečia, nusiteikiame dirbti visą dieną, nes mūsų paprašoma apžiūrėti visus kaimus. Dažnai tenka vaikytis šunį iki namų, kol paaiškėja, kad jis ne benamis, tik šeimininkų neatsakingai paleistas. Tada einame į namus, sudrausminame savininkus, kad laikytųsi tvarkos, – kalbėjo VšĮ vadovas Darius Barzdukas.

Anot jo, būna žmonių, kurie ir patys iškviečia įstaigos darbuotojus pagauti valkataujantį šunį ar katę, ir už tai netgi patys sumoka.

– Yra Kybartuose, Č. Darvino gatvėje, tokios aktyvios moterys. Jos iš namo gyventojų surenka pinigėlių ir pakviečia mus, kad sugaudytume benamius gyvūnus, beje, dažniausiai – kates. Tokiems žmonėms darome nuolaidas, imame mažesnį mokestį, – pasakojo D. Barzdukas.




Nemeskite į gatvę


„Mindrajos“ vadovas prisiminė ir atvejį su neseniai Vilkaviškyje užmigdytu šunimi.

– Tikrai labai gaila buvo to didelio ir dar neseno šuns. Bet jis buvo suvargęs, išsekęs, vietomis nuplikęs – matyt, šeimininkas jo visai neprižiūrėjo. Kažkam turbūt paprasčiau buvo juo atsikratyti, nei prižiūrėti ar gydyti, – svarstė vyras.

Jei jau taip nutiko, jog tikrai nebegalite laikyti savo augintinio, nemeskite jo į gatvę – juk gyvūnas jums atidavė visą savo meilę. Verčiau nuvežkite keturkojį gyvūnų globėjams į „Mindrąją“. Vieno gyvūno palikimas įstaigoje kainuoja 30 eurų. Po karantino ir skiepų Gyvūnų mylėtojų asociacijai priklausantys žmonės keturkojus nufotografuoja, nuotraukas įkelia į interneto svetainę ir ieško jiems naujų namų.

Tiesa, naujasis šeimininkas turi pateikti savo dokumentus, pasirašyti sutartį, kad gyvūną prižiūrės ir nepaliks likimo valiai, kaip pasielgė buvęs savininkas.





Publikuota: 2015-11-27 15:55:24

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai