„Santaka“ / Norite atletiško kūno? Pamirškite treniruoklius! / Sportas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sportas

Dalinkitės:  


Šiandien daugelis meta svarmenis į šoną, o treniruotės su savo svoriu vėl įgauna neįtikėtiną populiarumą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Norite atletiško kūno? Pamirškite treniruoklius!


Treniruotės su savo kūno svoriu buvo sėkmingai praktikuojamos ir savo efektyvumą įrodė dar Senovės Romos laikais – būtent taip treniruodavosi karingieji imperijos vyrai.

Tačiau atsiradus treniruokliams bei į madą atėjus kultūrizmui, ši sporto rūšis buvo palikta užmarštyje. Imta tikėti, jog treniruojantis su papildomais svoriais galima pasiekti kur kas efektyvesnių rezultatų. Vis dėlto šiandien daugelis meta svarmenis į šoną, o treniruotės su savo svoriu vėl įgauna neįtikėtiną populiarumą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. 2015-ųjų populiariausių pasaulio kūno rengybos krypčių dešimtuke būtent ši treniruočių rūšis užėmė pirmąją vietą.

Tad kuo grindžiamas treniruočių su savo svoriu efektyvumas ir ar jos iš tikrųjų gali konkuruoti su treniruokliais?

Rekomenduojama norintiems atsikratyti antsvorio bei padailinti figūrą

Anot „Natural Pharmaceuticals“ sveikatingumo eksperto ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) docento Ramučio Kairaičio, tiek sportuojant su savo svoriu, tiek naudojant svarmenis galima pasiekti teigiamų rezultatų. Norint išsirinkti sau tinkamesnę treniruočių rūšį visų pirma vertėtų aiškiai įvardinti, kokį tikslą ketinama pasiekti.



Svarmenys arba treniruokliai labai stipriai apkrauna raumenis ir yra nepamainomi norintiems padidinti atskirus raumenis ar tam tikras jų grupes pasirinktinai. Tuo tarpu treniruotės su savo kūno svoriu raumenų masės stipriai nepadidins, tačiau puikiai tiks figūros dailinimui bei nereikalingų kilogramų tirpdymui.

„Paprasčiau tariant, jei norite priaugti masės ir būti panašus į Arnoldą Švarcnegerį – kilnokite svorius, – sakė R. Kairaitis. – Tačiau, jei jūsų tikslas sustiprėti, padailinti kūno linijas, išryškinti raumenis, presą arba numesti nereikalingus kilogramus – treniruotės su savo svoriu kur kas tinkamesnės“.

Vienu metu treniruojamas visas kūnas

Eksperto teigimu, skirtingai nei sportuojant su svarmenimis, kai dažniausiai vienu metu yra stiprinama tik viena raumenų grupė, treniruojantis su savo svoriu iškart gali būti lavinama daug svarbių sveikatai komponentų – širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumas, raumenų ištvermė ir jėga, lankstumas, koordinacija, galingumas, greitis, vikrumas.

„Labai didelis šių treniruočių privalumas, jog kiekvienas gali pasirinkti prioritetu bet kurią iš išvardintų sričių, tačiau lavinant ją dirbs ir visos kitos – juk tarpusavyje jos glaudžiai susiję, - teigė „Natural Pharmaceuticals“ ekspertas. – Dažniausiai treniruotis savo kūno svoriu rekomenduojama siekiant lavinti raumenų jėgą, ištvermę, širdies ir kraujagyslių sistemą bei mažinant antsvorį.



Anot R. Kairaičio, treniruotės su savo kūno svoriu taip pat efektyvios stuburo skausmų prevencijai, nes yra apkraunami stuburą stabilizuojantys raumenys. Be to jos yra funkcionalesnės (atliekami judesiai artimi kasdieninės veiklos judesiams), mažesnis krūvis tenka sąnariams, tad traumų tikimybė daug mažesnė, lyginant su svorių kilnojimu.

Treniruotis gali kiekvienas

Atlikti tokio tipo mankštą gali kiekvienas – tiek turintis širdies problemų 70-metis, tiek 20-ties metų sportininkas. Be to čia nereikalingas ypatingas inventorius, tad sportuoti galima bet kur - kad ir namuose.

„Žinoma, norint pasiekti maksimalių rezultatų bei išvengti įvairių traumų, geriausia pirma pasimokyti atlikti pratimus ir parengti treniruočių programą kartu su specialistu, o vėliau sportuoti galima ir savarankiškai“, - pridūrė R. Kairaitis.



Monika Rudytė





Publikuota: 2015-10-16 11:05:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai