„Santaka“ / Žvilgsnis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-04-14 17:42

Dalinkitės:  


Žvilgsnis

Birutė NENĖNIENĖ


Atbundanti gamta budina dvasią

Šios Velykos – nei ankstyvos, nei vėlyvos. Kalendoriuje kilnojama „visų švenčių šventė“ atėjo kaip ir priklauso – pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Pro murziną žemės plutą į saulę sužiuro snieguolių bei žibučių žiedai, čiurlena išplatėję upės, nepaisydami mūsų baimių dėl gripo pargagena lizdų sukti gandrų, žąsų ir kitų paukščių pulkai. Išlaukto gamtos prisikėlimo ženklus patvirtina ant palangių baigiantys peraugti pomidorų daigai, savo darželiuose betupinėjančios moterėlės, uoliau šluotomis brūženančios gatvės šlavėjos.

O kada ir kokiu būdu Prisikėlimas pasiekia žmogų? Mane, tave?

Paskutiniojo gyventojų surašymo duomenų niekas netikslino, todėl tebesinaudojama žmonių pareikštais teiginiais, jog katalikų tikėjimą išpažįsta per 80 procentų piliečių, nes jie yra pakrikštyti. Bet nėra tokio prietaiso, kuris galėtų nustatyti, kiek iš tikrųjų yra pažįstančių evangelinį Velykų džiaugsmą – prisikėlusį Kristų. Populiaraus savaitės žurnalo „Veidas“ paskutiniame numeryje teigiama, jog jaunajai kartai per Velykas kur kas labiau rūpi skaniai pavalgyti nei eiti į bažnyčią, ridenti margučius. Dabartinė jaunoji karta kol kas nėra nusiteikusi puoselėti tų dvasinės tradicijos daigų, kurie dėl masinės kultūros įtakos yra gerokai prigesę. Kaip sako Vilniaus pedagoginio universiteto docentė A.Stasiulevičiūtė, jaunimas mielai iš vyresniosios kartos priima materialųjį palikimą, bet purtosi dvasinio.



Tačiau net ir pažįstantieji Gerąją Naujieną susigyvena su savyje tūnančiu Judu arba susitapatina su Kristaus prisikėlimu niekaip negalėjusiu patikėti Tomu iki tol, kol šis nepalietė Nukryžiuotojo žaizdų. Abejojančiam įtikėti padeda ne kas kita kaip tik paties žaizdos: sukrėtimai, nelaimės, ligos, kartais – ir į akis netikėtai pažvelgusi mirtis. Bet žmogaus apsisprendimui Kūrėjas paliko laiko ir nedaro spaudimo, nenorėdamas sunaikinti jo laisvos valios pasirinkti.

Velykos moko kantrybės, kaip sako brolis pranciškonas J.Sasnauskas.

Pabandžiau per gavėnią susivaldyti nuo keleto silpnybių. Su materialiais dalykais susieti pasiryžimai (ko nors nevalgyti, negerti, kur nors nenueiti) kontroliuojami visai neblogai. Bet su dvasiniais – sunkiau. Jie nėra atviri bet kam, glūdi tik tavo paties sąžinėje. Todėl kartais imi ir pasideri, randi pasiteisinimą, kodėl supykai, neapkentei, kitą teisei, buvai abejingas ir t.t. Reikia, labai reikia, mūsų sielų nameliams aštresnės nei gatvių šlavėjų šluotos. Gal tada širdyje ir šoktelės Prisikėlimo džiaugsmas?

Televizijos laidoje tėvas A.Saulaitis pasakė viltingą žinią: Velykų prisikėlimo ženklus jis mato gatvėje sutiktų žmonių akyse. Anot jo, žvilgsniai atviresni, ne taip nudelbti į žemę po kojomis, kaip pastebėdavo prieš penkiolika metų.



Lai po Didžiosios savaitės tridienio tylos Prisikėlimo rytą sugaudę varpai išbudina mus visus iš liūdesio ir susikaustymo, iš kitų smerkimo, abejingumo bei neatsakingumo.



Publikuota: 2006-04-14 17:42:44

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai