„Santaka“ / Rūpintis paslaugos kokybe labiausiai turi patys klientai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-09-23 06:39

Dalinkitės:  


Vieninteliam rajone sporto klubui visuomenės sveikatos specialistai priekaištų neturi.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Rūpintis paslaugos kokybe labiausiai turi patys klientai

Eglė KVIESULAITIENĖ


Besilankantiems grožio salonuose, soliariumuose, sporto klubuose žmonėms neretai kyla klausimas, ar gražinančios procedūros visuomet saugios, ar šią veiklą tikrina atitinkamos institucijos. Visuomenės sveikatos specialistai įspėja, kad savo saugumu pirmiausia turi rūpintis patys klientai.



Tikrina nedažnai

Visuomenės sveikatos centro specialistai pagal kontrolės reglamentą ir sudarytus planus nuolat tikrina visas grožio paslaugas teikiančias įmones, tačiau pripažįsta, jog šie patikrinimai nėra labai dažni. Pagal planą tokius objektus, jei nėra nusiskundimų, reikia tikrinti vidutiniškai kas dvejus trejus metus. Be to, apie kiekvieną patikrinimą įmonės savininkai ar paslaugas teikiantys asmenys informuojami iš anksto. Jei randama pažeidimų, skiriamas laikas jiems ištaisyti. Tuomet patikrinama, ar trūkumai per nustatytą laiką ištaisyti.

Iš viso mūsų rajone dirba 94 grožio paslaugų teikėjos, pagal planą šiais metais bus patikrinta beveik pusė (46). Vien Vilkaviškyje dirba 69 kirpėjos, manikiūrininkės bei kosmetologės, yra 9 grožio salonai.



Randa pažeidimų

Šiemet Visuomenės sveikatos centro specialistai jau patikrino 30 grožio paslaugų teikėjų, iš šių įmonių septyniose rasta pažeidimų, tad daugiau nei pusė jų tikrintos pakartotinai, kitoms dar nepraėjęs pažeidimams pašalinti skirtas laikas. Vienoje ir po pakartotinio patikrinimo rasta pažeidimų.



Pasak grožio paslaugas teikiančius specialistus tikrinančios Marijampolės visuomenės sveikatos centro Vilkaviškio skyriaus vyresniosios specialistės Linos Venskūnienės, dažniausi pažeidimai – nesutvarkyti „popieriai“: kirpėjos pamiršta užrašyti, kada praėmė kosmetinių priemonių pakelius, manikiūrininkės – kada sterilizavo įrankius ir pan. Beje, prieš tikrindami Visuomenės sveikatos centro specialistai visuomet pateikia sąrašą, kas bus tikrinama ir kokius dokumentus reikia turėti.

Tačiau akivaizdu, kad net ir įspėjus beveik ketvirtadalis grožio specialistų prasižengia įstatymams. Jei patikrinimai atliekami nepranešus, t. y. pagal operatyvinį nurodymą, pažeidimų skaičius išauga, o pobūdis pasikeičia. Tuomet dažniau randama ne „popierinių“, o realių pažeidimų – nedezinfekuotų ir nesterilizuotų įrankių.

Šiemet patikrintas vienas iš penkių rajone veikiančių soliariumų bei vienintelė rajone Vilkaviškio pirtis. Ten pažeidimų nerasta.



Pasikeitė reikalavimai

Sporto klubams taip pat nustatyti higienos normos reikalavimai. Nuo lapkričio 1 d. jie pasipildys naujomis nuostatomis. Tačiau pasirodo, kad šie reikalavimai privalomi vykdyti vieninteliam rajone sporto klubui „Omega“, įsikūrusiam J. Basanavičiaus aikštėje. Mat kitos „treniruoklių salės“ veikia visuomeniniais pagrindais, jų savininkai nėra įregistravę įmonių, tad jų niekas ir netikrina.



Pagrindiniai higienos normos pakeitimai, įsigaliosiantys jau po kelių savaičių, susiję su labai pavojingos ligos – legioneliozės, plintančios oro lašeliniu būdu, profilaktika. Griežtesnių priemonių imtasi po to, kai viename garsiame Lietuvoje sporto klube legionelioze užsikrėtusio vyro gyvybės išgelbėti nepavyko. Pagal naują higienos normą sporto klubai įpareigoti ne rečiau kaip vieną kartą per metus atlikti geriamojo vandens (šalto ir karšto) mikrobiologinį tyrimą legionelėms nustatyti, taip pat kartą per tris mėnesius vandens temperatūrą sistemoje ne mažiau kaip 25 minutėms pakelti iki 66 laipsnių, o nuolatinė karšto vandens temperatūra dušo patalpoje negali būti žemesnė nei 50 laipsnių. Palankiausia vandens temperatūra legionelėms daugintis yra 20–45 °C, nes žemesnėje nei 20 °C ir aukštesnėje nei 60 °C legionelės nesidaugina.



Veikia netikrinami

Deja, visuomenės sveikatos specialistai tikrina ir saugumą gali garantuoti vieninteliame sporto klube.

– Ar saugu kitose vietose, kur treniruojasi vilkaviškiečiai, atsakyti negalime, nes mes tikriname tik tuos objektus, kurie vykdo ūkinę-komercinę veiklą. Ta pati situacija ir su šarvojimo paslaugas teikiančiais kaimų bendruomenių namais. Jeigu gautume skundų dėl galimos grėsmės, tuomet tikrintume ir visuomeniniais pagrindais paslaugas teikiančias organizacijas, – aiškino L. Venskūnienė.



Beje, visuomenės sveikatos specialistų rankos nepasiekia ir kitų privačiuose namuose ar butuose teikiamų grožio paslaugų, tad už jų saugumą taip pat niekas negali garantuoti.



Rizikuoja pats

Pasak visuomenės sveikatos specialistų, kiekvienas žmogus, besinaudojantis grožio paslaugomis, turėtų suvokti, jog egzistuoja reali grėsmė užsikrėsti infekcinėmis ligomis, tokiomis kaip ŽIV, hepatitais B ir C, grybeline infekcija, odos virusais, bakterinėmis infekcijomis, niežais, utėlėmis. Infekcijos perduodamos naudojant netinkamai valomus, dezinfekuojamus ir sterilizuojamus instrumentus, taip pat nesilaikant kitų higienos reikalavimų.

Klientai turi žinoti, jog kiekvieną asmenį privaloma aptarnauti tik jam skirtais steriliais instrumentais ir įrankiais, vos pažeidus kliento odą – dezinfekuoti. Sterilius instrumentus ir įrankius meistras privalo išpakuoti klientui matant, o panaudotus dezinfekuoti ir surinkti į specialias talpyklas. Prieš pradėdamas darbą, meistras privalo plautis rankas.

Todėl visuomenės sveikatos specialistai pataria nerizikuoti savo sveikata. Jei dezinfekcijos procedūros buvo atliktos netinkamai, geriau visiškai atsisakyti paslaugos, o apie netinkamą grožio specialisto elgesį pranešti Visuomenės sveikatos centrui.





Publikuota: 2013-09-23 06:39:44

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai