„Santaka“ / Mirtį liudijančiame posūkyje avarijų buvę ne viena

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-08-02 05:38

Dalinkitės:  


Apie nelaimę kelio posūkyje liudija prie nubrozdinto medžio pastatytas kryžius.

Autorės nuotr.


Mirtį liudijančiame posūkyje avarijų buvę ne viena

Eglė MIČIULIENĖ


Praėjusią savaitę netoli Uosijos miško, kelio Vilkaviškis–Gražiškiai posūkyje, užsimušė jaunas žmogus. Vaikino jau nebesugrąžinsi, tačiau ką daryti, kad šioje vietoje nebūtų paaukota daugiau gyvybių?


Laikė už rankos


Šalia kelio Vilkaviškis–Gražiškiai patalpas turintis vilkaviškietis Romualdas Radzevičius negali ramiai kalbėti apie liepos 23 d. įvykusią nelaimę.

Žmogus skaudų eismo įvykį, apie kurį buvo rašyta ir „Santakoje“ (liepos 27 d., Nr. 85), matė savo akimis. „Garaže taisiau mašiną ir mačiau, kaip tas vaikinas atlėkė gal 120–140 km/val. greičiu. Vienoje vietoje asfaltas buvo sausas, kitoje – šlapias, tad vairuotoją galėjo sumėtyti. Ko gero, jis nestabdė, kad nesiverstų, ir „laužė“ posūkį, tačiau grybštelėjęs kelkraščio įlėkė į griovį ir trenkėsi į medį. Jei ne medis, automobilis greičiausiai būtų nuskriejęs į laukus, o vairuotojas likęs gyvas. Kelio atitvarai irgi galėjo išgelbėti gyvybę. Deja, jų čia nėra... Bėgau prie to jaunuolio ir tuo pat metu skambinau telefonu 112. Prilėkęs pamačiau, kad saugos diržą vairuotojas prisisegęs, tačiau nebuvo išsiskleidusi oro pagalvė. Vaikinas dar porą minučių laikėsi: judino ranką, kilstelėjo galvą. Paėmiau jį už rankos ir prašiau pakentėti, kol atvažiuos greitoji pagalba. Deja...“ – pritilo R. Radzevičius ir nusuko žvilgsnį į šoną.




Į pagalbą – iš Šakių


Avarijos liudininkas piktinosi, kad greitoji medicinos pagalba atvažiavo tik po pusės valandos.

Paaiškėjo, kad Alytuje esantis Bendrasis pagalbos centras (BPC) medikus išsiuntė ne į kelią Vilkaviškis–Gražiškiai, o į kažkokią Vilkaviškio–Griškabūdžio atkarpą. „Kai pranešiau BPC apie avariją, po kurio laiko man į mobilųjį telefoną paskambino iš Šakių greitosios pagalbos ir pradėjo tikslintis, kurgi įvyko avarija. Aiškinu, kad kelyje Vilkaviškis–Gražiškiai, o jie nesupranta: esą jiems pranešta, kad nelaimė įvykusi kelyje Vilkaviškis–Griškabūdis“, – stebėjosi R. Radzevičius.

Vyras piktinosi, jog specialiųjų pagalbos tarnybų centralizacija Lietuvoje dar kartą parodė savo grimasą. Jei būtų galimybė kaip ir anksčiau iš karto informuoti vietinius medikus, jie tuoj pat būtų supratę, apie kokią vietą ėjo kalba.


Ne tik jaunimas


Ne vienos avarijos liudininku tapęs R. Radzevičius kaip niekas kitas puikiai žino: svarbu važinėti protingai, nes greitai lakstantys vairuotojai kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Tačiau jis sakė suprantantis ir tai, jog jaunimas visais laikais buvo pašėlęs ir vien su pamokslais čia neapsieisi. Žinoma, galima jaunus vairuotojus tik smerkti ir nieko nedaryti, bet juk galima imtis visų įmanomų priemonių nelaimei išvengti. Pasak R. Radzevičiaus, kai matai mirštantį 23 metų žmogų, apima siaubas ir suvokimas, kad jauną gyvybę buvo galima išsaugoti. „Mano paties sūnus tokio amžiaus. Baisu, kai pagalvoji, kokį skausmą išgyvena šio jaunuolio šeima“, – susijaudinęs kalbėjo vyriškis.



Kita vertus, greitį viršija ne tik jauni. „Pažiūrėkite, vien kiek Seimo narių nukentėję dėl viršyto greičio. O ir šiame posūkyje daug avarijų padarę nejauni, netgi senyvo amžiaus žmonės. Pavyzdžiui, vienas pagyvenęs vyriškis važiavo iš Kalvarijos ir čiuožė nuo kelio į dešinę pusę. Jei ne stulpo atrama, būtų įlėkęs į čia iškastą tvenkinį“, – pasakojo vyras.

Pasak jo, posūkis šioje vietoje – labai apgaulingas. Beveik visos avarijos įvyksta vairuotojams atvažiuojant nuo Gražiškių pusės Vilkaviškio link. Avarijų čia yra padarę net vietiniai gyventojai, kurie šiuo keliu važiavę daugybę kartų.

Ypač daug eismo nelaimių šiame ruože įvyksta pavasarį ir rudenį, kai lauke tai pašąla, tai vėl atleidžia. Slidus posūkis labai pavojingas ir žiemą, tad nuo kelio nučiuožia ir leistino greičio neviršiję vairuotojai.


Kas brangiau už gyvybę?


R. Radzevičius tvirtino, kad kiekvienais metais minėtame maždaug šimto metrų ruože įvyksta bent dešimt avarijų. Tad norint išvengti nelaimių būtina skubiai imtis kokių nors priemonių.

O priemonės atrodo įprastos: pirmiausiai reikėtų išpjauti jau ne vieno automobilio apdaužytus medžius, kurie eismo dalyviams kelia didžiausią grėsmę. R. Radzevičius prieš dešimtmetį sakė pats nurėžęs vieną pakelės medį. Tačiau gavo baudą ir daugiau pjūklo nesiėmė, nors mano, kad nupjovęs medį galbūt išgelbėjo ne vieną žmogų.



Vyriškis įsitikinęs, jog pavojingame kelio ruože būtina įrengti greičio ribojimo kalnelius ar bent jau pastatyti greitį ribojančius ženklus. O svarbiausia – įtaisyti kelio atitvarus. Gal jie ir nepigūs, kaip tvirtina kelininkai, bet kas gali būti brangesnio už žmogaus gyvybę?


Išlėkė variklis


Greta pavojingos sankryžos patalpas turintis R. Radzevičius ir pats nuolatos gyvena pavojuje. Norėdamas atitverti kiemą, vyriškis parsigabeno akmenų. „Bet paskui pagalvojau: kai atlėkęs kas nors į juos trenksis ir užsimuš – dar liksiu kaltas. Taip ir nesiryžau tais akmenimis atsitverti“, – pasakojo R. Radzevičius.

Tiesa, kitoje kiemo pusėje, greta tvenkinio, žmogus suvertęs dar keletą akmenų. Vos spėjo juos atsivežti, nuo kelio nuvažiavęs BMW į juos pylė taip, kad išlėkė mašinos variklis. „Atvažiuoju iš ryto, žiūriu: guli variklis sau, mašina – sau, o vairuotojo nėra... Luktelėjęs paskambinau policijai. Atvažiavo pareigūnai, atsivežė ir jaunus bėglius“, – kalbėjo vyriškis.


Istorijų – gausybė


Apie lemtingame posūkyje įvykusias nelaimes vyras gali pasakoti daug ir ilgai.

Pavyzdžiui, pavasarį, kai dar buvo pašalę, nuo kelio sankasos nulėkė automobiliu su motina ir broliu važiavusi mergina. Buvo pašalę, tad transporto priemonė slydo ir trenkėsi į medį – laimei, šonu, galbūt dėl to avarija baigėsi palyginti laimingai, be žūčių. Vėliau aplaužytą liepą kelininkai nupjovė.

Prieš kokius aštuonetą metų tuo pat keliu dviračiais važiavo moteris, o per keletą metrų jai iš paskos – senukas. „Kaip atvažiavo nuo Gražiškių automobilis, taip per tų dviratininkų tarpą ir lėkė į laukus. Senukas net nespėjo susigaudyti, kas įvyko, o moteriškė drebėdama nušoko nuo dviračio ir dar kurį laiką negalėjo atsigauti... Nedaug trūko, kad mašina ją būtų sutrynusi“, – kalbėjo pašnekovas.

Vieną kartą Vilkaviškio link važiavęs automobilis posūkyje nuskriejo į pievą greta R. Radzevičiaus pastatų ir per plauką neužmušė ten pririšto arklio – šis nuo streso su visa grandine pasileido per laukus.

Buvę ir šiek tiek komiškų situacijų. Kartą iš nulėkusio nuo kelio automobilio iššoko žmogus ir pasileido bėgti. Rėkiu jam, ko gi jis bėga? O jis man šaukia: „Dar sprogs, juk ten yra dujos!“ – prisiminė kitą situaciją R. Radzevičius. Tačiau automobilis nesprogo, tad kiek palaukęs vairuotojas grįžo atgal, išsikvietė draugą, atvertė automobilį ir jį nusitempė.

Vyras pamena, kaip posūkyje nuo kelio buvo nuvažiavęs Lenkijos pilietis. Lenkas buvo blaivus, nieko kito nesužalojo, tad su vilkaviškiečio pagalba ištraukęs automobilį iškeliavo atgal.


Įlėkė į tvenkinį



Šalia R. Radzevičiaus pastatų, prie kelio, yra tvenkinukas. Į jį jau buvo įskrieję trys ar keturi automobiliai.

Maždaug prieš dešimtmetį į vandens telkinį tamsoje buvo įlėkęs net pienvežis. „Vieną neblaivų vyriškį ištraukiau, klausiu, ar dar kas nors yra. Šis tarstelėjo, kad nieko, ir eina sau tolyn. Vis dėlto kilo įtarimas, kad mašiną reikėtų apžiūrėti. Pasirodo, viduje buvo likęs vairuotojas. Jei nebūčiau padėjęs išsikapanoti – greičiausiai būtų prigėręs“, – pasakojo žmogus.

Vyriškis stebėjosi, kai išgirdo kaltinimą, esą nereikėjo jam greta kelio iškasti tvenkinio. „Bet juk aš ir nekasiau – jis išlikęs nuo senų laikų, kai dar nė kelias pro šitą vietą nevedė“, – tvirtino R. Radzevičius.

Jis pasakojo, kad toli gražu ne į visus šiame posūkyje nutikusius eismo įvykius vairuotojai kviečia policiją. Kadangi dažniausiai nukenčia tik jie patys, išsikviečia draugus, techninę pagalbą ir išvažiuoja. Be to, ir pats R. Radzevičius mato ne visas avarijas. Vilkaviškyje gyvenantis vyras atvažiavęs į savo patalpas Uosių kaime kartais randa tik šukių ir stiklų krūvas, liudijančias, jog naktį ir vėl kažkam nutiko nelaimė.

„Šioje trumputėje atkarpoje buvo visokių avarijų, o štai viena baigėsi ypač skaudžiai. Jei ir toliau nieko nesiimsime – aukų bus dar daugiau“, – kalbėjo R. Radzevičius.




Priemonių imsis


Pakalbintas Vilkaviškio policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininkas Arūnas Kučinskas tvirtino, jog iki pastarosios nelaimės minėtame posūkyje šiais metais įskaitinių įvykių (tai nelaimės, kurių metu sužalojami ar žūsta žmonės) užfiksuota nebuvo, išskyrus jau minėtą atvejį, kai nuo kelio sankasos nulėkė mergina su šeima. „Viena skaudi avarija įvyko ankstesniais metais, kai šiame kelyje, bet dar gerokai prieš minėtą posūkį, į medžius užsimušė nuo Gražiškių pusės tiesiu keliu važiavęs vairuotojas. O minimas posūkis nėra iš paprastų bei nepavojingų kelio atkarpų, bet nėra ir ta vieta, į kurią nuolat būtume kviečiami. Tad jei minėtame kelyje šiemet ir buvo eismo įvykių, apie juos policijai niekas nepranešė“, – teigė A. Kučinskas.

Vilkaviškio kelių tarnybos viršininkas Alfonsas Štrimaitis kalbėjo, jog yra normos ir taisyklės, pagal kurias pakelėse pjaunami medžiai ar tiesiami atitvarai. „Jų metras kainuoja daugiau kaip 200 litų, o ten reikės ne metro ir ne trijų. Paprasčiausia būtų išpjauti medžius, tik reikia sulaukti rudens, nes vasarą to daryti neleidžia aplinkosauga. Apskritai medžiams prie kelio – ne vieta. Bet kai pradedame juos pjauti, atbėga žmonės ir ima priekaištauti – ir vėl jiems negerai. Tačiau dabar ta vieta jau tapo avaringu ruožu, nes per porą metų žuvo du žmonės. Taigi kokių nors priemonių būtinai imsimės“, – tvirtino A. Štrimaitis.







Publikuota: 2013-08-02 05:38:58

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai