„Santaka“ / Basanavičynėje ošė „Žalias ąžuolėlis“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-06-10 06:53

Dalinkitės:  


Kaip visada, šaunus buvo Vištyčio regioninio parko folkloro ansamblis „Šilojai“.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Basanavičynėje ošė „Žalias ąžuolėlis“

Eglė MIČIULIENĖ


Šeštadienį Jono Basanavičiaus gimtinėje vėl smagiai nušurmuliavo tradicinis Sūduvos krašto folkloro festivalis „Žalias ąžuolėli“.

Dvi žavios renginio vedėjos – asociacijos „Sūduvos kultūros fondas“ darbuotojos Daiva Klimavičienė ir Edita Sėdaitienė – džiaugėsi, kad 1998 metais prasidėjęs festivalis, inicijuotas Vilkaviškio kultūros centro etnografės Nijolės Skinkienės, kasmet plečiasi. Su šokiais, dainomis ir gera nuotaika į Basanavičynę atvyksta svečių iš įvairių Lietuvos kampelių.

Ir šiemet pašėlti, parodyti, kaip šauniai šoka ir dainuoja, atvyko ne vien savo krašto folkloro kolektyvai.

Atkeliavo XIV–XVI a. rūbais išsipuošęs Raudondvario kultūros centro folkloro ansamblis „Piliarožė“, jaunas Kauno technologijos universiteto folkloro ansamblis „Goštauta“, Plutiškių kultūros namų folkloro ansamblis „Vabalkšnė“, kanklininkai iš Marijampolės, šaunus Marcinkonių etnografinis ansamblis, apeiginio giedojimo grupė „Kadujo“. Na, o Suvalkijos kraštui šiemet atstovavo Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro šokių studija „Vyželė“ bei Vištyčio regioninio parko folkloro ansamblis „Šilojai“. Prie jų prisijungė ir šaunios pasakotojos – bartninkietė Teresė Narbutavičienė, šio miestelio Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos mokinės Skaistė Puidaitė, Gustė Grinevičiūtė ir Meda Vaišnytė, taip pat pasakas porinusi „Vyželės“ šokėja Agnė Žitkauskaitė.



Žiūrovai nudžiuginti ne vien folkloru – jų širdis virpino savo autorinius kūrinius atlikusi vyriška muzikinių projektų grupė „Vitražai“.

Suvalkiečio ausiai neįprastas, tačiau puikias tarmiškai parašytas eiles skaitė respublikinių tarmiškos kūrybos konkursų laureatas Viktoras Žilinskas ir vieno iš šių konkursų nugalėtoja Milda Krasauskienė.

Šventėje netrūko ne tik šokių ir dainų: savo austus, pintus, drožtus, megztus ir veltus gaminius siūlė tautodailininkai bei amatininkai, o išalkę svečiai galėjo gardžiuotis karštutėliais bulviniais blynais ir šviežia namine gira. Nuotaiką kėlė ir tądien kaip tyčia puikus oras.

Kiek galėdamos, stengėsi ir renginio vedėjos. Jos ne tik pristatė koncertavusius kolektyvus, bet ir linksmino festivalio žiūrovus nuolat pateikdamos jiems įvairių užduočių bei klausimų.

„Bumblė, fuktelis, buožė, jauja – kas sieja žodžius? Taip, javapjūtė!“ – teisingais atsakymais džiaugėsi moterys ir žiūrovams dalijo saldžius prizus.

Kad nė minutės nenuobodžiautų, kiekvienas šventės dalyvis galėjo ieškoti dar ir lobio, kurį rasti padėjo ant renginio programos išmoningai surašytos šarados.

„Kai atsibos į šokius ir dainas veizėt, prašom pajudėt, galvas pasukt, kojas pamiklint! Išsprendę šaradas, sužinosite, kur Ožkabalių velniai savo skrabus suslėpė. Skrabą radę, gausiai apdovanoti būsite!“ – viliojo išradingi renginio sumanytojai.



Ir iš tiesų trijose Basanavičynės vietose gudriai išslapstytą lobį radusiems festivalininkams buvo išdalytas visas glėbys gardžių dovanų.

Papildomu prizu buvo apdovanotas Marcinkonių etnografinis ansamblis – jį klausytojai išrinko pačiu šauniausiu festivalio kolektyvu.

Svetinga sodybos šeimininkė, J. Basanavičiaus gimtinės vedėja Rūta Vasiliauskienė dėkojo svečiams už gražias dainas, smagius šokius ir atvežtas lauktuves.

O už tai, kad rado laiko svečiuosna atvykti, ir pati visus – nuo muzikanto iki renginio rėmėjo – apdovanojo gėlėmis bei saldumynais.

Pasibaigus programai Basanavičynės šeimininkė svetelius kvietė namo dar neskubėti ir pavakaroti, o pačiam festivaliui linkėjo gyvuoti ne vienerius metus, kad visi dar ne kartą galėtų draugėn susieiti.





Publikuota: 2013-06-10 06:53:51

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai