„Santaka“ / Bėdos dėl mokinių pavėžėjimo tęsiasi

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-01-18 08:15

Dalinkitės:  


Tėvai skundžiasi, kad vaikus į mokyklą vežantis autobusas ne visuomet laikosi tikslaus grafiko.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Bėdos dėl mokinių pavėžėjimo tęsiasi

Eglė MIČIULIENĖ


Apie įvairias vaikų pavėžėjimo į mokyklą problemas „Santakoje“ rašyta jau ne kartą. Trečiadienį į redakciją paskambinusi Čyčkų kaimo gyventoja šia tema ir vėl išsakė priekaištų.



Keleiviai netilpo

„Neseniai pasikeitė vežėjai, kurie mūsų vaikus veždavo iki mokyklos, ir prasidėjo visokios problemos.

Visų pirma, veždavo per mažu autobusu. Vaikai vos tilpdavo, grūsdavosi vienas prie kito kaip silkės statinėje. Vieną rytą durys prispaudė tik pusiau įlipusį vaiką – ir autobusas pradėjo judėti! Žinoma, kai kiti mokiniai pradėjo šaukti, vairuotojas sustojo“, – baisėjosi moksleivio mama.

Moteris sakė suprantanti, kad naujovėms įsitvirtinti reikia laiko, dėl to savaitę tylėjo ir laukė.

Tačiau šios savaitės viduryje čyčkietės kantrybė trūko. Mat pirmadienio rytą jai paskambino vaikai ir pasakė, kad nespėjo į mokyklą, nes autobusas išvažiavo... maždaug 10 minučių anksčiau. Tėvams teko atvažiuoti paimti vaikus ir į mokyklą nuvežti patiems.



Kada važiuoja?

„Autobusas visada į stotelę atvažiuodavo 7.30–7.35 val. Pirmadienio rytą jis atvažiavo 10–15 minučių anksčiau. Sūnaus draugai paskui pasakojo, kad vairuotojas esą pareiškęs, jog tądien labai skubąs, todėl ir išvažiavo anksčiau. Nieko nebesuprantu: ar vairuotojai jau gali savavališkai reguliuoti grafikus? Juk vaikai neateis pusvalandžiu anksčiau ir nešals lauke laukdami nežinia kokiu laiku atvažiuosiančio autobuso. Jeigu jau tas vairuotojas taip labai skubėjo, galėjo bent iš vakaro perspėti. Apskritai manau, kad grafikus reikėtų paskelbti viešai, gal ir laikraštyje išspausdinti. Kaip mums dabar žinoti, kada gi turi važiuoti autobusas?“ – kalbėjo moteris.



Čyčkų gyventoja sakė, jog ankstesniais metais vaikams jokių bėdų dėl pavėžėjimo nekildavo, vairuotojai visuomet atvykdavo ir moksleivius į mokyklą pristatydavo laiku.

Beje, tą patį trečiadienį po pamokų sunerimę vaikai vėl skambino tėvams, nes nesulaukė 13.50 val. turėjusio atvažiuoti autobuso. Vis dėlto autobusas pasirodė, tik šįkart jis 15 minučių vėlavo.



Gynė savo darbuotoją

Paskambinome į UAB „Bondrida“. Bendrovės direktorius Erikas Bondzinskas pripažino tik tiek, kad iš pradžių vaikai tikrai buvo vežiojami per maža transporto priemone.

„Iš tiesų pradžioje važiavo mažesnis autobusas, nes pagal mokinių sąrašus tokio turėjo užtekti. Bet pasirodė, kad vaikų važiuoja daugiau. Prisijungė profesinio rengimo centro moksleiviai, keleiviai ir susidarė žmonių perteklius. Tada skyrėme 56 vietų autobusą, bet ir šitas pilnas. Taigi spręsime, ką daryti, galbūt siųsime papildomą autobusą. Jokios problemos čia nematome“, – aiškino E. Bondzinskas.

Dėl autobuso vairuotojo savivaliavimo bendrovės vadovas, švelniai tariant, abejojo.

„Kad vairuotojas važiuotų ne pagal grafiką, anksčiau laiko, tai mažai tikėtina. Atsitinka nebent taip, kad gali vėluoti dėl kelio problemų. Autobusas vaikus iš Čyčkų paima 7.30 val. Mums jau skambino iš Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos ir mes iš karto sureagavome: pasikvietę vairuotoją pasišnekėjome. Bet jis sakė, kad išvažiavo laiku, o problema tik ta, jog autobusas buvo pilnas.



Tėvai pripasakoja visokiausių istorijų, bet ne visada taip būna iš tikrųjų. Galbūt vaikai susigalvojo pasidaryti sau laisvą dieną? Nemanau, kad galima vienareikšmiškai kaltinti vairuotoją, juk jis tą dieną atvežė pilną autobusą vaikų. Tai kaip čia atsitiko, jog visi suspėjo, o keli nespėjo? Aš linkęs galvoti, kad tie vaikai paprasčiausiai simuliavo, o paskui ieško kaltų“, – kaltindamas mokinius savo darbuotoją gynė E. Bondzinskas.

Jis teigė, jog prieš Naujuosius metus buvo derinami maršrutai, grafikai, jie šiek tiek keitėsi. Direktoriaus teigimu, dabar ruošiami lankstinukai su informacija.

Akivaizdu, kad iki šiol vaikai ir jų tėvai tos tikslios informacijos nežino. Be to, klausantis direktoriaus, kyla klausimas, kodėl „simuliuojantys“ vaikai nėjo namo, o patys skambino tėvams ir prašė nuvežti į mokyklą?..



Derina nuolat

Susisiekėme ir su Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos direktore Daina Juškauskiene. Vos sušnekus apie mokinių pavėžėjimą, direktorė iš karto pasakė, jog tai – opi problema. Pasirodo, po Naujųjų metų mokykloje ši sritis yra aptariama vos ne kasdien. Mat nuolat kyla įvairių nesusipratimų tai dėl pasikeitusio vežėjo, tai dėl autobuso bilietų, kurių anksčiau į mokymo įstaigas vežiojamiems vaikams nereikėjo, ir pan. (platus straipsnis šia mokykloms aktualia tema „Santakoje“ buvo išspausdintas pernai rugsėjo 11 d.).



Direktorė tvirtino, kad pasikeitus vežėjams kilo problemų ir Pašeimenių, ir Patunkiškių kryptimis važinėjantiems mokiniams. „Patunkiškių kryptimi vaikai buvo vežami specialiuoju reisu, ir daug metų nekilo jokių problemų. Mokiniai buvo pripratę prie vieno vežėjo. Vairuotojas kartais jų gal ir palaukdavo, ir net prie namų sustodavo. O dabar yra reguliarusis reisas ir susiduriame su tuo, kad vairuotojai nesilaiko grafikų. Šį trečiadienį sulaukėme signalo iš tėvų ir išsiaiškinome, jog tą dieną autobusas iš tiesų pravažiavo anksčiau ir visi vaikai iš Čyčkų tikrai pavėlavo. Žinoma, tokiais atvejais susisiekiame su vežėjais, perspėjame juos“, – kalbėjo direktorė.

Mokinių pavėžėjimo reikalais besirūpinanti direktorės pavaduotoja ugdymui Rūta Mikulevičienė patvirtino, kad iš karto susisiekė su vežėju ir jį informavo apie tai, jog vairuotojas nuvažiavo anksčiau ir dalis vaikų pavėlavo į mokyklą.

E. Bondzinskas pažadėjo pasikalbėti su vairuotoju, kad ateityje nesusipratimų būtų išvengta.





Publikuota: 2013-01-18 08:15:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai