„Santaka“ / Ugnis žmonių aukų nepareikalavo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-01-14 23:45

Dalinkitės:  


Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos trečiosios budinčios pamainos ugniagesiai pernai vyko gesinti 18 gaisrų, į gelbėjimo darbus buvo iškviesti 11 kartų.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Ugnis žmonių aukų nepareikalavo

Eglė MIČIULIENĖ


Ugniagesių statistika džiuginanti. Praėjusiais metais mūsų rajonas buvo tame negausiame būrelyje Lietuvos savivaldybių, kuriose per gaisrus nežuvo nė vienas žmogus.



Rezultatai – geryn

„Gaisrų skaičius mažėja kiekvienais metais. 2008 m. mūsų rajone kilo 178 gaisrai, 2009 m. – 166, 2010 m. – 131, 2011 m. – 127, o pernai, 2012 m., – 113. Taigi kreivė jau penkti metai slenka tiktai žemyn. Tai, be abejo, džiugina“, – kalbėjo Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Erlandas Armanavičius.

Ugniagesiai svarsto, jog kinta pačių žmonių požiūris į savo saugumą, jie labiau prižiūri kūrenimo prietaisus, keičia elektros instaliaciją, perka patikimesnę įrangą. Be abejo, geroms permainoms įtakos turi ir prevencija: įvairios akcijos, informacijos pateikimas per žiniasklaidos priemones.

Labai gerai nuteikia faktas, kad 2012-aisiais mūsų rajone kilusiuose gaisruose nežuvo nė vienas žmogus. Užpernai ugnis pasiglemžė du rajono gyventojus, o, pavyzdžiui, 2008 metais žuvo net 6 žmonės.

Per gaisrus traumų patyrė taip pat mažiau žmonių nei ankstesniais metais: 2012 m. traumuotas vienas Vilkaviškio rajono gyventojas, 2011 m. – 3.

Gaisruose buvo išgelbėta daugiau žmonių: pernai išgelbėti trys asmenys, 2011 metais – du.





Priežastys – įvairios

Daugiausia nelaimių, kaip ir kasmet, prišaukė neatsargus žmonių elgesys su ugnimi: dėl šios priežasties pernai kilo net 46 gaisrai, t. y. tik kiek mažiau nei pusė visų gaisrų. Ir vis dėlto dar kartą galima pasidžiaugti, kad žmonės atsargesni, nes užpernai dėl tos pačios priežasties kilo 59 gaisrai.

Dėl 19 gaisrų kalti piktybiniai pievų bei ražienų degintojai (2011 m. tokių gaisrų nustatyta 11).

Deja, dvigubai išaugo nelaimių skaičius dėl krosnių, židinių ir dūmtraukių eksploatavimo taisyklių pažeidimų. 2011 m. netvarkingi kūrenimo įrenginiai sukėlė 6 gaisrus, o pernai – jau 12.

Tyčinių padegimų pernai buvo nustatyta 7, t. y. dviem mažiau nei 2011 metais.

Rūkaliai pernai padegė du būstus, užpernai – tris.

Apie saugų elgesį su ugnimi reikėtų nuolat priminti ir vaikams. Nepilnamečiai pernai sukėlė tik vieną, bet didelį gaisrą Gižų seniūnijoje. Jie padegė didžiulį šiaudų kūgį, už kurį apie 30 tūkst. litų nuostolį teks kompensuoti tėvams.



Daugiausia – kovą

Gaisringiausi mėnesiai jau daug metų išlieka tie patys. Daugiausia gaisrų kilo kovo ir balandžio mėnesiais, kai atšilus orams netvarkingi šeimininkai ima deginti žolę. Pernai kovą užfiksuoti 24 gaisrai, balandį – 16 gaisrų. Trečias pagal jų skaičių buvo sausis – kūrenimo sezono įkarštis, kai kilo 11 gaisrų. Išsiskiria ir rugsėjis, kada deginamos ražienos.



Kitais mėnesiais rajone kilo po 2–9 gaisrus. Džiugino antroji metų pusė, kai ugniagesiai darbo neturėjo po kelias savaites, o ir tie patys kilę keli gaisrai buvo nedideli.

Iš seniūnijų dažniausiai ugnis buvo įsiplieskusi Vilkaviškio (23 gaisrai) ir Šeimenos (22) sen., trečioje vietoje buvo Bartninkų sen. (13). Mažiausiai ugniagesiai važiavo į Gražiškių seniūniją, pernai ten kilo tik du gaisrai.

Pagal savaitės dienas daugiausia gaisrų kilo sekmadieniais (20), mažiausiai – antradieniais (9). Pavojingiausias paros laikas, pasirodo, yra 15 ir 20 valandos – tuo metu dažniausiai buvo prašoma ugniagesių pagalbos.



Ir namai, ir mašinos

Nuo ugnies nukentėjo įvairūs objektai. Daugiausia pleškėjo atviros teritorijos, pievos bei ražienos: jas gesinti gaisrininkams teko 33 kartus. Gyvenamosios paskirties pastatuose ugniagesiai darbavosi 23 kartus, o pagalbiniuose ūkio statiniuose beveik perpus mažiau – 12 kartų.

2012 metais mūsų rajone liepsnojo 20 transporto priemonių.

Neatsargūs gyventojai, supylę karštus pelenus ar retesniais atvejais įmetę neužgesintą nuorūką, pernai padegė 14 buitinių atliekų konteinerių.



Gelbėjimo darbai

Ne tik gaisrų, bet ir gelbėjimo darbų pernai rajone sumažėjo. 2012 metais jų atlikta 64, užpernai – 77.



Dažniausiai – 12 kartų – ugniagesiai važiavo padėti gyventojams ar medikams atidaryti užtrenktas ar iš vidaus užrakintas duris (2011 m. – 7 kartus). 11 kartų suteikta techninė pagalba (2011 m. – 17 kartų), pavyzdžiui, atlaisvinant kelią, traukiant į griovį ar į vandenį įčiuožusius automobilius. Transporto avarijose ugniagesių pagalbos prireikė 8 kartus.

Penkis kartus gaisrininkai rinko išsiliejusius naftos produktus (užpernai tokios pagalbos apskritai neprireikė). Tarp šių atvejų – vienas iš didžiausių pernai įvykusių incidentų, cheminės avarijos likvidavimas, kai ant geležinkelio bėgių iš traukinio cisternos išsiliejo 5 tonos benzino.

Tris kartus gaisrininkai ieškojo paskendusių žmonių, tiek pat kartų važiavo gelbėti gyvūnų.





Publikuota: 2013-01-14 23:45:57

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai