„Santaka“ / Intervencinės atsargos – iš sandėlio Vilkaviškyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-10-26 05:42

Dalinkitės:  


UAB „Onorė“ vadovas Petras Žilionis aprodydamas maisto produktams iš intervencinių atsargų laikyti skirtą sandėlį tikino, kad jau netrukus greta bus įrengta dar viena panašaus pobūdžio patalpa.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Intervencinės atsargos – iš sandėlio Vilkaviškyje

Andrius GRYGELAITIS

Vilkaviškio rajono savivaldybės seniūnijose labiausiai nepasiturintiems asmenims dalijami maisto produktai iš intervencinių atsargų. Seniau seniūnijų atstovai pasiimti produktų turėdavo vykti į Marijampolę, o dabar to daryti jau nereikia: intervencinių atsargų sandėlis veikia Vilkaviškyje.Ieškojo seniai

Maisto produktų iš intervencinių atsargų dalijimu labiausiai nepasiturintiems žmonėms rūpinasi labdaros organizacijos „Caritas“ atstovai. Jų iniciatyva Europos Sąjungos skiriami produktai pristatomi į vyskupijų sandėlius, iš kurių seniūnijų atstovai patys vežasi sau priklausančią dalį ir išdalija ją nepasiturintiems žmonėms.

Iki šių metų mūsų rajono gyventojams skirti produktai buvo pristatomi į Marijampolę. Tiek mūsų rajono Savivaldybės, tiek seniūnijų atstovai jau seniai norėjo sandėlį įrengti Vilkaviškyje, todėl buvo svarstomi įvairūs variantai. Galiausiai, matydami vilkaviškiečių norą bei užsispyrimą, Vilkaviškio vyskupijos „Carito“ atstovai nusprendė paskelbti konkursą sandėliavimo paslaugų tiekimui laimėti. Trims pasirinktoms uždarosioms akcinėms bendrovėms – „Vilkdara“, „Vilkdanga“ ir „Onorė“ – buvo išsiųsti kvietimai dalyvauti konkurse.

„Jau atrodė, kad iki nustatyto termino pabaigos nė viena bendrovė nepateiks savo pasiūlymo ir konkursas neįvyks. Vis dėlto likus vos kelioms minutėms pas mane į kabinetą įžengė UAB „Onorė“ direktorius Petras Žilionis ir pateikė savo siūlymą“, – prisiminė ES maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims bendrijos programos koordinatorius Vilkaviškio vyskupijoje (ES MIATLNA) Giedrius Sinkevičius.Liepė sutvarkyti

Kaip tvirtino verslininkas P. Žilionis, kuris yra ir Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys, jis ilgai svarstęs, ar verta dalyvauti šiame konkurse. UAB „Onorė“ direktorių gąsdino įvairūs keliami reikalavimai. Vis dėlto jam apsispręsti padėjo valdžios atstovų raginimai bei seniūnų prašymai įrengti tokį sandėlį Vilkaviškyje.

„Dar buvusios valdžios atstovai ne kartą lankėsi mūsų įmonėje ir apžiūrėjo potencialų maisto laikymo sandėlį. Tiesa, tuomet niekas nesiryžo skelbti konkurso, todėl visa tai ir liko tik kalbomis“, – prisiminė P. Žilionis.

Nusprendęs dalyvauti konkurse UAB „Onorė“ vadovas pasirūpino įrengti patalpas, gavo maisto ir veterinarijos tarnybos leidimą čia laikyti maisto produktus.

Sulaukęs vienintelės įmonės pasiūlymo, G. Sinkevičius atvyko apžiūrėti sandėlio ir rado jame nemažai trūkumų. Vis dėlto per savaitę šie buvo pašalinti ir UAB „Onorė“ paskelbta konkurso nugalėtoja. Su ja sutartis pasirašyta iki šių metų gruodžio 31 d. Vėliau bus skelbiamas naujas konkursas.

Kol kas produktai laikomi viename sandėlyje, tačiau jau netrukus greta bus įrengtos dar vienos papildomos patalpos.

P. Žilionis teigė jau girdėjęs įvairių kalbų, kad būdamas Tarybos nariu laimėjo šį konkursą, tačiau tikino į jas nekreipiantis jokio dėmesio.

„Visų pirma, konkursą organizavo ne Savivaldybė, o „Caritas“, o antra – aš rūpinuosi ir savo vadovaujamos įmonės interesais. Jei Tarybai teks balsuoti už kokį nors su šia veikla susijusį sprendimą, aš paprasčiausiai nebalsuosiu. Nesu kaltas, kad „Caritas“ pasirinko UAB „Onorė“ paslaugas. Prieš penkiolika metų tapau apskrities buriavimo čempionu, nes irgi vienintelis dalyvavau varžybose“, – šyptelėjo P. Žilionis.Moka brangiau

Už intervencinių atsargų laikymo ir saugojimo Marijampolėje paslaugas Vilkaviškio vyskupijos „Caritas“ mokėdavo 80 litų už toną maisto produktų. Vilkaviškyje šios paslaugos šiek tiek brangesnės – dabar už jas mokama 87 litai. Vis dėlto šiuos kainų skirtumus kompensuoja mažesnės transportavimo iki seniūnijų išlaidos.

„Esame patenkinti Vilkaviškyje atsiradusiu sandėliu. Dabar mums ir nuvykti pasiimti produktų yra arčiau, ir viskas vyksta daug greičiau“, – teigė Vištyčio seniūnas Bronislavas Polita.

Panašios nuomonės laikėsi ir kitų seniūnijų atstovai. Keturvalakių seniūnas Gintautas Urbšys teigė nepajutęs didelio skirtumo, nes atstumai į Marijampolę ir Vilkaviškį beveik vienodi. Gižų seniūnas Romas Kučiauskas tvirtino, jog dabar pasiimti maisto produktus yra gerokai patogiau nei iš Marijampolės.

„Nors iki Vilkaviškio mums šiek tiek toliau nei iki Marijampolės, tačiau į rajono centrą darbo reikalais vykstu gana dažnai, todėl neretai stengiuosi kartu paimti ir maisto produktų. Marijampolėje dažnai tekdavo laukti eilėse, o čia ne tik nebūna eilių, bet „Onorės“ darbuotojai dar ir padeda pakrauti produktus. Esu labai patenkintas Vilkaviškyje atsiradusiu sandėliu“, – tvirtino Gižų seniūnas.Nepavyksta susitarti

Pagal susitarimą sandėliavimo paslaugas teikiančios įmonės sąskaitas už paslaugas išrašo Vilkaviškio vyskupijos „Caritui“. Vėliau šios organizacijos atstovai pagal bendradarbiavimo sutartį sąskaitas perduoda savivaldybėms, kurios ir padengia išlaidas.

Su Vilkaviškio rajono savivaldybe „Carito“ pasirašyta bendradarbiavimo sutartis pasibaigė dar birželį, tačiau atnaujinti jos niekaip nepavyksta. Dėl šios priežasties kol kas neatsiskaitoma ir su konkursą laimėjusia UAB „Onorė“.

„Mes, kaip labdaros organizacija, neturime pakankamai lėšų sumokėti už maisto produktų laikymo sandėliuose paslaugas. Nuo šių metų Europos Komisija patvirtino reglamentą, pagal kurį labdaros organizacijos gali susigrąžinti dalį sandėliavimo bei transportavimo lėšų. Būtent tai ir sukėlė Vilkaviškio rajono valdžios atstovų įtarimą. Vis dėlto mes susigrąžiname tik labai nedidelę visų išlaidų dalį. Pavyzdžiui, pernai aptarnauti visai Vilkaviškio vyskupijai, kurios teritorijoje yra nemažai sandėlių, mums reikėjo apie 125 tūkst. litų. Panaši suma tikriausiai susidarys ir šiais metais. Susigrąžinti mes galėsime tik apie 30 tūkst. litų. Padalijus šią sumą visiems sandėliams, išeina visai nedideli pinigai“, – pasakojo G. Sinkevičius.

Jis tikino, jog „Caritas“ neprašo mūsų rajono vadovų kompensuoti visos Vilkaviškio sandėliui skirtos sumos. Prašoma padengti tik tą dalį, kurios nekompensuoja Europos Komisija. Kaip sakė ES MIATLNA programos koordinatoriaus Vilkaviškio vyskupijoje, su kitų savivaldybių atstovais dėl šio klausimo problemų nekyla.

G. Sinkevičius tvirtino suprantantis, jog rajonai išgyvena sunkius laikus ir biudžetams trūksta pinigų, tačiau vylėsi, kad pasiekti susitarimą vis dėlto pavyks.

Apie situaciją pasiteiravus Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Audriaus Balbieriaus, šis tvirtino, jog kol galiojo ankstesnis susitarimas, Savivaldybė vykdė visus įsipareigojimus, o oficialių raštų dėl naujos bendradarbiavimo sutarties dar negauta.

„Mes finansuojame transportavimo išlaidas nuo sandėlio iki produktų dalijimo vietos. Tai irgi turėtų daryti „Caritas“, o ne mes. Kol nesame gavę jokio oficialaus rašto, tol nesinorėtų ko nors plačiau komentuoti. Savivaldybė turi daug įsiskolinimų ir biudžete švilpia vėjai, todėl neturime pinigų kompensuoti net dalies „Carito“ išlaidų. Aišku, visiškai nesikratome šio reikalo ir gavę oficialų raštą sėsime, kalbėsimės, galbūt ieškosime kokių nors rezervų“, – svarstė A. Balbierius.

G. Sinkevičius patvirtino, jog kaip tik šiuo metu jis rajono valdžios atstovams ruošia oficialų raštą dėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.

P. Žilionis taip pat nebuvo linkęs sureikšminti to fakto, kad jo vadovaujamai įmonei nepavyksta atgauti skolos. Jis sakė puikiai suprantantis Savivaldybės situaciją ir tiki, jog vis tiek pavyks susitarti.Dar nenutrauks

Produktų iš intervencinių atsargų dalijimas mūsų rajone prasidėjo spalio 17 d. ir baigsis lapkričio 5 d. Vilkaviškio rajone paramą maisto produktais gauna 11 087 nepasiturintys asmenys. Jiems bus išdalyta 11 087 kg kvietinių miltų, 4435 kg makaronų, 943 kg greito paruošimo makaronų, 8870 kg trijų grūdų kruopų, 11 087 kg cukraus, 10 200 litrų rapsų aliejaus.

Pretenduoti į šią paramą gali asmenys, kurių pajamos vienam šeimos nariui neviršija 525 Lt per mėnesį. Norintieji gauti maisto paketus privalo kreiptis į seniūnijas ir užpildyti prašymus.

ES Maisto produktų iš intervencinių atsargų tiekimo labdaros organizacijoms programa pradėta vykdyti 1987 m. Lietuvoje ji įgyvendinama nuo 2006 m.

„Sunku pasakyti, kiek dar laiko gyvuos ši programa. Jau buvo pasigirdę kalbų, kad artimiausioje ateityje ji bus nutraukta. Vis dėlto dar 2013 metais ji tikrai bus vykdoma, o dėl vėlesnio laikotarpio vyksta derybos. Žmonių, norinčių gauti paramą maisto produktais, nuolat daugėja. Vien Lietuvoje pernai jų buvo daugiau nei pusė milijono“, – teigė G. Sinkevičius.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas