„Santaka“ / Konkurencinė kova baigsis neprasidėjusi

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-09-10 22:26

Dalinkitės:  


Gyventojams belieka svarstyti, ar sumažės išlaidos, šildymo bei karšto vandens sistemų priežiūra pradėjus rūpintis kitai bendrovei.

Konkurencinė kova baigsis neprasidėjusi

Eglė KVIESULAITIENĖ


Daugiabučių gyventojams, tikėjusiems, kad šilumos kaina mažės dėl konkurencijos tarp sistemų eksploataciją norėsiančių perimti įmonių, teks skaudžiai nusivilti. Tokiai konkurencijai mūsų rajone kelias buvo praktiškai užkirstas ne kieno kito, o Savivaldybės tarybos sprendimu.


Gyventojai nežino


Neseniai „Santakoje“ paskelbus rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus Audriaus Balbieriaus pasirašytą informaciją, kad daugiabučių gyventojai raginami kuo greičiau pasirinkti namo šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojus bei pasirašyti su jais sutartis, redakcijoje netilo telefonai. Aktyviausi daugiabučių namų atstovai sužinoję, jog iki rugsėjo 20 dienos turi priimti sprendimus, sumišo.

– Iš ko mums reikėtų rinktis? – klausė vieno daugiabučio atstovė. – Juk niekas neskelbė, kokios bendrovės pasirengusios teikti namų šildymo bei karšto vandens sistemų priežiūros paslaugas, kokią kainą siūlo ir pan. Neseniai išgirdome dar vieną naujieną, jog pastarajame posėdyje rajono Tarybos nariai pasinaudojo įstatymo palikta teise ir priėmė sprendimą neleisti šilumos tiekėjui vykdyti sistemų eksploatacijos, nors Prezidentės inicijuotuose ir Seimo priimtuose Šilumos ūkio įstatymo pakeitimuose buvo nurodyta, kad pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtoju (eksploatuotoju) negali būti šilumos tiekėjas tik tose vietovėse, kur gyvena daugiau kaip 150 tūkst. gyventojų. Labai nustebome dėl tokio politikų sprendimo, mat visus metus buvo kalbama, jog mūsų rajone centralizuotą šilumą tiekianti UAB „Litesko“ turės mažinti eksploatacijos kainas, kad nukonkuruotų kitas šią paslaugą siūlysiančias bendroves. To ir tikėjomės. Galimybę likti prie senųjų eksploatuotojų buvome aptarę ir su namo gyventojais. Dabar vėl viskas apsivertė. Tai ką galime svarstyti namo gyventojų susirinkime, jei niekas neaišku?




Riba nustatyta


Skaitytojos klausimą persakę Savivaldybės administracijos direktoriui A. Balbieriui sužinojome, jog informacija, kurios iš šalies įmonių gali teikti šilumos ir karšto vandens sistemų eksploatacijos paslaugas, ruošiama. Ją galima rasti ir Valstybinės energetikos inspekcijos interneto puslapyje.

Mūsų rajone licencijas šilumos bei karšto vandens sistemos priežiūrai turi keturios bendrovės: Savivaldybės kontroliuojamos įmo- nės UAB Vilkaviškio komunalinis ūkis ir UAB „Kybartų darna“ bei dvi privačios – UAB „Vilkuva“ ir UAB „Vilkauja“. Savivaldybės taryba jau prieš keletą metų yra nustačiusi tarifo už šildymo bei karšto vandens sistemos eksploataciją ribą, kurios viršyti negalima. Šiuo Tarybos nutarimu vadovavosi ir iki šiol eksploataciją vykdžiusi UAB „Litesko“. Tad gyventojams mokestis didėti tikrai negali, nebent Taryba priimtų kitą sprendimą.


Vieni pirmųjų


A. Balbierius teigė, jog atsiradus konkurencijai daugiabučių gyventojai su paslaugos teikėjais gali derėtis dėl kainos ir rinktis priimtiniausią.

Paklaustas, kodėl UAB „Litesko“ buvo užkirstas kelias dalyvauti konkurencinėje kovoje, administracijos direktorius pateikė kelis argumentus. Pasak jo, šilumą tiekianti bendrovė eksploatacijos mokestį įskaičiuodavo į šilumos kainą, tačiau nekaupė jokio fondo, iš kurio ateityje būtų galima modernizuoti šilumos mazgus, buvo suinteresuota tik savo pelnu. Nuo šiol sistemų eksploataciją vykdysiančios įmonės privalės kaupti fondą. Administracijos direktorius neslėpė, jog tokiu keliu, kai šilumos tiekėjui užkirstas kelias teikti eksploatacijos paslaugą, mūsų rajono Savivaldybė žengė viena pirmųjų šalyje. O būti novatoriškiems – progresyvu.



Priimdami sprendimą Tarybos nariai įvertino ir tą faktorių, kad gyventojams pasirinkus Savivaldybės įmones UAB Vilkaviškio komunalinis ūkis arba UAB „Kybartų darna“, į biudžetą įplauktų papildomų pinigų.


Netinka sąlygos


Politikų planai papildyti kiauras Savivaldybės įmonių pinigines – labai gražūs. Tačiau apie tai, kad dėl konkurencijos sumažės eksploatacijos kainos, vartotojams reikėtų pamiršti. Kaip aiškėja apklausus į konkurentų „sąrašus“ įtrauktų bendrovių vadovus, šios įmonės net neketina kautis dėl eksploatacijos paslaugos.

– Licenciją mes turime ir šią paslaugą teikti galime, tačiau tokiomis sąlygomis to daryti neketiname, – kalbėjo UAB „Vilkauja“ direktorius Linas Dubickas. – Dėl dabar galiojančių norminių aktų mums tai daryti neapsimoka, nes taptume ne eksploatuotojais, o administratoriais. Esame energetikos įmonė ir norime teikti su tuo susijusiais paslaugas, t. y. sudaryti sutartį su bendrija ar namo administratoriumi, atlikti numatytus darbus ir pateikti už juos sąskaitą.

Tačiau dabar įstatymas įpareigoja sudarinėti sutartis su kiekvienu gyventoju, patiems rinkti centus, juos kaupti, apskaityti, be to, dar pateikti ataskaitą ne tik už tai, ką padarėme už surinktus pinigus, bet ir kiek uždirba mūsų direktorius, inžinierius, buhalteris ir kt. Reikėtų priimti papildomai žmonių, kurie dirbtų šį darbą. Galiu drąsiai tvirtinti, kad administravimas atsieitų brangiau nei pati eksploatacija, todėl tai daryti mums neapsimoka. Stebiuosi, jog eksploatacijos paslaugą ketina teikti UAB Vilkaviškio komunalinis ūkis, kuris energetikos srityje neturi jokios patirties. Bijau, kad prasidėjus kūrenimo sezonui gali būti didelių bėdų.





Leis rinktis


Daugiabučius administruojančios UAB „Vilkuva“ Komunalinių patarnavimų skyriaus vedėjas Vidmantas Vilkaitis sakė, kad jų įmonė jau išsiuntinėjo visoms minėtos paslaugos licencijas turinčioms bendrovėms užklausas, kokią kainą jos ketina pasiūlyti gyventojams.

Gavę atsakymus daugiabučių administratoriai supažindins gyventojus su kainomis ir leis rinktis.

Tačiau, redakcijos žiniomis, dalyvauti konkurencinėje kovoje dėl šilumos ir karšto vandens sistemų eksploatacijos nesirengia ne tik UAB „Vilkauja“, bet ir pati „Vilkuva“. Tad konkuruoti teks tik abiem Savivaldybės kontroliuojamoms bendrovėms.

Paklaustas, ar sutiktų eksploatuoti vilkaviškiečių šilumos sistemas, jei šie pasirinktų jo vadovaujamos bendrovės paslaugas, UAB „Kybartų darna“ vadovas Egidijus Ausiejus neslėpė, kad tai neapsimokėtų.

Ko gero, Vilkaviškio komunalininkai į Kybartus irgi nevažinėtų dėl tos pačios priežasties. UAB „Litesko“, vienintelė galėjusi sudaryti konkurenciją, „išmesta“ rajono politikų sprendimu. Taigi konkurencinė kova, ko gero, bus baigta net neprasidėjusi.


Komentuoti nenori


UAB „Litesko“ filialo „Vilkaviškio šiluma“ komercijos direktorė Renolda Kubilienė komentuoti jos bendrovei nepalankaus rajono Tarybos sprendimo nenorėjo.

Tačiau sakė tikinti, kad UAB Vilkaviškio komunalinis ūkis eksploatuoti šilumos ir karšto vandens sistemas sugebės, mat tuo labai rūpinasi ir ruošiasi.

Be to, keletas „Litesko“ specialistų, kurie iki šiol vykdė sistemų eksploatacijos darbus, bendrovei nebereikalingi, tad pereina dirbti pas komunalininkus.

Dėl komplikuotos šių metų šildymo sezono pradžios baimintis nereikėtų, nes hidraulinius bandymus dar atliko ir šilumos mazgus paruošė pati „Litesko“.

O kaip bus kitą sezoną, prognozuoti dar anksti.

Iki tol politikai gali vėl pakeisti ir patį Šilumos ūkio įstatymą.





Publikuota: 2012-09-10 22:26:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai