„Santaka“ / Dviračių žygio dalyviai patyrė ir ekstremalių išbandymų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-04-25 06:51

Dalinkitės:  


Tradicinis paradas miesto gatvėmis.
Lino DUBICKO nuotr.

Dviračių žygio dalyviai patyrė ir ekstremalių išbandymų


Praeitą sekmadienį iš Vilkaviškio į tradicinį žygį „Dviračiu į plukių žydėjimą – 2012“ išriedėjo per 400 dalyvių.

Sekmadienio ryto oras nežadėjo nieko gero, o prasidėjusi dalyvių registracija vyko jau lyjant. Organizatoriai buvo maloniai nustebinti, kad net ir per lietų užsiregistravo 90 dalyvių. Lietui nurimus į J. Basanavičiaus aikštę, kur vyko registracija, plūstelėjo vilkaviškiečiai. Keletas grupelių ir pavieniai dviratininkai atmynė iš Virbalio (15 km), Karklinių (16 km), Kybartų (20 km), Gražiškių (24 km), Marijampolės (26 km) ir Kauno (80 km).

Dalyvių registracijos komanda lietaus permerktuose registracijos lapuose suskaičiavo esant 413 dalyvių.

Norint išvengti pabjurusių lauko kelių (lijo ir naktį prieš žygį), buvo pakeistas numatytas maršrutas – jis 30 km vedė asfaltu ir žvyrkeliais.

Pradėjus žygį oras išsigiedrijo, pasirodė ir saulė, bet važiavimas lietaus primerktais žvyrkeliais pasirodė daug sunkesnis, nei tikėtasi. O pakilimas į molėtą Lankeliškių kalnelį tapo tikru išbandymu: į viršų ne tik užvažiuoti, bet ir užlipti buvo sunku.

Atsirado ir giriančių, ir peikiančių taip pasikeitusią trasą. Vieniems buvo malonu patirti ekstremalius išbandymus, kiti skundėsi, kad sunku, bet tik keletas pasuko organizatorių nurodytu lengvesniu maršrutu.



Didžiulė dviratininkų kolona sėkmingai baigė kelionę Paežerių dvaro sodyboje. Čia žygio organizatoriai – Vilkaviškio miesto bendruomenė ir „Senų vežimų“ klubas – vaišino dalyvius turistine sriuba, o išskirtiniams dviratininkams buvo įteikti diplomai. Jauniausias dalyvis buvo 3 metų amžiaus Ajus Pečiukonis, vyriausi – 71 m. Irena Vainauskienė ir 83 m. Juozas Nešukaitis iš Vilkaviškio. Sunkią trasą savarankiškai įveikė ir jaunieji dviratininkai Adomas Plukas (5 m.) iš Šiaulių bei vilkaviškiečiai šešiamečiai Marius Šalčiūnas ir Viljamas Dabševič.

Iš toliausiai dviračiais į žygį atvažiavo dešimt velomanų iš Kauno (80 km), diplomai įteikti Renatai ir Haroldui Grinkams, Artūrui Šepečiui ir Edgarui Banaičiui. „Žygio komandos“ diplomus pelnė 36 vilkaviškiečių komanda „Žaibas“, marijampoliečių „Mano velo“ ir velomanai iš Kauno.

Iš toliausiai atvykusiais dalyviais buvo pripažinti Miglė, Linas ir Adomas Plukai bei Antanas Zakaitis iš Šiaulių. Žygyje dalyvavo ir daug vilniečių, iš jų išskirtas Giedrius Girdriušas iš Fabijoniškių. Vilkaviškiečiai Rutkauskai tapo gausiausia žygyje dalyvavusia šeimyna, kurioje jau ne pirmąjį kartą važiavo trijų kartų atstovai: seneliai, tėvai ir anūkai.



Deja, po žygio išgirdau ir nemalonų atgarsį.

Lankeliškių parapijos pastoracinės tarybos pirmininko pavaduotojas Laimutis Radzevičius sakė, jog greta Lankeliškių bažnyčios, netgi pačiame šventoriuje, dviratininkai paliko šiukšlių.

Noriu atsiprašyti aplinką tvarkančių žmonių. Gaila ir nesmagu: juk Klampučių bendruomenės žmonės mus maloniai pasitiko, priėmė. O mes palikome graužtų, plastikinių butelių prie šventoriaus tvoros, nors buvo padėtos šiukšlių dėžės. Šias kažkurių žygio dalyvių paliktas šiukšles sutvarkė Klampučiuose gyvenantys „Senų vežimų“ klubo nariai.

Stebiuosi, kodėl taip negerbiamos vietos, kuriose apsistojame. Nežinia, ar tokioje vietoje suaugusieji galėtų šiukšlinti. Nesinori nieko kaltinti, bet svarstome, jog kitais metais jaunimo iki keturiolikos metų be tėvų į žygį reikėtų neregistruoti.



Dalius NEŠUKAITIS

Vienas iš žygio organizatorių





Publikuota: 2012-04-25 06:51:59

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai