„Santaka“ / Pažintį su turistiniu maršrutu pratęsė išvyka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-11-23 18:05

Dalinkitės:  


Apžiūrėję Kunigiškių piliakalnį, netoli jo stovinčią krivio skulptūrą, Pajevonio šile turistai mėgsta pasėdėti iš seno gluosnio padarytame krivio soste. Nusifotografavo jame ir Kultūros ministerijos atstovės: Birutė Zurlienė, Irena Seliokaitė ir Violeta Vasiljevienė.

Autorės nuotr.


Pažintį su turistiniu maršrutu pratęsė išvyka

Birutė PAVLOVIENĖ


Kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacija vykdo Lietuvos kultūros ministerijos ir rajono Savivaldybės remiamą projektą „Senovės piliakalniai ir gyvenvietės dabartiniame kraštovaizdyje“.

Pirmąjį projekto etapą (iš viso jų bus trys) užbaigė šį mėnesį surengta tarptautinė konferencija. Joje buvo apžvelgiama pasienio rajonų kultūros paveldo ir gamtinių išteklių panaudojimo patirtis viešojoje turizmo infrastruktūroje. Turizmo ir verslo informacijos centre vykusioje konferencijoje organizacijos pirmininkas Vytautas Lekešius pristatė maršrutą, vedantį per pietinės Sūduvos piliakalnius ir kitas lankytinas vietoves.

Didysis žiedas, kuris prasideda ir baigiasi Pajevonyje, vingiuoja į Svirkalnį, Piliakalnius, per tris Kalvarijos savivaldybės piliakalnius, užsuka į Aistiškių miško maumedyną, siūlo susipažinti su Pavištyčio, Vištyčio krašto įžymybėmis, Dabravolės, Kaupiškių piliakalniais.

Įveikiant visą trasą, susidarys apie 120 kilometrų. Bet maršrutą galima išskaidyti, rinktis vieną kurią atkarpą.

Turistai jau daug kur randa gamtos prieglobstyje įrengtų poilsiaviečių. Dalis maršruto (nuo Pajevonio iki Piliakalnių piliakalnio) šiemet buvo žymima sutartiniais ženklais. Šis darbas bus tęsiamas. Dar vyks ir žvalgomieji žygiai, bus renkama medžiaga, išleidžiamas detalus maršruto aprašas, numatoma kurti senovinių amatų gyvenvietę ir kt.



Konferencijoje dalyvavusi Kultūros ministerijos vyr. specialistė Irena Seliokaitė atkreipė dėmesį į tai, jog maršrutą galima pateikti keliais aspektais. Sūduvos aukštumos leidžia pasigrožėti kraštovaizdžiu. Bet piliakalniai – buvę gynybiniai jotvingių įtvirtinimai, todėl jie reikšmingi ir istorine prasme.

Keliautojus galima supažindinti su garsiais Lietuvai nusipelniusiais Sūduvos žmonėmis, per jų skelbtas idėjas pažvelgti į pilietiškumo ugdymo gilumas. Ministerijos atstovė sakė, jog bendromis jėgomis reikėtų siekti, kad kiekvienas rajono jaunuolis, baigiantis vidurinę mokyklą, būtų keliavęs šiuo maršrutu.

Kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacija bendradarbiauja su Lenkijos pasienio valsčių ir kaimyninės Kaliningrado srities visuomeninėmis draugijomis. Patirtimi buvo dalytasi vasarą Pajevonyje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Kultūros paveldo apsauga ir pritaikymas turizmui“.

Rudens susitikimo metu išgirdome įdomų iš Kaliningrado srities atvykusio entuziasto Aleksandro Samsonkino pasakojimą. Šis Kaliningrade gimęs rusas su šeima persikėlė gyventi į Nesterovo rajono pakraštį, tapo fermeriu ir „Romintos ekocentro“ direktoriumi. Organizacija jungia įvairių profesijų žmones – nuo namų šeimininkių iki universiteto mokslininkų. Siekiama išsaugoti žmogaus ir gamtos ryšį, šviesti srities gyventojus, kad jie pažintų krašto dvasinės kultūros šaknis. Įsigytas XVI–XVII amžiuje statytas buvęs Romintos girininkijos pastatas, kuriame ketinama įsteigti informacijos centrą. Registruojamos senosios šventyklos, rengiamos ekskursijos prūsiškų vietovardžių adresais, planuojama organizuoti folkloro festivalį ir kt.



Po teorinių pokalbių Turizmo ir verslo informacijos centro salėje konferencijos dalyviai buvo pakviesti į ekskursiją. Jos metu apžiūrėjo ir vertino atskiras parengto maršruto atkarpas Pajevonyje, Bartninkuose, Piliakalniuose.

Pastarojoje vietovėje, piliakalnio papėdėje, leidžiantis vakaro sutemoms visų laukė ant laužo ugnies išvirta žolelių arbata ir turistinė košė.



Publikuota: 2005-11-23 18:05:56

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai