„Santaka“ / Dešimtys būstų niekam nepriklauso

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-10-07 06:19

Dalinkitės:  


Šiame šimtamečiame J. Basanavičiaus gatvės name, kurį pastaruoju metu remontuoja UAB „Kybartų Darna“, ėmė ir „prapuolė“ du butai.

Autorės nuotr.


Dešimtys būstų niekam nepriklauso

Kristina VAITKEVIČIENĖ


Kelios dešimtys butų, namų, kitokio nekilnojamojo turto Kybartuose neturi oficialaus šeimininko. Pagal penkerių metų senumo sąrašą tokių yra daugiau nei septyniasdešimt.

– Šitą faktą „atradau“ visai neseniai, – pasakojo UAB „Kybartų Darna“ direktorius Egidijus Ausiejus, – tada, kai į mus kreipėsi UAB „Eurovaistinė“ savininkai, norėdami parduoti jiems priklausančias patalpas Vištyčio ir J. Basanavičiaus gatvių kampe. Kadangi pastato mansarda priklauso „Kybartų Darnai“, jiems reikėjo bendrovės sutikimo parduoti savo dalį. Beieškant dokumentų paaiškėjo, kad mansardos „popieriai“ įforminti jau seniai neegzistuojančios butų valdybos vardu. Kai kreipiausi į Vilkaviškio rajono savivaldybę siekdamas išsiaiškinti, ką daryti, Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Simanynas man paaiškino, kad Kybartuose yra ne vienas toks pastatas, ir pateikė visą ilgą sąrašą.

Pasirodo, kai kurie žmonės Kybartuose gyvena būstuose, kurių patys neprivatizavę. Tad patalpos yra... niekieno.

Problema ta, kad kai kurie gyventojai, naudodamiesi įvairiomis paslaugomis, už nieką nemoka. Teisiškai prie jų „prikibti“ neįmanoma, mat sutartys su jais, kaip su savininkais, nesudarytos, o būstas – niekieno. Tad ir antstoliams iš varžytinių nebūtų ką parduoti.



Daugelis būstų priklauso jau seniai nebeegzistuojančioms įmonėms, t. y. Kybartų būtų ūkiui ir Kybartų namų ūkiui. Pasak E. Ausiejaus, matyt, reorganizuojant įmones niekas nepasirūpino, kad teisiškai būtų sutvarkytas ir visas jų turėtas turtas. Kažkas prieš daug metų buvo pražiūrėta, tad dabar kyla krūva nesusipratimų ir rūpesčių.

Komunalinės įmonės vadovas ruošiasi pagal minėtą sąrašą užsukti į keletą būstų ir išsiaiškinti situaciją. Pasak jo, jei dar kurį laiką šios patalpos liks neįteisintos, vėliau išvis bus neįmanoma rasti „galų“.

Štai viename J. Basanavičiaus gatvės namų vietoje šešiolikos butų komunalininkai randa keturiolika. Du butai sename name ėmė ir „prapuolė“.

Kitas namas Gedimino gatvėje „pradangino“ savo ūkinius pastatus, kurie vis dar figūruoja registre.

Vis dėlto daugiausia namų – apskritai be jokios priklausomybės. Juose gyvena žmonės, kurie nuosavybės dokumentų neturi.

Pasak E. Ausiejaus, kai kurie būstai, pažymėti sąraše, per penkerius metus jau įgijo savininkus. Ar jie susitvarkė nebaigtus tvarkyti dokumentus, ar atrado pamestus, tačiau nuosavybę įsiteisino. Gali būti, kad sąrašas dar keisis.

UAB „Kybartų Darna“ direktoriaus nuomone, visi „įtartini“ būstai pagal sąrašą turėtų būti sutikrinti ir „pamestinukų“ dokumentai sutvarkyti, tačiau kas ir kaip tai padarys, kol kas neaišku.



Situaciją kartu su juristais šiuo metu aiškinasi rajono Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Stanislovas Kravčenka. Jis sakė, jog tie būstai suregistruoti jau seniai kartu su tuometiniu mero padėjėju Algimantu Mackevičiumi.

Pasak vedėjo, seniūnija ir komunalininkai patys turėtų išsiaiškinti, kuriuos būstus jie norėtų ir galėtų perimti, o kurie yra neremontuotini ir turi būti nugriauti. Vėliau bus galima ieškoti teisinių priemonių.

Kaip sakė situaciją žinantis A. Simanynas, greičiausiai tokius būstus įteisinti bus galima pripažinus juos bešeimininkiais. Bet pirmiausia reikalingas sąrašas vertų perimti būstų. Ir tai – tik pačių kybartiečių reikalas.





Publikuota: 2011-10-07 06:19:24

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai