„Santaka“ / Vasarą vairuotojams – nauji rūpesčiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-05-04 06:56

Dalinkitės:  


UAB „Stop“ vadybininkas Kęstas Kružinauskas pataria prieš vykstant į ilgas keliones būtinai patikrinti automobilio techninę būklę.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Vasarą vairuotojams – nauji rūpesčiai

Eglė KVIESULAITIENĖ


Nors daugelis vairuotojų sakytų, kad specialiai paruošti automobilį reikia tik žiemos sezonui, autoservisų specialistai drįstų jiems prieštarauti. Anot jų, šiltuoju metų laiku automobiliui reikia ne mažiau dėmesio.



Padangos – vasarinės

– Pirmiausia norėčiau įspėti visus, kurie dar nepasikeitė žieminių padangų į vasarines, – ragino autoserviso UAB „Stop“ vadybininkas Kęstas Kružinauskas. – Kelių eismo taisyklės tik žiemą draudžia važinėti su vasarinėmis padangomis. O vasarą su žieminėmis, jei jos nedygliuotos, leidžia. Todėl žmonės šiltuoju metų laiku padangoms neteikia didelės reikšmės. Tačiau vasarą važinėdami su žieminėmis padangomis vairuotojai ne tik jas gadina ir atėjus žiemai dėl to gailėsis, bet ir rizikuoja savo saugumu.

Žieminės padangos gaminamos iš minkštesnės gumos, jų konstrukcija lemia gerą sukibimą su slidžiu keliu, tačiau ant pliko asfalto jos ne tik greičiau dyla, bet ir pailgėja stabdymo kelias. Todėl tiek saugaus eismo, tiek autoservisų specialistai rekomenduoja turėti ir žieminių, ir vasarinių padangų komplektus.



Duobės gadina važiuoklę

Pasak K. Kružinausko, pavasarį autoservisuose juntamas ypač didelis pagyvėjimas, mat daug rajono gyventojų, ypač – kaimo žmonių, žiemą automobilius išvis laiko garažuose ir slidžiu metų laiku nevažinėja. O po ilgesnės pertraukos išvažiavę į kelią pastebi, kad barška guolis ar išniro šarnyras, nedega žibinto lemputė ar laikas keisti tepalus. Ypač automobilio bėdos išryškėja padardėjus duobėtomis gatvėmis. Po žiemos atsivėrusios gilios gatvių duobės priverčia ne vieną vairuotoją keisti išnirusį automobilio šarnyrą, gumines pakabos įvores ar prakirstą padangą.



Pirmos karštos pavasario dienos privertė remontuoti ar užpildyti kondicionierius. Per žiemą be jų puikiai apsiėję, karštuoju metų laiku vairuotojai be šio civilizacijos atradimo, rodos, nebegali gyventi.

Tačiau kondicionieriai ne tik gelbsti karštą dieną, bet gali tapti ir užkrato skleidėjais. Todėl juos būtina dezinfekuoti. Anot K. Kružinausko, tai atlikti labai paprasta netgi pačiam vairuotojui. Tam reikia automobilių reikmenų parduotuvėje įsigyti specialaus antibakterinio aerozolio ir jo pripurškus kuriam laikui palikti dirbti automobilio variklį. Praėjus pusvalandžiui po šios procedūros, galima sėsti ir važiuoti.



Švarus ir blizgantis

Prieš vasaros sezoną autoserviso specialistas patartų pasikeisti visus filtrus. Daugelis net nežino, jog būtina pakeisti ir salono filtrą, kuris valo į mašinos vidų patenkantį orą. Pamatę išimtą seną salono filtrą, vairuotojai paprastai griebiasi už galvos. Nuo dulkių pajuodusioje filtro medžiagoje būna prinešta ne tik žemių, bet ir smulkių šakelių, lapų.

Šiltuoju metų laiku pagyvėja prekyba automobilių kosmetika. Mat vairuotojai, o ypač – savo transporto priemones mėgstantis „išcackinti“ jaunimas, daug dėmesio skiria mašinos išvaizdai, vidiniam blizgesiui. Norintiesiems prieš merginas pasipuikuoti gražiai atrodančiu automobiliu K. Kružinauskas patartų jo išorę plauti šampūnu su vašku, o vidinėms plastmasėms naudoti specialius plastmasių blizgiklius. Plauti lietiniams ratlankiams, kuriuos labai mėgsta vairuotojai maždaug nuo 18 iki 45 metų amžiaus, skirtos specialios priemonės. Jos palengvina nuo ratų nuplauti priskretusius tepalus, purvą bei vabzdžių liekanas.



Jei jau ryžotės nevažiuoti su automobiliu į plovyklą, o nusiplauti jį patys, specialistai patartų tai atlikti nesaulėtą dieną. Nuplovus mašinos išorę vandeniu su šampūnu, būtina nubraukti lašus. Tam tiktų netgi nuimtas automobilio valytuvas. Po to drėgną paviršių reikia nušluostyti vadinamąja „kupranugario odos“ šluoste, sugeriančia drėgmę. Kartu bus nuvalyti ir kalkių likučiai.



Pasirūpinkite prieš kelionę

Tiems, kas rengiasi nuosavu automobiliu vykti atostogauti į tolimus kraštus, autoserviso specialistas K. Kružinauskas patartų būtinai įsitikinti, ar automobilis techniškai tvarkingas, pasitikrinti tepalų kiekį bei kokybę, taip pat nepamiršti langų skysčio, o svarbiausia – atkreipti dėmesį, ar pakankamai įkraunamas akumuliatorius. Mat ilgų kelionių metu, nuolat degant automobilio žibintams ir veikiant kondicionavimo sistemai, akumuliatorius greitai išsikrauna.

Į tolimą kelionę praverstų įsimesti atsarginių saugiklių bei lempučių rinkinį bei gerai pripūstą atsarginį ratą. Vairuotojas jaustųsi dar saugiau, jeigu automobilyje vežiotųsi specialų padangą pripildantį ir hermetizuojantį flakoną, kuris praverstų kelionėje prasidūrus ratą.

Jokiu būdu nepamirškite gesintuvo, vaistinėlės, avarinio ženklo bei šviesą atspindinčios liemenės. Bet geriau būtų, jei smagių vasaros atostogų metu šių daiktų neprireiktų.







Publikuota: 2011-05-04 06:56:51

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai