„Santaka“ / Visuomeninė taryba norėtų policijai padėti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-03-28 06:25

Dalinkitės:  


Gausiai susirinkę Visuomeninės tarybos nariai išklausė pareigūnų teiginius ir teikė pasiūlymus.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Visuomeninė taryba norėtų policijai padėti

Eglė KVIESULAITIENĖ


Pirmą kartą šiais metais susirinkę Visuomeninės tarybos nariai svarstė ne tik tai, kaip gerinti pareigūnų darbą, bet ir kaip jiems padėti.



Rinko vadovus

Šįkart susirinkusiai Visuomeninei tarybai prie Policijos komisariato pirmiausia teko išsirinkti naują vadovą. Mat anksčiau jai vadovavęs vicemeras Jonas Meškauskas žuvo netrukus po paskutiniojo susirinkimo. Tarybos, į kurią įeina seniūnai, politikai, kai kurių rajono įstaigų vadovai, dvasininkai, verslininkai ir kiti veiklūs žmonės, pirmininku nariai pasiūlė rinkti politiką Petrą Žilionį, o jo pavaduotoju – taip pat rajono Savivaldybės tarybos narį Valdą Kamaitį. Abiejų politikų kandidatūroms Visuomeninė taryba pritarė vienbalsiai. Vienbalsiai į Visuomeninę tarybą priimtas ir naujas narys – Kęstas Kružinauskas. Jį delegavo rajono Savivaldybė.

Patarimų ir siūlymų, kaip gerinti policijos darbą, pageidavęs Policijos komisariato viršininkas Rolandas Gylys supažindino Visuomeninės tarybos narius su kriminogenine situacija rajone. Palyginti su praėjusių metų pradžia, nusikalstamumas rajone šiek tiek išaugo. Viršininkas tai siejo ne tik su nagus vis dar rodančia ekonomine krize, bet ir su mažėjančiu pareigūnų skaičiumi rajone. Prieš porą metų Vilkaviškio policijos komisariate dirbo 135 pareigūnai. Dabar likę 118 darbuotojų, iš kurių tik 102 statutinių pareigūnų etatai. Tačiau realiai rajone dirba 90 policininkų, mat 7 pareigūnai šiuo metu yra vaiko auginimo atostogose, o 5 etatai kol kas laisvi.





Trūksta degalų

Pasak R. Gylio, pro Policijos komisariatą praeinantys žmonės dažnai nusistebi pilnu kiemu policijos automobilių. Jų komisariatas turi 25. Visi šie automobiliai būtų reikalingi, nes tiek patruliams, tiek apylinkių inspektoriams bei kriminalistams tikrai yra ką veikti rajone. Deja, pastaruoju metu taip sumažinti skiriamų degalų kiekiai, kad automobiliai dažniau stovi nei važiuoja.

Per mėnesį vienam automobiliui degalams skiriama 450 litų, t. y. apie 100 litrų benzino. Nesunku suskaičiuoti, jog per dieną su skiriamu degalų kiekiu pareigūnas gali nuvažiuoti tik apie 30 kilometrų. Taigi, nuvykti į Kybartus ir atgal neužtektų. Komisariato viršininkas neslėpė, kad situacija – labai liūdna, tad tenka nuolat taupyti, grupuoti pajėgas ir laviruoti, jog gyventojų saugumui policijos trūkumai įtakos neturėtų.

Viršininkas pateikė pavyzdį, kaip prieš keletą dienų policija gavo signalą, kad mūsų rajono ribose rieda vogtas automobilis. Policija blokavo kelius, dirbo trys ekipažai. Vokietijoje vogtas automobilis surastas, šios šalies pilietis nuostolių nepatirs. Tačiau policijos automobiliai per 20 minučių, kol persekiojo bėglį, išdegino apie 50 litrų degalų. Tai sudaro pusę mėnesio normos automobiliui.



Degalų trūkumas varžo ir Kelių patrulių darbą. Anot viršininko, kaip vilką peni kojos, taip ir Kelių policija vietoje dirbti negali. Vienoje vietoje patruliuojama 5–10 minučių. Po tiek laiko eismo dalyviai jau žino, kurioje vietoje stovi policija. Dėl degalų stokos pareigūnai vis dažniau patruliuoja pėsčiomis. Pamatę mieste vaikštančius pareigūnus, džiaugiasi gyventojai. Žmonės įvairiose apklausose seniai buvo išreiškę pageidavimą, kad policininką būtų galima dažniau matyti miesto gatvėse. Tačiau kol patruliai vaikšto po miestą, kaimuose automobiliais laksto neblaivūs, teisės vairuoti neturintys pažeidėjai.



Abipusis ryšys

Operatyvaus valdymo poskyrio, kitaip vadinamo Budinčiąja dalimi, pareigūnai privalo reaguoti į visus gyventojų iškvietimus. Per praėjusius metus jų buvo 4576, taigi nesunku suskaičiuoti, jog kasdien tenka vykti po daugiau nei 10 kartų. Pasitaiko atvejų, kad žmonės priekaištauja kvietę policiją, tačiau ši neatvykusi. Beje, kiekvienas skambutis pagalbos telefonu yra fiksuojamas ir įrašomas, todėl komisariato vadovams nesudėtinga pavaldinius kontroliuoti. Kita vertus, pareigūnams apmaudu, kai iškviesti į šeimyninį konfliktą ir nulėkę porą dešimčių kilometrų sužino, jog mušeika susitaikė su žmona ir ši pretenzijų nebeturi, tačiau policijai nepranešė, kad pagalba nebereikalinga.



Komisariato viršininkas bando diegti naujovę – abipusį pareigūnų ir gyventojų ryšį. Pavyzdžiui, gyventojams pranešus apie važiuojantį neblaivų vairuotoją, pareigūnai turi perskambinti ir informuoti, ar pavyko sulaikyti pažeidėją, paskatinti ir kitą kartą nebūti abejingus. Taip pilietiški žmonės pajustų, kad jų pastangos nenueina perniek. Dabar dar dažnai tenka išgirsti, kad jie pranešė policijai, bet pareigūnai nieko nedarė.

Visuomeninės tarybos nariai tarėsi, kokiais būdais būtų galima padėti policijai. Komisariato viršininkas siūlė, jog tikslinę paramą jų apylinkėse dirbantiems pareigūnams galėtų teikti seniūnijos. Juk tai – jų gyventojų saugumo labui.



Vaikosi sensacijų

Visuomeninės tarybos nariai prašė pakomentuoti televizijos laidose pastaruoju metu skelbtą informaciją apie mūsų krašto pareigūnus, neva lobstančius iš kontrabandininkų. R. Gylys neslėpė, kad jam apmaudu, kai televizijos žurnalistai rodo muitinės sandėliuose tvarkingai sudėtas cigarečių dėžes, o už kadro skamba komentaras apie vilkaviškiečių garažuose esančius cigarečių „lobynus“ ir čia vykstančią prekybą. Žiūrovas paprastai nesigilina, jog filmuoti kadrai – tik iliustraciniai prie pateikiamos informacijos, ir supranta tiesmukai: žurnalistai sugebėjo nufilmuoti garažuose esančius cigarečių kalnus, o policija to „nenori“ matyti.

Viršininkas atskleidė, kad buvo svarstyta galimybė kreiptis į laidas kūrusius žurnalistus, jog būtų paneigta informacija dėl neva iš kontrabandos pastatytų pareigūnų namų. Mat policininkai, kurių namai buvo rodomi televizijos laidose, jautėsi apšmeižti. Buvęs Vištyčio nuovados viršininkas Arūnas Kinderis namo įsigijimą pagrindė dokumentais: pareigūnas paėmęs paskolą iš banko, kurią dar teks mokėti ne vieną dešimtmetį. O apie tai, kad iš policijos į užtarnautą poilsį jau seniai išėjęs buvęs pareigūnas Algimantas Gumauskas turi pelningą šeimos verslą, žinoma daugeliui vilkaviškiečių. Antrą dešimtmetį klestinčiu savo verslu kol kas skųstis negali ir pareigūno Kęstučio Vitkausko žmona. Todėl apmaudu, kai sensacijų siekiantys žurnalistai net nesidomi aplinkybėmis ir nueina lengviausiu keliu, taip žemindami visų policininkų vardą.

R. Gylys dar kartą priminė, kad organizuojant kaimų ar miestelių šventes policijai apie tai būtina pranešti iš anksto. O Savivaldybės taryba privalo parengti dokumentą, kuriame būtų numatyta šventinių ir masinių renginių organizavimo tvarka. Kitaip pareigūnai negalės šventėse garantuoti viešosios rimties ir žmonių saugumo.





Publikuota: 2011-03-28 06:25:47

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai