„Santaka“ / Beglobių gyvūnų šėrimo Vilkaviškyje taisyklės nereglamentuoja

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-24 07:44

Dalinkitės:  


Po miestą bėgiojantys benamiai gyvūnai vieniems gyventojams kelia gailestį, kitus – piktina.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Beglobių gyvūnų šėrimo Vilkaviškyje taisyklės nereglamentuoja

Eglė MIČIULIENĖ


Ne­se­niai į re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nu­si mo­te­ris klau­sė, ar Vil­ka­viš­ky­je ga­lio­ja ko­kios nors be­glo­bių gy­vū­nų šė­ri­mo tai­syk­lės.


Še­ria bet kur


„San­ta­kos“ skai­ty­to­ja iš­sa­kė sa­vo nuo­mo­nę, jog mies­to gy­ven­to­jai, še­rian­tys val­ka­tau­jan­čius šu­nis ir ka­tes, el­gia­si ne­ge­rai.

Mo­te­ris pik­ti­no­si, kad pa­čia­me mies­to cent­re, prie kny­gy­no, nuo­lat še­ria­mi du di­de­li šu­nys.

„Vie­tą, ku­rio­je šu­nys še­ria­mi, jie lai­ko sa­vo na­mais, o sa­vo te­ri­to­ri­ją, kaip ži­no­me, šie gy­vū­nai gi­na. Žmo­nės kartais per juos bi­jo įei­ti į kny­gy­ną“, – te­le­fo­nu dės­tė pa­šne­ko­vė.

Vil­ka­viš­kie­tė ne­tei­si­no ir tų žmo­nių, ku­rie še­ria be­glo­bes ka­tes. Anot mo­ters, ap­link na­mus be­šmi­ri­nė­jan­tys ir li­gas pla­ti­nan­tys be­na­miai gy­vū­nai še­ria­mi prie pat laip­ti­nių, po bu­tų lan­gais.

„Aš gy­ve­nu dau­gia­bu­čia­me na­me. Mū­sų kie­me vie­na mo­te­ris nuo­lat ka­tėms drabs­to vi­so­kius mės­ga­lius, žu­vų gal­vas. Kai ku­rių at­lie­kų net ka­tės neė­da – ir vi­sa tai mė­to­si žo­lė­je, kol kas nors su­ren­ka. Per te­le­vi­zi­ją ke­lis kar­tus gir­dė­jau, jog ki­tuo­se mies­tuo­se yra tai­syk­lės, ku­rios ri­bo­ja be­na­mių gy­vū­nų šė­ri­mą. Pa­vyz­džiui, vie­no­je lai­do­je kal­bė­ta, jog, no­rint šer­ti pri­kly­du­sius šu­nis ar ka­tes, pri­va­lu tai su­de­rin­ti su na­mo gy­ven­to­jais. Ir šer­ti ga­li­ma tik nu­ma­ty­to­se vie­to­se, o ne mė­ty­ti at­lie­kas bet kur“, – kal­bė­jo mo­te­ris.




Spren­džia įvai­riai


Pa­si­do­mė­jo­me – ši pro­ble­ma iš tie­sų ak­tua­li vi­so­je Lie­tu­vo­je. Tik skir­tin­go­se sa­vi­val­dy­bė­se ji spren­džia­ma skir­tin­gai.

Kai ku­rių mies­tų sa­vi­val­dy­bės sa­vo pa­tvir­tin­to­se na­mi­nių gy­vū­nų lai­ky­mo tai­syk­lė­se nu­ma­čiu­sios, jog be­glo­bių gy­vū­nų ap­skri­tai ne­ga­li­ma šer­ti. Dar ki­to­se sa­vi­val­dy­bė­se, kaip ir kal­bė­jo mums skam­bi­nu­si vil­ka­viš­kie­tė, nu­sta­ty­tos jų šė­ri­mo vie­tos.

Pa­vyz­džiui, gy­vū­nų lai­ky­mo Kau­no mies­te tai­syk­lė­se ra­šo­ma: „Be­na­mes ka­tes ga­li­ma šer­ti tik to­je vie­to­je, ku­rią nu­sta­tė se­niū­ni­ja. Be­na­mės ka­tės še­ria­mos tu­rint tiks­lą jas su­gau­ti ir at­lik­ti ki­tus veiks­mus, su­si­ju­sius su ka­čių po­pu­lia­ci­jos ma­ži­ni­mu (re­gu­lia­vi­mu). Drau­džia­ma šer­ti ka­tes, jei tai ne­su­si­ję su jų po­pu­lia­ci­jos ma­ži­ni­mu (re­gu­lia­vi­mu). As­muo, še­rian­tis ka­tes, pri­va­lo nuo­lat pri­žiū­rė­ti šė­ri­mo vie­tą (va­ly­ti, tvar­ky­ti, su­rink­ti mais­to li­ku­čius, šiukš­les, in­dus ir pa­na­šiai) ir ją su­tvar­ky­ti pa­si­bai­gus šė­ri­mui.“



Vil­niaus mies­to sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bos priim­to­se gy­vū­nų lai­ky­mo tai­syk­lė­se už­draus­ta „šer­ti be­na­mius, lau­ki­nius gy­vū­nus vie­šo­sio­se, bend­ro­jo nau­do­ji­mo vie­to­se ar pa­tal­po­se, dau­gia­bu­čių na­mų bal­ko­nuo­se, mė­tant mais­tą, jo li­ku­čius iš bal­ko­nų, per lan­gus ar pa­na­šiai“. Be­na­mes ka­tes vil­nie­čiams, kaip ir kau­nie­čiams, šer­ti lei­džia­ma tik vie­nu tiks­lu – sie­kiant ma­žin­ti po­pu­lia­ci­ją, t. y. pa­šė­ręs val­ka­tau­jan­čią ka­tę žmo­gus po to pri­va­lo ją su­gau­ti ir pri­sta­ty­ti ve­te­ri­na­rui, ku­ris gy­vū­ną ste­ri­li­zuo­tų.


Vil­ka­viš­ky­je neužd­raus­ta


Ta­čiau, kaip pa­tvir­ti­no Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės vyr. spe­cia­lis­tas eko­lo­gas Da­rius Bu­ni­kis, Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bos pa­tvir­tin­to­se „Gy­vū­nų glo­bos, lai­ky­mo ir nau­do­ji­mo tai­syk­lė­se“ apie be­glo­bių gy­vū­nų šė­ri­mą nie­ko neuž­si­me­na­ma.

„Dėl be­na­mių šu­nų ar ka­čių rei­kia kreip­tis į mies­to se­niū­ni­ją, kad iš­kvies­tų šun­gau­džius. Šių me­tų ge­gu­žės mė­ne­sį Sa­vi­val­dy­bė at­nau­ji­no su­tar­tį su UAB „Nua­ras“. Iš Kau­no at­vyks­tan­tys šios bend­ro­vės dar­buo­to­jai tu­ri su­gau­dy­ti val­ka­tau­jan­čius šu­nis ir ka­tes. Ta­čiau se­niū­ni­jai ši pa­slau­ga ne­ma­žai kai­nuo­ja: už vie­ną su­gau­tą ka­tę ar šu­nį „Nua­rui“ mo­ka­ma 178,50 Lt, dar 2,16 li­to – už kiek­vie­ną nu­va­žiuo­tą ki­lo­met­rą. Ne­sun­ku pa­skai­čiuo­ti, ko­kio dy­džio su­ma su­si­da­ro“, – kal­bė­jo D. Bu­ni­kis.



Vil­ka­viš­kio mies­to se­niū­nas Al­gis Ki­se­liū­nas sa­kė, jog „Nua­ro“ dar­buo­to­jai šie­met bu­vo iš­kvies­ti du kar­tus. Vie­ną kar­tą pa­slau­ga kai­na­vo per tūks­tan­tį, ki­tą – per du tūks­tan­čius li­tų.

Ta­čiau pa­sku­ti­niu me­tu dėl val­ka­tau­jan­čių na­mi­nių gy­vū­nų į se­niū­ni­ją nie­kas ne­si­krei­pė.


Kas veiks­min­giau?


Vi­suo­met at­si­ras to­kių žmo­nių, ku­rie be­glo­bių gy­vū­nų gai­lė­sis ir juos šers. Bus ir to­kių, ku­rie dėl to pyks ir rei­ka­laus tvar­kos. Sup­ras­ti ga­li­ma ir vie­nus, ir ki­tus.

Ne­ži­nia, ar ga­li­ma smerk­ti žmo­gų, iš savo piniginės nu­pir­ku­sį pa­ša­ro ir pa­mai­ti­nu­sį juo iš­ba­dė­ju­sį benamį pa­da­rą.

O gal su pro­ble­ma rei­kė­tų pra­dė­ti ko­vo­ti ne iš to ga­lo?

Vi­sų pir­ma, kiek­vie­nas na­mi­nis gy­vū­nas pri­va­lo tu­rė­ti šei­mi­nin­ką. Tad pir­miau­siai rei­kė­tų pa­si­rū­pin­ti, jog gy­vū­nai ne­tap­tų be­glo­biais.

Gal­būt veiks­min­giau bū­tų dau­giau švies­ti gy­ven­to­jus šia te­ma, o baus­ti – ne gy­vū­nus še­rian­čius, bet jų at­si­kra­tan­čius žmo­nes.

Ma­no­ma, jog vie­nas iš efek­ty­viau­sių bū­dų su­ma­žin­ti val­ka­tau­jan­čių šu­nų ar ka­čių po­pu­lia­ci­ją – be­glo­bių na­mi­nių gy­vū­nų kast­ra­ci­ja. Ta­čiau tai Savivaldybei kai­nuo­tų ne­ma­žus pi­ni­gus, tad var­gu ar ga­li­me ti­kė­tis, jog to­kių prie­mo­nių bus im­ta­si ir be­glo­bių gy­vū­nų mū­sų mies­te su­ma­žės.





Publikuota: 2010-11-24 07:44:05

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai