„Santaka“ / Išmuštas dantis – prigyja

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-09-03 09:24

Dalinkitės:  


Išmuštas dantis – prigyja


Dantų traumų padažnėja prasidėjus mokslo metams, atostogoms, kai daugiau važinėjama dviračiais ar riedučiais sukausčius pirmajam ledui. Taip pat yra daug sporto šakų, kurioms būdingos dantų traumos.

Traumos dažnesnės 7–8 metų vaikams, kai išdygsta pirmieji kandžiai, ypač jei jie dar truputį atsikišę.

Danties traumų gydymas priklauso ne tik nuo traumos pobūdžio, vaiko amžiaus, dantų šaknų susiformavimo, bet ir nuo to, ar greitai vaikas atvyksta po traumos pas stomatologą.



Jei išmušamas dantis

Pirmiausia dantį reikia surasti. Suradus kuo greičiau įdėti į pieną (galima naudoti net jogurtą) ar fiziologinį tirpalą (tinka ir kontaktinių lęšių skystis) ir skubėti pas stomatologą. Jei neturite pieno, galima dantį vaikui užkišti už lūpos. Negalima išmušto danties gramdyti ir nepatariama merkti į dezinfekuojamąjį skystį. Bet jis jokiu būdu neturi būti sausas. Jei dantis ilgiau kaip valandą išbūna sausas, žūva apydančio ląstelės.

Jei dantis nukrito ant žemės, susipurvino, švelniai praskalaukite vandeniu ir stenkitės įdėti atgal į alveolę. Duokite vaikui sukąsti marlės gabalėlį, kad dantį prilaikytų reikiamoje vietoje. Stomatologas dantį įstatys, uždės įtvarą, padarys rentgeno nuotrauką. Po traumos gali tekti vartoti antibiotikus. Jei dantis buvo nukritęs ant žemės, stomatologas turėtų patarti tėvams paskiepyti vaiką nuo stabligės. Atminkite, kad atstatomi tik išmušti pastovieji dantys.



Vaikų dantų traumų gydymas yra labai ilgas ir sudėtingas. Dažnai tėvai daug tikisi iš stomatologų, tačiau sėkmė priklauso nuo vaiko organizmo, jo kantrybės, burnos higienos, ar vaikas tiksliai vykdys stomatologo nurodymus.



Profilaktika

Dantų traumų galima išvengti, naudojant tam tikras apsaugos priemones. Sportuodami vaikai turi dėvėti specialias gumines dantų apsaugas, kurios būna standartinės, parduodamos sporto prekių parduotuvėse ir asmeninės, pagamintos stomatologo. Taip pat dėvimi šalmai, veido kaukės. Po naudojimo dantų apsaugos išplaunamos vandeniu su muilu ir laikomos dėžutėse. Prieš naudojimą jas reikia praskalauti vandeniu ar specialiu burnos skalavimo skysčiu. Rengiant žaidimų aikšteles danga turi būti neslidi, nekieta.

Vaikus reikia perspėti dėl traumų pavojaus, reikalauti, kad jie nešiotų apsaugos priemones, ypač važinėdami riedučiais, riedlentėmis.

Šio amžiaus vaikai ir paaugliai dažnai gydomi ortodontiškai (nešioja dantų plokšteles). Pastaruoju metu labai paplitęs gydymas breketų sistema. Breketai ir plokštelės sudaro puikias sąlygas apnašoms kauptis, sutrinka savaiminis valymasis. Dėl to prasideda dantenų uždegimas. Kad taip neatsitiktų, naudojami specialūs šepetėliai, antibakterinė pasta, turinti fluoro.





Adrija AŽELSKIENĖ

Dantų higienistė



Publikuota: 2005-09-03 09:24:20

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai