„Santaka“ / Vilkaviškiečių ralio aplink Lietuvą akimirkas priminė filmas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-11-13 08:42

Dalinkitės:  


„Se­nų ve­ži­mų“ klu­bo him­nas, ku­riam mu­zi­ką pa­ra­šė Pet­ras Ži­lio­nis (iš de­ši­nės), o žo­džius – Ja­ni­na Lie­pi­nie­nė, ren­gi­nio me­tu bu­vo at­lie­ka­mas ne vie­ną kar­tą. Kairėje – klu­bo pre­zi­den­tas Re­nal­das Da­rius Du­lins­kas.

Ro­mo PAŠ­KAUS­KO nuo­tr.


Vilkaviškiečių ralio aplink Lietuvą akimirkas priminė filmas

Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­re įvy­ko 1000 ki­lo­met­rų ra­lio ap­link Lie­tu­vą „Sku­bėk lė­tai“ ap­ta­ri­mas. Šį ren­gi­nį suor­ga­ni­za­vo pro­jek­to ini­cia­to­rius – Vil­ka­viš­kio „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bas.

Ren­gi­nio me­tu bu­vo ro­do­mas fil­mas, ku­ria­me įam­žin­tas vi­sas ke­lio­nės pro­ce­sas – nuo or­ga­ni­za­ci­nių rū­pes­čių iki fi­ni­šo die­nos. Pa­si­žiū­rė­ti vaiz­do juos­tos su­si­rin­ko ne­ma­žas bū­rys vil­ka­viš­kie­čių bei mies­to sve­čių. Va­ka­ro ve­dė­ja Dai­va Ka­su­lai­tie­nė su­si­rin­ku­sie­siems pa­sa­ko­jo apie žy­gio nuo­ty­kius, „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bo na­rys Pet­ras Ži­lio­nis at­li­ko nau­jai su­kur­tą klu­bo him­ną, o jo pre­zi­den­tas Re­nal­das Da­rius Du­lins­kas vi­siems, pri­si­dė­ju­siems prie šio pro­jek­to, įtei­kė pa­dė­kos raš­tus. Po fil­mo su­si­rin­ku­si pub­li­ka pa­kvies­ta jį ap­tar­ti prie vai­šių sta­lo.

Pri­min­si­me, kad va­sa­rą (lie­pos 3–5 die­no­mis) „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bas ap­lan­kė vi­sus ke­tu­ris mū­sų ša­lies re­gio­nus, iš vi­so – per 20 mies­tų ir mies­te­lių. Dau­giau nei pus­šim­tis da­ly­vių se­nais au­to­mo­bi­liais per tris die­nas įvei­kė 1059 ki­lo­met­rų. „Bu­vo vis­ko – ir di­des­nių, ir ma­žes­nių ge­di­mų, bet džiau­gia­mės, kad vi­si au­to­mo­bi­liai pa­sie­kė ke­lio­nės tiks­lą ir grį­žo į Vil­ka­viš­kį“, – kal­bė­jo „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bo pre­zi­den­tas R. D. Du­lins­kas. Jis pa­brė­žė, jog šiuo pro­jek­tu bu­vo sie­kia­ma pa­mi­nė­ti Lie­tu­vos var­do tūks­tant­me­tį.

Vil­ka­viš­kio se­niū­nas Al­gio Ki­se­liū­no įteik­tą mie­sto vė­lia­vą se­nų au­to­mo­bi­lių ko­lo­na ap­ve­žė ap­link vi­są Lie­tu­vą. „To­kių ak­ci­jų dau­giau nie­kas ša­ly­je neor­ga­ni­za­vo. Mes ją su­gal­vo­jo­me ne­tgi anks­čiau, nei jach­ta „Am­ber­sail“ pra­dė­jo sa­vo žy­gį“, – pa­sa­ko­jo R. D. Du­lins­kas. Pak­laus­tas, kam ki­lo to­kia idė­ja pa­gerb­ti Lie­tu­vos var­do tūks­tant­me­tį, pa­šne­ko­vas tei­gė, jog tai vi­sų klu­bo na­rių nuo­pel­nas – nė­ra vie­no konk­re­taus šios min­ties au­to­riaus.

Apie vi­są vil­ka­viš­kie­čių žy­gį pa­sa­ko­jo LRT ra­di­jas, o tie­sio­gi­nius re­por­ta­žus ren­gė kar­tu ke­liau­jan­ti ko­res­pon­den­tė Ag­nė Kai­riū­nai­tė. „No­rė­jo­me, kad ir te­le­vi­zi­ja pa­ro­dy­tų ke­le­tą trans­lia­ci­jų apie šį žy­gį, bet ne­pa­vy­ko su ja su­si­tar­ti“, – pri­si­mi­nė va­ka­ro ve­dė­ja Dai­va Ka­su­lai­tie­nė.

Iš vi­so da­ly­vau­ti ra­ly­je bu­vo už­si­re­gist­ra­vę 22 eki­pa­žai. Se­niau­sias da­ly­vių au­to­mo­bi­lis bu­vo pa­ga­min­tas dar 1953 me­tais. Žy­gio me­tu praei­vių dė­me­sį trau­kė ne vie­nas se­no­vi­nis au­to­mo­bi­lis, ta­čiau di­džiau­sio su­si­do­mė­ji­mo su­lau­kė Vy­tau­to Ma­ša­naus­ko pui­kiai res­tau­ruo­tas dvi­vie­tis spor­ti­nis „MG“.

Kaip pa­sa­ko­jo R. D. Du­lins­kas, vi­suo­se mies­te­liuo­se ra­lio da­ly­viai bu­vo priim­ti šil­tai ir sve­tin­gai. Net­gi po­li­ci­nin­kų bri­ga­dos nie­kie­no ne­pra­šo­mos ly­dė­da­vo se­nų au­to­mo­bi­lių ko­lo­ną per vi­są mies­tą, taip pa­leng­vin­da­mos ke­lio­nės marš­ru­tą.

„Vi­są tą lai­ką, kai vy­ko ra­lis, mus ly­dė­jo di­džiu­lė sėk­mė – švie­tė sau­lė, oras bu­vo pui­kus. Net ne­sap­na­vo­me, jog vi­si gar­bin­gai ap­va­žiuo­si­me Lie­tu­vą ir grį­ši­me na­mo. Tik­rai gal­vo­jo­me, kad bent pen­ki ar še­ši au­to­mo­bi­liai su­ges ir neį­veiks marš­ru­to. Pa­si­ro­do, kar­tais rei­kia tik la­bai no­rė­ti ir vis­kas yra įma­no­ma“, – pui­kiai pa­vy­ku­sį ra­lį ap­link Lie­tu­vą api­bend­ri­no R. D. Du­lins­kas.

Kar­tu su eks­pe­di­ci­ja ke­lia­vo ir psi­cho­lo­gas Si­gi­tas Dau­ki­las. Jis vi­sas tris die­nas ste­bė­jo da­ly­vius ir tei­gė, kad drau­giš­ku­mo, dar­nos bei sa­vi­tar­pio pa­gal­bos ne­sto­ko­jo nė vie­nas ke­liau­nin­kas. „Ža­viuo­si tais ra­lio da­ly­viais, ku­rie, at­ro­dy­tų, be­vil­tiš­kai su­ge­dus „se­niems ve­ži­mams“ pui­kiai pa­de­monst­ruo­da­vo iš­ti­ki­my­bę sa­vo „in­ži­ne­ri­nei pri­gim­čiai“. Nie­kuo­met ne­pa­mir­šiu aki­mir­kų, kaip jų mąs­ty­mo ga­lia pa­si­reiš­kė re­mon­tuo­jant by­ran­čią tech­ni­ką, pa­nau­do­jant įvai­rias at­si­tik­ti­nes prie­mo­nes, to­kias kaip vy­no bu­te­lio kamš­tis ar kt.“, – pri­si­mi­ni­mais sa­vo laiš­ke pa­si­da­li­jo psi­cho­lo­gas. Jis pa­sa­ko­jo, kad po tri­jų die­nų įtemp­to va­žia­vi­mo „se­nais ve­ži­mais“ ne­ma­tė nė vie­no pa­var­gu­sio ar nu­si­vy­lu­sio vei­do.And­rius GRY­GE­LAI­TIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas