„Santaka“ / Pergalės deivė Nikė šypsojosi buvusiems vilkaviškiečiams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-05 23:23

Dalinkitės:  


Futbolo veteranų širdyse meilė šiam žaidimui neblėsta.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Pergalės deivė Nikė šypsojosi buvusiems vilkaviškiečiams

Jau tris­de­šimt ant­rą kar­tą rugp­jū­čio pir­mą šeš­ta­die­nį į mies­to sta­dio­ną rin­ko­si Vil­ka­viš­kio fut­bo­lo ve­te­ra­nai. Dar prieš sa­vai­tę šių su­si­ti­ki­mų ini­cia­to­rius, vi­są sa­vo gy­ve­ni­mą pa­sky­ręs mėgs­ta­mam spor­tui Ge­di­mi­nas Gir­daus­kas per „San­ta­kos“ laik­raš­tį kvie­tė iš­ti­ki­miau­sius fut­bo­lo sir­ga­lius atei­ti „pa­si­rgti“ už sa­vus ir sa­ves­nius.

Šeš­ta­die­nį, dar ge­ro­kai prieš 15 val., prie sta­dio­no var­tų su­ko vis nau­jos ma­ši­nos, bū­ria­vo­si žai­dė­jai, sve­čiai. Tik žiū­ro­vų iš kar­to at­ro­dė ma­žo­ka. Bet pa­laips­niui tri­bū­nos pri­si­pil­dė. Pa­ga­liau ren­gi­nį ve­du­sio ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės kū­no kul­tū­ros ir spor­to vyr. spe­cia­lis­to Ro­lan­do Li­pi­no pa­kvies­tos aikš­tės ve­jo­je prie­šais tri­bū­nas iš­si­ri­kia­vo sve­čių ir šei­mi­nin­kų fut­bo­lo ve­te­ra­nų ko­man­dos. Fut­bo­li­nin­kus pa­svei­ki­no vi­ce­me­ras Jo­nas Meš­kaus­kas bei Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties fut­bo­lo fe­de­ra­ci­jos va­do­vas Ro­mas Ku­kis.

Gau­sius svei­ki­ni­mus ir lin­kė­ji­mus te­ko iš­klau­sy­ti ir pa­čiam G. Gir­daus­kui. Gar­bin­go 75 me­tų ju­bi­lie­jaus pro­ga jį svei­ki­no drau­gai ve­te­ra­nai, val­džios at­sto­vai.

Var­žy­bo­se da­ly­va­vo ir sve­čių iš Lon­do­no. Kaip ir bu­vo ža­dė­jęs, ap­lan­ky­ti gim­ti­nę, su­si­tik­ti su fut­bo­lo ve­te­ra­nais ir sir­ga­liais at­vy­ko bu­vęs vil­ka­viš­kie­tis H. Ruts­tei­nas, ku­ris sa­kė­si no­rė­jęs sa­vo žmo­nai ir trims vai­kams pa­ro­dy­ti sa­vo gim­tą­jį mies­tą. Jo tė­vas prieš 43 me­tus Vil­ka­viš­kio fut­bo­li­nin­kų ko­man­dai bu­vo nu­pir­kęs spor­ti­nę ap­ran­gą. Sū­nus pa­kar­to­jo tė­vo ges­tą: jis taip pat mū­sų fut­bo­lo ve­te­ra­nams at­ve­žė nau­ją spor­ti­nę ap­ran­gą su at­spaus­tais šei­mos ini­cia­lais. Žai­dė­jai, pa­si­puo­šę nau­ja gel­to­nos ir ža­lios spalvų ap­ran­ga, ne­kant­ra­vo pra­dė­ti rung­ty­nes. Pa­ga­liau 32-ojo tur­ny­ro tei­sė­jai Al­gi­das Ka­ra­lius ir Gin­tau­tas Gir­daus­kas iš­ve­dė žai­dė­jus į aikš­tės cent­rą.

Aikš­tės šei­mi­nin­kų ko­man­dai te­ko var­tai prieš sau­lę – juos sau­go­jęs V. Paunks­nis nuo įky­rios sau­lės akis den­gė spor­ti­ne ke­pu­rai­te. Lai­mei, pir­ma­me kė­li­ny­je stip­rių, pa­vo­jin­gų var­žo­vų ka­muo­lio smū­gių į jo var­tus bu­vo ma­ža ir kė­li­nys pa­si­bai­gė be įvar­čių. Var­žy­bas ko­men­ta­vęs G. Gir­daus­kas neiš­ken­tė ir pa­ra­gi­no žai­dė­jus: „Vy­rai, spir­kit pa­ga­liau į var­tus, ne­svar­bu, į ku­riuos, kad tik bū­tų įvar­tis.“

Ant­ra­me kė­li­ny­je žai­dė­jai pra­dė­jo kur kas ag­re­sy­viau ata­kuo­ti vie­ni ki­tų var­tus. V. Paunks­niui te­ko ge­ro­kai pa­plu­šė­ti at­re­miant vie­ną po ki­to stip­rius var­žo­vų puo­lė­jų smū­gius. Vis dėl­to įvar­čių įmuš­ti ne­si­se­kė. Tai sve­čiams pa­da­ry­ti pa­si­se­kė tik smū­giuo­jant bau­di­nius iš 11 met­rų at­stu­mo. Pir­mą įvar­tį į V. Paunks­nio var­tus įmu­šė šio tur­ny­ro de­biu­tan­tas D. Gvil­dys, o ant­rą – nuo­la­ti­nis rung­ty­nių da­ly­vis, Sei­mo na­rys J. Ole­ka. Da­bar ir var­žy­bų ko­men­ta­to­rius nu­sto­jo „špo­sin­ti“: „Va, ir pri­si­pra­šiau...“

Ta­čiau šei­mi­nin­kų ko­man­dos ve­te­ra­nai ne­sut­ri­ko ir ne­nu­lei­do ran­kų. Jie su­ren­gė stai­gų sve­čių var­tų ant­puo­lį ir pri­ver­tė su­ne­rim­ti R. Ru­dzins­ką, ant­rą kė­li­nį var­tuo­se pa­kei­tu­sį B. Ki­čą. Var­ti­nin­kas iš­bė­go iš var­tų pa­si­tik­ti var­žo­vų puo­lė­jo, abu su­si­dū­rę griu­vo. R. Rudzinskas ne­pa­sie­kė ka­muo­lio, bet jį pa­sie­kė vik­res­nio var­žo­vo ko­ja ir pa­ri­ti­no var­tų link. V. Mac­ke­vi­čiaus pa­spir­tas ka­muo­lys su­spur­dė­jo sve­čių var­tų tink­le. Tai ir bu­vo ga­lu­ti­nis rung­ty­nių re­zul­ta­tas – į du sve­čių įvar­čius šei­mi­nin­kai at­sa­kė vie­nu.

Pa­si­bai­gus var­žy­boms bu­vo pa­skelb­ti ge­riau­si šio tur­ny­ro žai­dė­jai: sve­čių ko­man­do­je – D. Gvil­dys, o šei­mi­nin­kų – G. Kra­kaus­kas. Sa­vi­val­dy­bės pri­zus ga­vo A. Kar­pa­vi­čius ir A. Ur­bu­tis, „San­ta­kos“ ap­do­va­no­ji­mai te­ko A. Šums­kiui ir G. Gir­daus­kui. Vi­siems tur­ny­ro žai­dė­jams įteik­ti dip­lo­mai.

Di­de­lę gra­žią 32-ojo ve­te­ra­nų tur­ny­ro tau­rę iš­si­ve­žė sve­čių ko­man­da. Jos ka­pi­to­nas J. Ole­ka ne­slė­pė džiaugs­mo lai­ky­da­mas ran­ko­se to­kį bran­gų tro­fė­jų.

Be mi­nė­tų ap­do­va­no­tų žai­dė­jų, ver­ta ge­ru žo­džiu pa­mi­nė­ti ir ki­tus ve­te­ra­nus, bė­gio­ju­sius aikš­tė­je ar jau sė­dėjusius tarp žiū­ro­vų: vie­ną iš šio tur­ny­ro or­ga­ni­za­to­rių E. Jur­ge­lai­tį, V. Kru­kaus­ką, A. Šums­kį, A. Ja­nu­šai­tį, Z. Lie­tuv­nin­ką, K. Žie­mį... Taip pat ir tuos bu­vu­sius fut­bo­lo ve­te­ra­nus, ku­rių jau ne­bė­ra nei aikš­tė­je, nei žiū­ro­vų tri­bū­no­se, ku­rie iš­ke­lia­vo į Am­ži­ny­bę. Gal­būt kur nors ant vi­nies dar te­be­ka­bo jų spor­ti­niai ba­te­liai...Vy­tas DRU­NIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas