„Santaka“ / Ūkininkai derliumi nenusivylę, nedžiugina tik kaina

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-07-31 07:52

Dalinkitės:  


Alius Berneckas sako, kad jo technika jau paruošta žieminių kviečių pjūčiai.

Autorės nuotr.


Ūkininkai derliumi nenusivylę, nedžiugina tik kaina

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ra­jo­ne jau vi­su pa­jė­gu­mu įsi­siū­ba­vu­si ja­vap­jū­tė. Lau­kuo­se pa­baig­ti pjau­ti mie­žiai, skal­siai by­ra žie­mi­niai rap­sai. Kai ku­rie ūki­nin­kai jau pa­bai­gė šių žiem­ken­čių kū­li­mą ir, iš­si­va­lę tech­ni­ką, lau­kia, kol pri­noks drėg­mei jaut­res­ni kvie­čiai.

Žie­mi­nius mie­žius ir rap­sus pa­bai­gė nuim­ti Geis­te­riš­kių kai­mo ūki­nin­kas Alius Ber­nec­kas. Kar­tu su sū­nu­mi ūki­nin­kas ap­dir­ba per 250 ha že­mės.

– Mie­žiai – la­bai ge­ras prieš­sė­lis, – kal­bė­jo ūki­nin­kas, – tai ir pa­sė­ju. O šiaip, jei to­kia kai­na iš­liks kaip da­bar – 260 li­tų už to­ną, tai jau vi­sai pra­pul­tis.

Su AB „Li­nas Ag­ro“ A. Ber­nec­kas pa­si­ra­šęs su­tar­tį par­duo­ti ener­ge­ti­nius rap­sus, tad juos jau ve­ža į punk­tą. Ūki­nin­kas ma­no, kad rei­kia pa­sku­bė­ti, nes kas­dien jų kai­na vis kren­ta po 20 li­tų. Da­bar už to­ną ga­li­ma gau­ti vos per septynis šim­tus li­tų. Dar gel­bės iš­mo­kos už ener­ge­ti­nius au­ga­lus. Už­per­nai už juos ga­vo tik po 8 Lt už to­ną, o per­nai – net 92 Lt. Mat bu­vo ma­žiau au­gin­to­jų ir, iš­da­li­jus skir­tą su­mą, pri­skai­čiuo­ta didesnė iš­mo­ka.

A. Ber­nec­kas šį­met dek­la­ra­vo 14,5 ha, sū­nus – 13,5 ha žie­mi­nių rap­sų.

Kiek pa­pil­do­mai bus ga­li­ma gau­ti už ener­ge­ti­nius rap­sus šie­met, kol kas dar neaiš­ku.

Ži­nant anks­tes­nių me­tų pa­tir­tį, vė­liau rap­sų su­pir­ki­mo kai­na ga­li ir šok­te­lė­ti. Taip at­si­ti­ko už­per­nai. Iš­lo­šė tie, ku­rie iš­lau­kė to mo­men­to – va­sa­rio mė­ne­sio, ir tik tuo­met par­da­vė.

Ta­čiau tai, de­ja, ne­ta­po tai­syk­le. Per­nai kaip tik at­si­ti­ko prie­šin­gai – aukš­čiau­sia kai­na bu­vo javap­jū­tės me­tu, tad iš­lo­šė tie, ku­rie ve­žė iš­kart. Vė­liau su­pir­ki­mo kai­nos ge­ro­kai nu­kri­to ir jau ne­be­pa­ki­lo. Per­nai sa­vo rap­sus, lauk­da­mas ge­res­nių kai­nų, sau­go­jo ir A. Ber­nec­kas. Mat ūki­nin­kas tu­ri pa­kan­ka­mai pa­tal­pų lai­ky­ti nuim­tą pro­duk­ci­ją.

Nors kai­nos šį­met ne­džiu­gi­na, bet Bač­kiš­kių kai­me (Ke­tur­va­la­kių sen.) esan­čio­se dirb­tu­vė­se įsirengęs džio­vyk­lą ūki­nin­kas gy­ve­ni­mu ne­si­skun­džia. Jau tre­čią se­zo­ną jis ne­su­ka sau gal­vos dėl grū­dų drėg­nu­mo, ku­lia ta­da, ka­da jam pa­to­gu, ir iš­lo­šia ne­ma­žai pi­ni­gų į punk­tą pri­sta­ty­da­mas tin­ka­mo drėg­nu­mo grū­dus.

Džio­vin­ti grū­dus il­ges­niam lai­ky­mui – taip pat la­bai pa­to­gu, mat tie­siai iš džio­vyk­los yra iš­ves­ta an­ga, pro ku­rią sausi grū­dai by­ra tie­siai į san­dė­lį.

Džio­vyk­la ir kom­bai­nas „John Dee­re“ – pir­mie­ji geisteriškiečio pir­ki­niai už pa­ra­mą iš Eu­ro­pos Są­jun­gos fon­dų. Kar­tu su sū­nu­mi ūki­nin­kas vė­liau pa­ra­ma pa­si­nau­do­jo dar du kar­tus ir pri­si­pir­ko ūky­je rei­ka­lin­gos tech­ni­kos. A. Ber­nec­kas la­bai pa­ten­kin­tas grei­taei­giu „Fast­rack“ trak­to­riu­mi, su ku­riuo, pri­ka­bi­nęs purkš­tu­vą, grei­tai „apei­na“ vi­sus lau­kus. Nuė­mus purš­ki­mo ag­re­ga­tus, trak­to­rius nau­do­ja­mas ki­toms reik­mėms.

Tre­jų me­tų kom­bai­nas „John Dee­re“ A. Ber­nec­kui jau ne­la­bai ­tin­ka, mat nė­ra toks ga­lin­gas, ko­kio jam rei­kia. Po po­ros me­tų žem­dir­bys pla­nuo­ja ja­vap­jū­tei įsi­gy­ti pa­jė­ges­nę tech­ni­ką.

Šį­met ūki­nin­kas vėl pra­dė­jo au­gin­ti cuk­ri­nius run­ke­lius ir ma­no, kad neap­si­ga­vo. Juos geis­te­riš­kie­tis pa­sė­jo 30 ha plo­te, dar 5 ha už­sė­jo sū­nus.

– Kaip gir­dė­jau, ki­tą sa­vai­tę ža­da ne­blo­gus orus, tad ir kvie­čiai jau tu­rė­tų bū­ti tin­ka­mi kul­ti, – sa­kė ūki­nin­kas.

Į lau­kus Ber­nec­kai pa­si­ruo­šę iš­va­žiuo­ti bet ku­riuo me­tu. Kol kas jie ne­si­bran­gi­na pra­šo­mi pa­dė­ti tech­ni­kos ne­tu­rin­tiems kai­my­nams. Sū­nus la­biau už­siė­męs rap­sų ga­be­ni­mu į punk­tą.

Ne­se­niai že­mę dirb­ti pra­dė­jęs jau­na­sis ūki­nin­kas sa­kė, kad šiuo me­tu prie punk­to – ne­ma­žos ei­lės. Iš­va­žia­vęs anks­tų ry­tą, jis sa­vo rap­sus iš­kro­vė tik vė­lų va­ka­rą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas