„Santaka“ / Švietimo darbuotojams rūpesčių netrūksta

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-03-31 09:14

Dalinkitės:  


Bendrus darbus aptaria skyriaus vedėja A. Finagėjevienė ir vyriausiosios specialistės R. Vaščėgienė bei G. Stanevičienė.

Autorės nuotr.


Švietimo darbuotojams rūpesčių netrūksta


Švietimo sritį rajone koordinuoja Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius. Kalbamės su skyriaus vedėja Alma FINAGĖJEVIENE.

– Supažindinkite su savo skyriaus darbuotojais.

– Mūsų skyriuje dirba šeši žmonės: penki iš jų yra vadybos ekspertai, vienas – išorės audito vadovaujantis vertintojas. Mes nuolat keliame kvalifikaciją, tobulinamės Nacionaliniame egzaminų centre, Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje, Pedagogų profesinės raidos centre, Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamuose pasitarimuose ir kt. Kai kurie specialistai, būdami įvairių darbo grupių nariai, valstybės projektų dalyviai, reguliariai vyksta į komandiruotes.

– Kas Jūsų darbe yra svarbiausia?

– Mums pavesta įgyvendinti valstybinę švietimo politiką, organizuoti, prižiūrėti ir tobulinti mokyklų vykdomą ikimokyklinį ir priešmokyklinį vaikų ugdymą, vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų pradinį, pagrindinį, vidurinį, specialųjį ugdymą, profesinį mokymą, vaikų ir suaugusiųjų neformalųjį švietimą, vaikų užimtumą. Savo veiklą planuojame atsižvelgdami į Savivaldybės 2004–2010 metų plėtros strateginį planą, Mokyklų tinklo pertvarkos 2008–2012 metų bendrąjį planą, Savivaldybės švietimo veiklos programą, mokyklose atlikto vidaus audito rezultatus, Švietimo ir mokslo ministerijos numatytus veiklos prioritetus ir kt.



– Ar rajono mokyklose pakanka kvalifikuotų pedagogų, mokyklų vadovų?

– Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklose praeitais metais dirbo 889 mokytojai, iš jų 93,8 proc. turi reikiamą kvalifikaciją. Švietimo įstaigoms vadovauja aštuoniasdešimt vadovų ir jų pavaduotojų ugdymui. Nuolat vertinama vadovų vadybinė veikla, analizuojama jų įtaka mokyklos veiklos pokyčiams. Nuo 2006 metų atestuotas keturiasdešimt vienas vadovas, iš jų: 21-am vadovui suteikta trečia vadybos kvalifikacinė kategorija, 20-iai vadovų – antra. 2008 metais atestuoti devyni mokyklų vadovai. Pasirengti atestacijai reikia nemažai laiko, tačiau ši vadovų atestacijos tvarka sudaro palankesnes sąlygas patiems mokyklų vadovams analizuoti, įvertinti savo ir mokyklos veiklą, atestuotis aukštesnei vadybinei kvalifikacinei kategorijai.

– Pastaraisiais metais itin daug dėmesio buvo skiriama švietimo įstaigų aplinkai, mokymosi sąlygoms gerinti.

– Siekiame modernizuoti mokyklas, gerinti jų aplinką, sudaryti vienodas galimybes naudotis informacinėmis technologijomis ir taikyti jas ugdymo procese. Daugelyje mokyklų bibliotekų diegiama MOBIS informacinė sistema. Aštuonios mokyklos jau yra parengusios automatizuotus katalogo įrašus. Praeitais metais Savivaldybė mokyklų ugdymosi sąlygoms gerinti skyrė 3,7 mln. Lt: suremontuoti Paežerių pagrindinės, mokyklos-darželio „Ežerėlis“, lopšelio-darželio „Eglutė“ pastatų stogai, Gražiškių, Vilkaviškio „Aušros“ vidurinių mokyklų sporto salės, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos valgykla, pakeisti Paežerių pagrindinės mokyklos langai, Žaliosios Vinco žemaičio pagrindinėje mokykloje, Virbalio vidurinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių pastate, Pilviškių „Santakos“ gimnazijos Ramoniškių skyriuje, lopšeliuose-darželiuose „Eglutė“, „Pasaka“ atlikti elektros instaliacijos, šildymo sistemos atnaujinimo, kanalizacijos remonto ir kiti darbai.



– Kaip mokyklos aprūpinamos mokymosi priemonėmis?

– Mūsų skyriaus specialistai koordinavo mokyklų apsirūpinimą vadovėliais ir mokymo priemonėmis. Pernai švietimo įstaigos įsigijo vadovėlių ir mokymo priemonių už 808 tūkst. Lt. Maždaug už 54 tūkst. Lt mokyklų bibliotekų fondai buvo papildyti plakatais, lankstinukais, knygomis ir kitais reikmenimis. Visos mokyklos aprūpintos mokykline dokumentacija. Be to, švietimo įstaigos iš mokinio krepšelio lėšų įsigijo vadovėlių ir mokymo priemonių dar už 754 900 Lt, taip pat buvo panaudotos visos Švietimo ir mokslo ministerijos lėšos, papildomai skirtos aprūpinti ir modernizuoti bendrąjį ugdymą. Mokyklų vadovėlių ir mokymo priemonių fondas per 2008 metus, neįskaitant labdaros būdu gautų priemonių, iš viso pasipildė 32 tūkstančiais vienetų. Taigi vidutiniškai vienam mokiniui teko po keturis naujus vadovėlius ar mokymo priemones. 2008 metais vienas kompiuteris bendrojo lavinimo mokyklose teko septyniems 1–12 klasių mokiniams ir trims 9–12 klasių mokiniams.

– Kas nuveikta per praeitus metus, vykdant mokyklų tinklo pertvarkos bendrąjį planą?

– Vykdant šį planą, pernai buvo nutrauktas pagrindinis ugdymas Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos Pašeimenių skyriuje. Giedrių pagrindinėje mokykloje nutrauktas pradinis ugdymas, ši mokykla tapo Jaunimo mokykla. Vilkaviškio „Aušros“ vidurinėje mokykloje taip pat nutrauktas pradinis ugdymas, visi šios mokyklos pradinukai mokosi Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje. „Aušros“ vidurinėje mokykloje nuo 2008 metų rugsėjo nekomplektuojamos 5 klasės, Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje – 11. Praeitą rudenį akredituota „Aušros“ vidurinėje mokykloje vykdoma vidurinio ugdymo programa. Viena iš sąlygų, kad mokykla taptų gimnazija, – joje turi būti mokomi tik 9–12 klasių mokiniai. Taigi visi Vilkaviškio miesto 11 klasių mokiniai nuo 2008 metų rugsėjo mokosi „Aušros“ vidurinėje mokykloje. Dėl labai sumažėjusio mokinių skaičiaus praeitais metais teko uždaryti keturių mokyklų pradinio ugdymo skyrius: Piliakalnių, Antupių, Matlaukio ir Pūstapėdžių.



– Kokias veiklos sritis dar galėtumėte išskirti?

– Praeitais metais buvo įsteigta ikimokyklinio ugdymo grupė Kybartų mokykloje-darželyje „Ąžuoliukas“ ir priešmokyklinio ugdymo grupė Paežerių mokykloje-darželyje „Ežerėlis“. Naujai atidaryta priešmokyklinio ugdymo grupė Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos Daržininkų skyriuje. Įsteigta keletas naujų švietimo pagalbos specialisto – socialinio pedagogo ir psichologo etatų.

2007–2008 m. m. visose bendrojo lavinimo mokyklose ir trijuose lopšeliuose-darželiuose buvo atliktas vidaus auditas. Padarytos išvados, kad dažniausiai pasiekimais mokyklose buvo įvardijama švietimo įstaigų funkcijų reikšmė, svarba bendruomenėje, mokinių poreikių tenkinimas, mokomieji dalykai. Trūkumais įvardijamas mokinių mokymosi ir motyvacijos lygis, atsakomybė, savarankiškumas. 2008 metais vykdėme mokyklų priežiūrą ir parengėme pažymų dėl mokyklų bibliotekų aprūpinimo informacinėmis technologijomis, technologinio ugdymo bazės stiprinimo, neformaliojo ugdymo organizavimo. Atliktas tyrimas dėl mokymo metodų, skatinančių mokinių mokymosi motyvaciją. Surinkome duomenis apie mokinių pasiekimus ir laimėjimus, įvykdytas mokyklų monitoringas.

– Kokia situacija su mokinių pavėžėjimu?

– Pernai buvo parengtas naujas Mokinių pavėžėjimo tvarkos aprašas. Praeitais metais į bendrojo lavinimo mokyklas buvo pavėžėjami 2242 mokiniai, iš jų: geltonaisiais autobusais – 305, mokyklų transportu – 582, privačiu ir maršrutiniu transportu – 1697. Į mokyklą iš steigėjo nepriskirtos tai mokyklai aptarnavimo teritorijos buvo pavėžėjami 27 mokiniai, nepavėžėjami – 9 mokiniai. Iš Švietimo ir mokslo ministerijos negavus geltonųjų autobusų, iš Savivaldybės lėšų buvo nupirkti autobusai Vištyčio Petro Kriaučiūno vidurinei mokyklai ir Kybartų „Rasos“ specialiajai mokyklai. Mokiniams pavėžėti 2008 metais iš Savivaldybės biudžeto buvo skirta 1 318 500 Lt.

– Kaip Švietimo skyriaus specialistai bendradarbiauja su pedagogais, mokiniais?

– Mokykloms mes nuolat teikiame metodinę paramą, organizuojame mokomųjų dalykų gerosios patirties seminarus, pasitarimus, konferencijas, konsultacijas, praktinius užsiėmimus. Mūsų nuomone, viena iš mokyklose organizuojamų efektyvesnių priemonių – nusikalstamumo prevencijos, vaikų vasaros poilsio, narkomanijos prevencijos projektų įgyvendinimas. Koordinavome šiuos projektus: Pilietinio ir tautinio ugdymo, Gabių vaikų ugdymo, Vaikų ir jaunimo socializacijos, Psichoaktyvių medžiagų prevencijos. Iš viso buvo pateikti 65 projektai, teigiamai įvertinti – 57. Jiems įgyvendinti skirta 238 000 Lt. Lėšų skyrė Švietimo ir mokslo ministerija, Savivaldybė, rėmėjai, tėvai. Projektinėje veikloje dalyvavo beveik visos rajono švietimo įstaigos. Mokiniams organizavome nemažai olimpiadų, konkursų, festivalių. Surengėme mokytojų pagerbimo šventę „Ačiū Tau, Mokytojau“, meno saviveiklos kolektyvų šventę „Sveika, vasarėle“, Antano Vaičiulaičio pagerbimo šventę-konkursą. Džiaugiamės, kad pavyko suburti rajono pradinių klasių mokytojus metodininkus, kurie aktyviai dalyvauja planuojant ir organizuojant pradinio ugdymo mokytojų metodikos būrelio veiklą. Surengta pradinių klasių mokinių šventė „Vaikystės gatvėje“, „Šviesoforo“ varžybos. Mus labai džiugina ir aktyvi mokyklų bibliotekininkų metodikos būrelio veikla. Jo nariai rengia skaitymo skatinimo akcijas, metų knygos rinkimus, skaitymus netradicinėse erdvėse, vykdo įvairius projektus.





Daiva JUŠKEVIČIENĖ

Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyresnioji specialistė



Užsk. 3877






• Vilkaviškio rajone veikia dvidešimt devynios švietimo įstaigos.

• Mažėjant vaikų gimstamumui, švietimo įstaigose mažėja pirmokų. Penktų–dvyliktų klasių mokinių taip pat mokosi mažiau. 2007 metais mokėsi 7527 pirmų–dvyliktų klasių mokiniai, 2008 metais – 7199 mokiniai.

• Praeitais mokslo metais mokyklose mokėsi 510 abiturientų, iš jų 490 (96 proc.) gavo brandos atestatus. Abiturientai laikė 981 valstybinį brandos egzaminą, iš jų išlaikė 879 (89,6 proc.). Įvertinimus nuo 50 iki 100 proc. gavo 377 (38,4 proc.) mokiniai.





Publikuota: 2009-03-31 09:14:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai