„Santaka“ / Prasmingam gyvenimui prireikia dviejų irklų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-06-23 15:57

Dalinkitės:  


Vienuolės, pasitelkusios į pagalbą mergaites, parodė vaizdelį, ką gali vienas žmogus, kada sulaukia pagalbininkų.

Autorės nuotr.


Prasmingam gyvenimui prireikia dviejų irklų

Birutė NENĖNIENĖ


Visus šiuos mokslo metus Šventosios šeimos seserų kongregacijos seselė Dalia Vilkaviškio parapijos vaikus ruošė Pirmajai Komunijai ir Išpažinčiai, dabar su dvidešimčia uoliausių mažųjų katalikų išvažiavusi į vasaros stovyklą Nemunaityje. Tačiau ir ši, ir kita vienuolių veikla bei gyvenimas žmonėms atrodo paslaptingai. Todėl vyskupijos trijų moterų vienuolijų atstovės pirmąkart pakvietė jų veikla besidominčius į susitikimą Vilkaviškyje. Pokalbį papildė jaunųjų giesmininkų balsai, seselių parodyti vaizdeliai.



Išskirtinis bruožas

– Vieni gyvenime bet kokia kaina siekia sau malonumo. Kiti galvoja, kad daugelis dalykų jiems nepasiekiami, todėl nesistengia ir nesisieloja, dar kiti gyvena giliai nemąstydami, paprasčiausiai prisitaikydami prie aplinkos. Yra žmonių, kurie nemato gyvenimo prasmės, viskuo nusivylę, nes neįvertina brangiausios dovanos – gyvybės. Dievas gyvenimą duoda, kad mums ir šalia esantiems būtų gera, ir vienas kitą palaikydami jaustumėmės laimingi“, – pokalbį pradėjo vienuolė Laimutė.

Pasak seselės, galima pasaulį padaryti gražesnį ir geresnį, jeigu atsiranda bent vienas, kuris išdrįsta pradėti ką nors veikti, o jam visada atsiranda pagalbininkų.



Konkrečios vienuolijos ištakose paprastai stovi vienas žmogus, – įsteigėjas. Jis turi tam tikrą charizmą – Dievo dovaną kažką veikti, ir idėją perteikia bendruomenei, kuri įsipareigoja veiklai. Yra vienuoliškų bendruomenių, kurios pasišvenčia maldai, pamokslavimui. Kitos rūpinasi seneliais, vargšais, apleistaisiais, našlaičiais ir kt. Pagrindinis vienuolinio gyvenimo bruožas yra gyvenimas bendruomenėje.



Liudija meilę

Šių dienų pasaulis labiau vertina matomus, apčiuopiamus dalykus, o pamiršta, kad yra daug brangesnių ir vertesnių, kurių negalima apčiuopti, kad yra siela, amžinasis gyvenimas. Todėl pašvęstojo gyvenimo žmonių – vienuolių – misija, vykdant tris evangelinius įpareigojimus: paklusnumo, skaistybės ir neturto – pasauliui liudyti tai, ko mes nematome – Dievo meilę, amžinąjį gyvenimą.

Santuokoje įsipareigojama visą gyvenimą gyventi su vienu pasirinktu žmogumi, kunigo tarnystė pašvęsta Dievui.

Vienuolio pašaukimas – tai gyvenimo būdas, laikantis tam tikrų taisyklių, įsipareigojimų.



Kviečiantis balsas

Sesuo Dalia, pasakojusi, kaip ji atėjo į bendruomenę, sakė, jog „pašaukimo kelią labai sunku atskleisti. Pašaukimas yra dovana ir kartu paslaptis. Dievo kviečiantis balsas labai individualus“. Už savo pašaukimą ji dėkinga tėvams, kurie nuo mažų dienų diegė tikėjimą ir tarybiniais laikais gyveno su malda.





Nesėdi rankas sudėjusios

Susitikimo dalyviai pastebėjo, jog skiriasi vienuolių rūbų spalva – tai priklauso nuo kongregacijos. Vienuolės mielai atsakinėjo ir į kitus klausimus. Pasirodo, į vienuolyną gali būti priimtos mergaitės nuo šešiolikos metų iki bet kokio amžiaus, net įsipareigojimų šeimai neturinčios našlės. Nėra jokių apribojimų dėl išsilavinimo: jei žmogus gabus, kongregacija skatina mokytis.

Tačiau įgijus išsilavinimą dar nereiškia, kad pagal tai ir dirbs – vienuolės atsiliepia į aktualiausius šios dienos reikalavimus. Anks-čiau aktyviai dirbo katechizuodamos vaikus, vėliau – socialinį darbą tarp senelių ir vaikų, dabar aktualu, kaip moteris apsaugoti nuo prekeivių žmonėmis ir t.t.

Viešnios patvirtino, jog daug laiko skiria maldai. Tačiau, pasak seselės Marytės, kad jų veikla judėtų į priekį, kaip irkluojančiam valtininkui reikalingi du irklai, tai yra – malda ir darbas. Šių dviejų „irklų“ patarė nepamiršti kiekvienam.



Publikuota: 2005-06-23 15:57:14

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai