„Santaka“ / Stebėtojai suskaičiavo per tūkstantį sparnuočių

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-10-14 09:18

Dalinkitės:  


Tarptautinei Lietuvos ir Lenkijos grupei vadovavęs puikus sparnuočių žinovas – Marijampolės savivaldybės Aplinkos valdymo skyriaus vedėjas Anatolijus Lesnickas (pirmas iš dešinės) jauniesiems gamtos stebėtojams papasakojo daugybę įdomių dalykų.

Autorės nuotr.


Stebėtojai suskaičiavo per tūkstantį sparnuočių

Eglė MIČIULIENĖ


Didžiulis būrys jaunimo praėjusią savaitę dairėsi po Vištyčio regioninio parko apylinkes. Lydimi gamtos žinovų, jie vaikščiojo po pievas, mišką, paežerę ir skaičiavo paukščius. Taip buvo paminėta visoje Europoje kasmet rengiama Paukščių palydų šventė.



Stebėtojų – du šimtai

Daugiau nei trisdešimt Europos valstybių kasmet spalio pradžioje rengia rudenines paukščių palydas.

Šią šventę kasmet pamini ir mūsų rajono gamtos mylėtojai. Sparnuočių palydėtuves jau nebe pirmus metus rengia Regioninio parko darbuotojai, Vištyčio Petro Kriaučiūno vidurinės mokyklos, Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokiniai, pedagogai bei kiti.

Tačiau šiemet Vištytyje surengtos palydos buvo kur kas gausesnės nei ankstesniais kartais.

Gražią šventę pirmąjį spalio savaitgalį šiemet organizavo Marijampolėje esanti Gamtos tyrimų ir ekologinio švietimo stotis (GTEŠS) kartu su Vištyčio regioninio parko direkcija ir Vilkaviškio rajono Vištyčio Petro Kriaučiūno vidurine mokykla.

Iš viso į renginį suvažiavo net 200 dalyvių iš įvairių Vilkaviškio, Marijampolės, Kalvarijos savivaldybių mokyklų, renginį organizavusių įstaigų, keletas pavienių šeimų. Šįkart stebėtuvės buvo tarptautinės, nes atvyko ir svečių iš Lenkijos, Punsko S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijos.





Nuotaika – puiki

Gausus dalyvių būrys pasiskirstė į penkias grupes ir, padedami vadovų, įspūdingose Vištyčio apylinkėse stebėjo išskrendančius paukščius.

Vaikščiodami po gamtą mokiniai pamatė nemažai jiems dar neregėtų paukščių, išgirdo daug įdomių dalykų. Patyrę vadovai jiems papasakojo ne tik apie matytus sparnuočius, bet ir apie retesnius pastebėtus augalus, Vištyčio vietoves. Kaip pabrėžia gamtininkai, labai svarbu šią dieną ne tik atsisveikinti su paukščiais, bet ir pabūti gryname ore, pabendrauti, pasidžiaugti gražia rudeniška gamta. O diena pasitaikė kaip reta graži, saulėta, tad stebėtojų nuotaika buvo puiki. Jos netemdė nei būriai paežerėje užplūdusių įkyrių mašalų, nei brūzgynai, pro kuriuos vietomis teko prasibrauti. O pavaikščiojus po gamtą ir įsitaisius gražioje pievelėje mamų įdėti sumuštiniai ir rūkyti lašinukai buvo tokie skanūs!..

Po trijų stebėjimo valandų renginio rezultatai buvo apibendrinti Šilelio miško poilsiavietėje prie Vištyčio ežero. Čia laukė ir šauni vakarienė prie laužo – paukščių stebėtojus vaišino UAB „Mantinga“. Vaikai gavo karštos arbatos, šviežių bandelių, o virš laužo liepsnos patys ant iešmų tradiciškai išsikepė dešrelių.





Išskristi dar neskuba

Šventės dalyviai žygio metu užfiksavo 25 rūšis paukščių. Tarp jų daugiausiai buvo laukių (net 450), didžiųjų zylių (110), gulbių nebylių. Nemažai suskaičiuota didžiųjų kormoranų, alksninukų, varnėnų. Pastebėta ir retesnių paukščių: vienas jūrinis erelis, pora paukštvanagių, trys geltonosios startos, keturi keršuliai.

Iš viso buvo suskaičiuotas 1141 sparnuotis. Jau nebe pirmus metus palydose dalyvaujantys gamtininkai kalbėjo, kad tai nėra didelis skaičius. Pusiau rimtai, pusiau juokais stebėtojai juokavo, kad oras šiltas, gražus, tad paukščiai dar visai neskuba būriuotis ir palikti gimtų kraštų.

Stebėtojų užfiksuoti duomenys kartu su kitų visoje Lietuvoje paukščius skaičiavusių žmonių surinktais duomenimis bus perduoti Lietuvos ornitologų draugijai, kuri juos persiųs toliau – Paukščių palydas Europoje šiemet koordinuojančiai Slovakijos ornitologų draugijai.





Publikuota: 2008-10-14 09:18:15

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai