„Santaka“ / Moterų pasigamintos kalėdinės puošmenos sušildė jų namus / Laisvalaikis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Laisvalaikis

Dalinkitės:  


Menų mokyklėlės vadovė Jolanta Daniliauskienė (pirma dešinėje) atskleidė vilkaviškietėms keramikos paslaptis.

Moterų pasigamintos kalėdinės puošmenos sušildė jų namus

Eglė KVIESULAITIENĖ


Vilkaviškietės Jolantos Daniliauskienės lygiai prieš metus įkurtoje Menų mokyklėlėje – šventinis bruzdesys. Išmokti sukurti kalėdines dekoracijas iš molio savo namams panorusios moterys kelis advento vakarus praleido dirbtuvėlėse – ir namai jau papuošti.

Lipdė ir dekoravo

Aktyvios ir viskuo besidominčios vilkaviškietės, pakviestos kurti puošmenų namams, sakė nesitikėjusios, kad teks ilgokai paplušėti. Mat molį teko minkyti, formuoti norimas dekoracijas, vėliau jas džiovinti ir degti. Dar vienas darbų periodas prasidėjo po to, kai 710 laipsnių kaitroje išdegtą molį teko dekoruoti įvairiaspalve glazūra ir angoba (specialiais matiniais keramikos dažais), vėl degti iki 1000 laipsnių įkaitintoje krosnyje.

Moterys, pamačiusios jau gatavus savo rankomis padarytus gaminius, sakė net nesitikėjusios tokio rezultato, mat apteplioti glazūra molinukai atrodė visai kitaip. Degama glazūra ir angoba pakeičia atspalvį. Viena spalva tampa ryškesnė, blizgesnė, kita – skaidri ar matinė. Todėl mokytojos Jolantos pamokos pravertė ne tik norinčiosioms nulipdyti šventiniais elniais išpuoštą vazą ar snaigėmis dekoruotą padėkliuką, saldaininę ir kt., bet ir tepant glazūrą, kad ši susigertų į kiekvieną dirbinio plyšelį, taip suteikdama gaminiui ypatingo žavesio.



Moterys sakė Menų mokyklėlėje smagiai praleidusios laiką, mat čiuopdamos molį patyrusios relaksaciją, daug ko sužinojusios bei išmokusios, tad ketina ir po švenčių rasti valandėlę sau – burtis ir drauge kurti mandalas, tapyti ant šilko ar prasimanyti kitų malonių užsiėmimų.

Laikas be telefonų

Mokytoja J. Daniliauskienė teigė, kad gaminti kalėdines puošmenas – itin smagu, nes jos nukeliaus į šeimas ir sušildys pačią gražiausią metų šventę. Tačiau Menų mokyklėlės užsiėmimai vyksta ne tik prieš Kalėdas.

Mokyklėlė skirta ir vaikams, tad ją lanko kelios įvairaus amžiaus mažylių grupės. Daug metų dailės mokytoja dirbusi Jolanta vaikučius stengiasi supažindinti su menu bei įvairiomis jo atlikimo technikomis, kokių nemokoma mokykloje, taip pat organizuoja susitikimus su įdomiais žmonėmis, menininkais.

Mokytoja džiaugiasi, kad atitrūkę nuo telefonų ir kompiuterių šiuolaikiniai vaikai dar geba pasinerti į meną, o juos į užsiėmimus atvežančios mamos stebisi, kaip dvi valandas dirbtuvėlėse praleidusio vaiko neina išprašyti namo.

Tapo ant sniego

Apie tokią veiklą J. Daniliauskienė svajojo dešimtmetį, bet vis pritrūkdavo jai laiko. Jolanta džiaugiasi savo mokyklėlei radusi idealias patalpas, kurios atrodo taip, lyg būtų specialiai statytos tokiam tikslui. Pro stiklinę dirbtuvėlių sieną atsiveria visa Medžiotojų gatvės panorama. Į erdvų, uždarą kiemą vaikai vasarą išsineša molbertus, o žiemą tapo tiesiog ant sniego.



Mokytoja Jolanta turi aibę idėjų, kaip plėtoti mokyklėlės veiklą, kurti naujas užimtumo programas. Ji planuoja vaikus kviesti ir vasarą, kai mokyklos bei darželiai atostogaus.

J. Daniliauskienė įsitikinusi, kad kiekvienas bent kartais privalome pajusti atpalaiduojantį ir užburiantį meno poveikį – perbraukti dažais per molbertą, išlieti akvarelę, suleisti pirštus į molį ar vilną... Ir net tie, kurie tvirtina esantys toli nuo meno ir neturintys tam gyslelės, Menų mokyklėlėje pasijunta visai kitaip. Jolanta įsitikinusi, kad kiekvienas čia gali atrasti veiklą, kuri bus miela širdžiai.









Publikuota: 2018-12-25 10:33:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kaimynų konfliktas tęsiasi 20 metų
* Bendruomenė turi vieną norą – gyventi patogiau
* Arklinio pašto laikai Vilkaviškio krašte
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai