„Santaka“ / Pirmasis šiaurietiško ėjimo maršrutas driekėsi per ąžuolyną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje dovanoja slyvas. Pasiskinti reikia patiems. Tel. 8 652 28 667.
Galioja iki: 2021-10-01 13:01:01

Spaudžia sultis. Pasterizuoja, pilsto į 3–5 l pakuotes su integruotu kraneliu. Kreiptis adresu: Kybeikių k., Vilkaviškio r. Tel. 8 687 75 441.
Galioja iki: 2021-10-04 08:25:57Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-11 06:41

Dalinkitės:  


Dalyviai kelionę pradėjo nuo J. Basanavičiaus gimtinės trobos ir žygiavo per visą ąžuolyną.

Daivos RIKLIENĖS nuo­tr.


Pirmasis šiaurietiško ėjimo maršrutas driekėsi per ąžuolyną


Ne­se­niai bu­vo su­reng­tas pir­ma­sis Vil­ka­viš­kio kraš­te šiau­rie­tiš­ko ėji­mo žy­gis „Ei­me kar­tu 2011“. Pir­ma­jam pa­si­vaikš­čio­ji­mui pa­si­rink­tas Lie­tu­vos tau­ti­nio at­gi­mi­mo ąžuo­ly­nas. Vė­liau pla­nuo­ja­ma suor­ga­ni­zuo­ti dar du to­kius žy­gius.

Išk­lau­sę kon­sor­ciu­mo „Nor­dic Wal­king sty­le“ (šiau­rie­tiš­ko ėji­mo sti­liaus) inst­ruk­to­rių Ja­ni­nos Ba­ze­vi­čie­nės ir Jo­no Ko­ryz­nos bei vil­ka­viš­kie­tės Ir­mos Mau­rie­nės pir­mą­sias inst­ruk­ci­jas ir at­li­kę mankš­tą, žy­gio da­ly­viai ke­lio­nę pra­dė­jo nuo Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bos ir sma­giai kul­nia­vo per Lie­tu­vos tau­ti­nio at­gi­mi­mo ąžuo­ly­ną. Juos ly­dė­jo bart­nin­kie­tis Si­gi­tas Pleč­kai­tis. Žy­gio me­tu da­ly­viai su­si­pa­ži­no ne tik su šiau­rie­tiš­ko ėji­mo ypa­tu­mais, bet ir ap­lan­kė 12 ąžuo­ly­ne esan­čių gi­rai­čių, su­si­pa­ži­no su čia au­gan­čio­mis ąžuo­lų rū­ši­mis.

Žy­gei­viams bu­vo įteik­tos ke­tu­rios Vil­ka­viš­kio tu­riz­mo ir vers­lo in­for­ma­ci­jos cent­ro (VTVIC) įsteig­tos no­mi­na­ci­jos. Ap­do­va­no­tas jau­niau­sias žy­gio da­ly­vis Ma­tas Gri­ga­le­vi­čius (9 m.), žy­gio sen­jo­rė Te­re­sė Ste­po­nai­tie­nė (66 m.), iš to­liau­siai at­vy­ku­si žy­gei­vė Li­na Sus­la­vi­čie­nė (Kau­nas) ir ak­ty­viau­sia da­ly­vė, di­džiau­sią žy­gia­vi­mo pa­žan­gą pa­da­riu­si Ais­tė Vė­ly­vai­tė. Vi­sus ki­tus da­ly­vius Vil­ka­viš­kio ra­jo­no kai­mo bend­ruo­me­nių są­jun­ga ap­do­va­no­jo at­švai­tais.


Žy­gei­viai prie bend­ro pa­va­ka­rių sta­lo pa­si­da­li­jo die­nos įspū­džiais ir ap­ta­rė ant­ro­jo žy­gio ga­li­my­bes.

Tai­gi, jei ne­ži­no­te, ku­rios rū­šies gi­lių ka­va ska­niau­sia, Vil­ka­viš­kio TVIC jus kvie­čia į ant­rą­jį šiau­rie­tiš­ko ėji­mo žy­gį, ku­rį pla­nuo­ja­ma su­reng­ti rug­sė­jo mė­ne­sį. Šia­me žy­gy­je bus da­li­ja­ma­si ne tik šiau­rie­tiš­ko ėji­mo ypa­tu­mais.

Pa­sak VTVIC di­rek­to­rės Dai­vos Rik­lie­nės, šiau­rie­tiš­kas ėji­mas – pui­ki lais­va­lai­kio lei­di­mo, bend­ra­vi­mo ir svei­ka­tos stip­ri­ni­mo prie­mo­nė, to­dėl vi­sus, ku­rie rū­pi­na­si sa­vi­mi ir no­ri pui­kiai pra­leis­ti sa­vait­ga­lio po­pie­tę, kvie­čia į ru­de­ni­nį žy­gį.

Šiau­rie­tiš­kas ėji­mas ži­no­mas kaip vaikš­čio­ji­mas su pa­na­šio­mis į sli­di­nin­kų laz­do­mis. Tai la­bai pa­pras­ta, ta­čiau itin efek­ty­vi svei­ka­tin­gu­mo prie­mo­nė, tin­kan­ti vi­siems: jau­niems, vi­du­ti­nio am­žiaus žmo­nėms ir sen­jo­rams. Ji pla­čiai tai­ko­ma kaip gy­dy­mo for­ma ir yra veiks­min­ga įvei­kiant kvė­pa­vi­mo bei krau­jo­ta­kos su­tri­ki­mus, stu­bu­ro li­gas, os­teo­po­ro­zę, Par­kin­so­no ir Alz­hei­me­rio li­gas. Toks pa­si­vaikš­čio­ji­mas nau­din­gas vy­res­nio am­žiaus bei tu­rin­tiems ant­svo­rio žmo­nėms.
„San­ta­kos“ inf.

Publikuota: 2011-07-11 06:41:35

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi pagerbti aštuoni vilkaviškiečiai
* Paminėta Holokausto 80 metų sukaktis
* Metų ūkio savininkai stengiasi numatyti kelis žingsnius į priekį
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar šį rudenį skiepysitės nuo gripo?
Taip, kaip ir kasmet.
Šiemet ne – užteks skiepo nuo koronaviruso.
Nuo gripo nesiskiepiju.
Dar neapsisprendžiau.Kalbos patarimai

Kaip vertinamas žodis „brukas“?
Brukas – senoji svetimybė, dabar vartotina grindinys: Pirmasis sustojimas turistus pradžiugino gražiu ir gerai išsilaikiusiu grindiniu. Senosios svetimybės įmanomos meninio ar publicistinio stiliaus tekstuose kaip motyvuota stilistinė priemonė.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2021 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas