„Santaka“ / Mokinių tarybos veiklos atradimai su „Erasmus+“ / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Susitikimas su Slovakijos Košicės regiono jaunimo politikos skyriaus atstovais.

Asmeninio albumo nuotr.


Mokinių tarybos veiklos atradimai su „Erasmus+“


2023 m. rudenį Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro skyriaus – Atviro jaunimo centro (AJC) lankytojų grupė įsitraukė į tarptautinio „Erasmus+“ mažos apimties projekto „European Student Parliaments“ (liet. Europos mokinių tarybos) įgyvendinimą kartu su koordinuojančia jaunimo organizacija „Centrum Voľného Času“ Slovakijoje ir organizacija partnere „System and Generation“ Turkijoje.

Pirmiausia jaunuoliai kartu su projekto koordinatore Vilkaviškio AJC vedėja, sertifikuota jaunimo darbuotoja Rasa Venclove parengė internetinę apklausą ir joje dalyvauti kvietė visos Lietuvos mokyklas, kuriose veikia mokinių taryba. Tokią pat apklausą panašiu metu vykdė ir projekto organizacijų partnerių dalyviai Turkijos sostinėje Ankaroje bei Košicės regione Slovakijoje.

Jau 2024-aisiais vyko trys gyvi projekto dalyvių susitikimai – vasario mėnesį delegacijos iš Slovakijos ir Turkijos lankėsi Vilkaviškyje, kovą mokyklų tarybų nariai bei jaunimo darbuotojai iš Lietuvos ir Slovakijos lankėsi Turkijoje, o birželio viduryje visų trijų organizacijų partnerių atstovai dalyvavo baigiamajame susitikime Košicės mieste Slovakijoje.



Projekto tikslas – išsiaiškinti mokinių tarybų (MT) poreikius ir geriausią veikimo praktiką skirtingose šalyse, įvertinti jų veiklos kokybę, pasidalinti gerosiomis praktikomis siekiant tobulinti MT veiklos kokybę ateityje. Tačiau siekdami pagrindinio tikslo projekto dalyviai turėjo galimybę prisiliesti prie skirtingų šalių papročių, paragauti įvairių skonių patiekalų, praplėsti ar pagilinti istorines žinias, sutikti naujų žmonių ir susirasti draugų, pirmą kartą išvykti iš šalies, kurti prisiminimus, rimtai dirbti, juoktis ir nubraukti atsisveikinimo ašaras. Nes kiekvienas užsimezgęs ryšys išliks.

Štai kaip apie projektą atsiliepė jame dalyvavę AJC bendruomenės nariai, ryškiausiai prisimindami gyvus susitikimus su partneriais.

Mangirdas Alkevičius: „Šiame projekte pasisėmiau motyvacijos ir naujų idėjų mokyklos parlamento darbui. Manau, kad dalyvavimas tokio pobūdžio projektuose padeda išsiugdyti naudingas kompetencijas ir susipažinti su skirtingomis kultūromis, o tai yra be galo naudinga. Turkijoje radome naujų pažinčių, o Slovakijoje pagerinome komandinio darbo ir komunikacijos įgūdžius.“

Gustė Jasulaitytė: „Projektas buvo vienas iš geriausių, kuriuose man teko būti. Tiek žmonės, tiek atmosfera, tiek veiklos, tiek Košicės miestas paliko nepamirštamų įspūdžių. Įsimintiniausi Slovakijoje yra Tatrai.“



Audrius Revas: „Per šiuos metus man teko du kartus sudalyvauti projekte pavadinimu „European Student Parliament“. Dalyvaudamas šiame projekte susipažinau su dviejų skirtingų šalių atstovais – turkais ir slovakais. Abi šios šalių grupės buvo tikrai nuostabios. Nepaisant to, kad turėjome progą pabendrauti vos kelias dienas, visi greitai suartėjome ir tapome tikrais draugais. Šis projektas mane taip pat supažindino su šalių kultūriniais skirtumais, kurie pasirodė itin įdomūs ir įtraukiantys į kitos šalies kultūrą. Mano nuomone, šis projektas man suteikė ne tik žinių ir išmokė naujų dalykų, pavyzdžiui, apie skirtumus šalių mokyklose, bet ir suartino mus kaip šalių atstovus bei sukūrė nepamirštamas draugystes.“

Emilija Venclovė: „Iš mano „Erasmus+“ patirties šis projektas kol kas geriausias. Man labai patiko neperkrauta savaitės programa, draugiški projekto dalyviai ir, žinoma, kalnai. Buvo naudinga ir įdomu išgirsti, kaip užsienyje veikia mokyklų parlamentai, pasisemti naujų idėjų. Jaučiuosi tapusi savarankiškesnė, patobulinusi naudojimosi viešuoju transportu ir programėle „Google Maps“ įgūdžius.“



Viktorija Raulinaitytė: „Labai džiaugiuosi, jog turėjau galimybę dalyvauti šiame projekte. Užmezgiau daug naujų pažinčių, turėjau galimybę pamatyti Slovakų kultūrą iš arčiau bei pasisemti naujų idėjų iš Košicės mokinių parlamentų.“

Žygimantas Narušis: „Patiko Tatrų kalnai, draugiški slovakai bei turkai, kieti vadovai, skanus maistas.“

Titas Šūmakaris: „Šis projektas man padėjo geriau suprasti save. Daug sužinojau apie kitų šalių kultūrą, mokinių tarybas bei smagiai ir įspūdingai praleidau laiką Košicės mieste.“

Jaunimo darbuotojas Antanas Vitkauskas: „Pagilinau žinias apie iššūkius, su kuriais susiduria mokinių tarybos Slovakijoje, Turkijoje ir Lietuvoje, o tai padeda geriau suprasti mokinių tarybų narius. Taip pat esu dėkingas už galimybę pirmą kartą pabūti kalnuose – Aukštieji Tatrai atima žadą.“

Rasa Venclovė: „Esu laiminga ir patenkinta visomis „European Student Parliaments“ projekto veiklomis, nes ir tyrimas apie mokinių tarybų veiklą, ir susitikimai su jaunimo politiką įgyvendinančių organizacijų atstovais, studijiniai vizitai skirtingose šalyse atvėrė daugiau galimybių dalyviams iš Lietuvos. Aš sustiprėjau ir kaip žmogus, ir kaip jaunimo darbuotoja, tačiau žinau, kad yra dar daugybė dalykų, kuriais turiu pasidomėti ir patyrinėti dėl ateities kartų gerovės. Jaunuoliai, su kuriais projekte teko dirbti, yra motyvuoti, energingi ir kūrybingi. Jie galės įgyvendinti daug ką, jeigu tik patys to norės.“

Projektas dar nesibaigė, šiuo metu yra rengiamas informacinis leidinys su tyrimo apie mokinių tarybų veiklos ypatumus rezultatais visose trijose šalyse. Vėliau jis bus prieinamas ir skaitmeniniu būdu „Erasmus+“ platformoje, taip pat bus galima gauti spausdintą kopiją iš projekte dalyvavusios organizacijos. O projekto dalyviai iškėlė sau tikslą skleisti patirtį apie projekto metu įgytas žinias tiek studijinio vizito Lietuvoje metu, tiek lankydamiesi pas projekto partnerius. Ateityje lauksime pokyčių iš stiprių jaunimo politikos formuotojų.



Rasa VENCLOVĖ

Atviro jaunimo centro vedėja, sertifikuota jaunimo darbuotoja

Užsk. 1183



Galerija: Erasmus+_2024




Publikuota: 2024-07-23 14:58:24

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kūno kultūros mokytoja: „Bijau bandyti naujas sporto šakas“
* Nurodymui pakeisti S. Nėries gatvių pavadinimus Taryba nepakluso
* Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai: kam atiduosime savo balsą?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai