„Santaka“ / Jauniausias vaikų lopšelis-darželis atšventė 40-metį

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2024-03-07 16:46

Dalinkitės:  


Lopšelio-darželio „Buratinas“ vadovė Violeta Šaukščiuvienė (kairėje) buvusiai ilgametei direktoriaus pavaduotojai ugdymui Lilijai Navikienei (antra iš kairės) įteikė simbolinių dovanų.

Autoriaus nuotr.


Jauniausias vaikų lopšelis-darželis atšventė 40-metį

Andrius GRYGELAITIS


Tai buvo kitokia šventė nei įprastai. Taip, netrūko prisiminimų, sveikinimo kalbų, gėlių puokščių, tačiau tvyrojusi atmosfera nė iš tolo nepriminė oficialaus renginio. Šiltas, jaukus, estetiškas, gražus vakaras – būtent taip atrodė 40-asis Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ gimtadienis.Sveikinimai ir dovanos

Vaišėmis padengti stalai, skambanti muzika, šventiškai pasipuošę renginio dalyviai, niekur iš jų veidų nesitraukiančios šypsenos, puikus renginio vedėjas Giedrius Leškevičius ir būrys sveikintojų. Visa tai buvo galima pamatyti vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ gimtadienyje. Be abejo, buvo ir pats buratinas. O kaipgi be jo? Kiekvienas į šventę atvykęs svečias dovanų gavo meduolius su šio medinuko atvaizdu.

Dovanų būta ir daugiau. Įstaigos direktorę Violetą Šaukščiuvienę ir visą jos vadovaujamą kolektyvą sveikino rajono meras Algirdas Neiberka, vicemerė Daiva Riklienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Žydrė Žilinskienė, Seimo narys Algirdas Butkevičius, kunigas Deividas Baumila ir kt. Visi jie linkėjo nesibaigiančio kūrybiškumo, Dievo palaimos, neblėstančių idėjų, optimizmo ir dar daug metų ugdyti mažuosius Vilkaviškio rajono savivaldybės gyventojus.Parlamentaras A. Butkevičius net juokavo, kad dabar įstaiga atrodo geriau nei tada, kai buvo pastatyta. Jis prisiminė, jog vos tik atvėrus duris lopšelyje-darželyje netrūko problemų: skilinėjo sienos, trūkinėjo vamzdžiai. Prireikė bent dviejų metų, kol viskas buvo iki galo sutvarkyta.

Savo vadoves – direktorę V. Šaukščiuvienę, pavaduotoją ugdymui Almą Finagėjevienę ir pavaduotoją ūkiui Editą Bradūnaitę – visos įstaigos bendruomenės vardu sveikino pedagogių kolektyvas. Jos dovanų įteikė pavasarinių gėlių puokštes. Darželio darbuotojų kolektyvas jubiliejaus proga „Buratinui“ padovanojo ir žibintą, kuris tądien sužibo įstaigos teritorijoje.

Ne tuščiomis iš šventės išėjo ir kai kurie svečiai. Nuoširdūs padėkos žodžiai skirti bei dovanėlės įteiktos buvusioms ilgametėms direktorės pavaduotojoms Lilijai Navikienei bei Genovaitei Zubienei, buvusiam Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjui Justinui Šačkui, buvusiai ilgametei ikimokyklinio ugdymo įstaigų kuratorei Genovaitei Stanevičienei.

Deja, šventėje negalėjo dalyvauti nuo pat lopšelio-darželio įkūrimo iki 2019 m. pradžios jam vadovavusi Danutė Žilinskienė. Visgi susirinkusieji išgirdo jos atsiųstą sveikinimą.

Jį perskaičiusi trečius metus įstaigai vadovaujanti V. Šaukščiuvienė dėkojo buvusioms „Buratino“ vadovėms ir darbuotojoms bei dabartiniam savo kolektyvui, kurie visada kūrė tvirtą vertybinį pagrindą, leidžiantį lopšelyje-darželyje išlaikyti gerą atmosferą bei kartu siekti aukštų ugdymo rezultatų.

Šventė mažiesiems

Jubiliejinis renginys vyko be pagrindinių ugdymo įstaigos bendruomenės narių – vaikučių. Bet jie tikrai nebuvo užmiršti. Visą savaitę lopšelyje-darželyje tvyrojo šventinė nuotaika, netrūko šurmulio.

Mažiesiems organizuotos įvairios šventinės veiklos, pritaikytos pagal jų amžiaus grupes. Darželinukai patys vieni kitiems surengė savo šokių ir dainų pasirodymus, piešė, lipdė, darė įvairius darbelius, kurie vėliau buvo eksponuojami parodose.

Visus vaikučių pasirodymus įdėmiai stebėjusį buratiną mažyliai vėliau sveikino su gimtadieniu. Pats buratinas taip pat neliko skolingas. Jis darželinukus vaišino saldžiaisiais meduoliais bei UAB „Art Glacio“ dovanotais ledais.

Galiausiai ugdytiniai buvo pakviesti į „Drakoniuko“ teatro spektaklį „Kurmio Zigmo kelionė po pasaulį“.Istorijos apžvalga

„Buratinas“ duris atvėrė 1984 m. vasario 16 d. Įdomu, kad tuo metu tai dar buvo darbo diena. Ikimokyklinio ugdymo įstaiga sukurta vietoje dviejų buvusių darželių – „Nykštuko“, veikusio Vilniaus gatvėje, ir „Varpelio“, besiglaudusio viename iš Statybininkų gatvės daugiabučių. Visi šių dviejų įstaigų darbuotojai bei auklėtiniai perėjo į „Buratiną“. Čia atvyko ir keletas specialistų iš tuo metu jau veikusio kito Vilkaviškio miesto lopšelio-darželio „Eglutė“.Šiuo metu įstaigoje vis dar dirba 5 pedagogės, kurios lopšelyje-darželyje įsidarbino pirmaisiais jo gyvavimo metais: Birutė Stumbrienė, Janina Brazaitienė, Lina Benekoraitienė, Lina Bakaitienė ir Viktorija Dėdynienė.Džiaugiasi bendruomeniškumu

Šiuo metu „Buratine“ dirba 64 darbuotojai, pusė iš jų – pedagogai. Jie nuolat dalyvauja įvairiuose kvalifikacijos kėlimo kursuose, lanko seminarus, paskaitas, patys organizuoja įvairius projektus, konsultuoja kolegas iš kitų įstaigų.

„Gyvename prasmingai ir įdomiai. Viskas priklauso nuo bendruomenės. Džiaugiuosi, kad mūsų bendruomenė – stipri, kūrybinga, turinti tvirtas vertybes. Mūsų stiprybė – galimybė atsiremti vienam į kitą, priimti kito nuomonę, išlikti tolerantiškais bei mokėti susitarti. Žinau, kad taip buvo ir seniau. Esu labai laiminga, kad tuomet, kai pradėjau čia dirbti, sutikau buvusią pavaduotoją ugdymui Liliją Navikienę. Ji man labai padėjo. Stengiausi perimti visą jos sukauptą patirtį. Lygiai taip pat džiaugiuosi ir dabartine savo pavaduotoja ugdymui Alma Finagėjeviene. Smagu, kad ji pasirinko būtent mūsų lopšelį-darželį“, – kalbėjo V. Šaukščiuvienė.

Pati įstaigos vadovė stengiasi bendrystę išlaikyti ne vien su savo vadovaujamu kolektyvu, bet ir su kitomis rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigomis. Kartą per mėnesį visų lopšelių-darželių vadovės susitinka ir aptaria rūpimus klausimus, pasidalija patirtimis.

„Stengiamės palaikyti ir padrąsinti viena kitą, pasidžiaugti savo bendruomenių nuveiktais darbais. Tokių susitikimų metu gimsta daug naujų idėjų, paaiškėja, ko galima pasimokyti vieniems iš kitų. Mums tai labai svarbu“, – pabrėžė „Buratino“ direktorė.Priims mažesnius vaikus

Šiuo metu įstaigą lanko apie 200 ugdytinių. Iš viso darželyje veikia 13 grupių. Ne visos jos yra užpildytos. Tik lopšelio grupėse nėra laisvų vietų. Kol kas į „Buratiną“ vaikučiai priimami nuo dvejų metų amžiaus, tačiau jau nuo kitų mokslo metų pradžios planuojama įsteigti lopšelinukų grupę, kurią galės lankyti vos metukų sulaukę mažyliai.

Grupių skaičius dėl to neturėtų kisti, kadangi žadama sujungti vyresnių darželinukų grupes. Tai reiškia, kad steigti naujų etatų dėl to neteks. Apskritai, šiuo metu įstaigai pedagogų netrūksta. Čia dirba ir vyresnio amžiaus mokytojų, ir jaunų specialisčių. Keletas iš jų dar studijuoja, o lopšelyje-darželyje joms sudaromos puikios sąlygos mokytis bei dirbti.

„Buratinas“ išsiskiria tuo, kad čia organizuojamas alergiškiems vaikams pritaikytas maitinimas. Atsižvelgdamos į gydytojų pažymas, įstaigos virėjos užsakinėja atitinkamus maisto produktus ir iš jų gamina specialius patiekalus. Šiuo metu tokį poreikį yra išreiškę penkių mažylių tėvai.„Tikiu, kad „Buratinas“ gyvuos dar ne vieną dešimtmetį. Svarbiausia, kad tiek mums, tiek kitoms ikimokyklinio ugdymo įstaigoms nepritrūktų ugdytinių ir nereikėtų, kaip kai kuriose kitose savivaldybėse, kalbėti apie sujungimą. Manau, kad švietimo sistemoje viskas neturėtų būti vertinama vien pinigine išraiška. Būtina atsižvelgti ir į vertybines nuostatas“, – mintimis dalijosi vadovė V. Šaukščiuvienė.

Galerija: jubiliejus
Publikuota: 2024-03-07 16:46:09

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Policijos komisariate – jaunų pareigūnų desantas
* Moskvičius pats „pasiprašė“ prie jūros
* Knygos pristatymas: per gyvenimą ir eilėraščio meną...
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai