„Santaka“ / Apie neasfaltuotas gatves, nutrūkusius šaligatvius ir kitas kelių bėdas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naują elektrinį duonkepį (30 Eur), naują kirpėjų įrankių sterilizatorių (50 Eur), senoviškas grindų plyteles, naudotą moterišką dviratį (50 Eur). Tel. 0 608 43 814.
Galioja iki: 2024-07-22 15:43:54Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2024-03-04 16:43

Dalinkitės:  


Alyvų gatvelė Vilkaviškyje – trumpa, bet labai prasta. Kitąmet planuojama daryti jos kapitalinio remonto projektą.

Autorės nuotr.


Apie neasfaltuotas gatves, nutrūkusius šaligatvius ir kitas kelių bėdas

Eglė MIČIULIENĖ


Tiek skambučių dėl blogų rajono kelių, gatvių ir šaligatvių seniai besulaukėme. Be abejo, jų būklei įtakos turėjo oro sąlygos. Žmonės piktinasi, keikia visų lygių valdžią ir prašo viešinti problemas. Liūdniausia, kad viešinimo šiuo atveju neužtenka – labiausiai padėtų geresnė finansinė padėtis.Žvyrkelių yra ir mieste

Naujamiestyje gyvenanti vilkaviškietė Ona Minauskienė buvo įpykusi dėl neasfaltuotos Alyvų gatvės. Moteris tvirtino, kad nuo tada, kai pažadėta išasfaltuoti šią gatvę, Savivaldybėje ir Seime prabėgo kelios kadencijos. Kai kurių pažadus dalijusių rajono valdžios atstovų jau ir gyvų nebėra, o gyventojai vis dar dunda per duobes. „Ne kartą rašėm, prašėm visos gatvės vardu – nieko, tik pažadai. Pora šimtų metrų gatvelė, bet neįstengia sutvarkyti“, – pyko „Santakos“ skaitytoja.

Šiemet iš Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų Savivaldybės institucijos valdomiems vietinės reikšmės keliams skirta 2 mln. 81 tūkst. eurų. Iš šių lėšų pagal galimybes ir prioritetus bus tvarkomas visas – tiek asfaltuotų, tiek neasfaltuotų – rajono gatvių tinklas.

Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka patvirtino, kad Vilkaviškyje dar yra likusių gatvelių su žvyro danga, viena iš jų – minėta Alyvų gatvė.„Ši gatvė seniūnaičių yra reitinguota, įtraukta į sąrašus, tačiau nepatenka į šių metų planus. Bet 2025 m, jei nesikeis finansavimas, planuojame daryti šios gatvės kapitalinio remonto projektą, o dar kitais metais – atlikti darbus“, – kalbėjo meras.

Tačiau šiemet bus išasfaltuota kitos, visai šalia Alyvų esančios P. Kriaučiūno gatvės atkarpa, pagal kriterijus surinkusi daugiau balų. 2024–2025 m. numatytas ir likusios Šiaurės gatvės atkarpos nuo Vienybės iki Žemdirbių gatvės kapitalinis remontas.S. Daukanto ir J. Basanavičiaus gatves dar tvarkys

Ne vienas „Santakos“ skaitytojas piktinosi per Vilkaviškį einančia vos pernai suremontuota S. Daukanto gatve. Žmonės stebėjosi, kad tiesdami naują asfalto dangą UAB „Parama“ darbininkai tiek laiko dirbo, bet baigus darbus vos po keleto mėnesių asfalte pasirodė pirmosios išdaužos. Negana to, gatvės pakraščiuose palijus telkšo vanduo, netinkamai įrengtos nuovažos.

„Taip, iš gyventojų esame gavę įvairių pastabų, ir jos yra teisingos. Šioje gatvėje padarytas ne vienas defektas, bet viskas užfiksuota. Situaciją esame įsivertinę, su rangovais aptarę. Kai tik leis oro sąlygos, prie šio objekto bus sugrįžta ir defektai bus šalinami“, – paaiškino Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio vyr. specialistas Vitas Didžbalis.Įdomus eismo infrastruktūros „eksponatas“ – pro „Ąžuolo“ progimnaziją Naujamiesčio link vedanti J. Basanavičiaus gatvė. Ji – tarsi medžiaga, sudurstyta iš lopų, kurie duoda tik laikiną efektą: sujungimuose veriasi nauji plyšiai. Ko gero, nutiesti naują asfaltą būtų naudingiau.

Savivaldybės atstovai teigė, kad sulopytas ruožas pro „Ąžuolo“ progimnaziją jau šiemet turėtų būti perasfaltuotas. Šiais metais taip pat bus tvarkoma ir kita, mažiau saugi šios gatvės atkarpa. Nuo sankirtos su J. Biliūno gatve iki daugiašalės sankryžos (ties „Aibės“ parduotuve) šiemet bus įrengtas šaligatvis, dėl saugumo būtinas į Naujamiestį einantiems pėstiesiems, į mokyklą skubantiems vaikams. Kartu bus sutvarkyti ir lietaus nuotekų tinklai. Nuo Vytauto gatvės iki „Aibės“ parduotuvės bus paklotas ir naujas asfaltas.Bala iki vidurio kelio

Į redakciją paskambinusi aktyvi „Santakos“ skaitytoja, šįkart prašiusi neskelbti jos pavardės, piktinosi Kapų gatvės atkarpa, kurioje nėra šaligatvio. „Kairėje pusėje, kur šaligatvis baigiasi, yra didžiulė bala. Norėdamas ją aplenkti turi išeiti į vidurį gatvės. Vieną rytą, kai buvo pašalę, žengiau ant leduko – ir išsimaudžiau toje baloje iki kelių. Negi valdžia nesuranda lėšų, kad nutiestų trūkstamus 300 metrų? Kreipiausi į merą, seniūną, Gelgotą, Butkevičių – bet mano balsas liko tyruose. Jie aiškina, kad Kapų gatvė priklauso Kelių direkcijai. Bet ar eilinis gyventojas gali kreiptis į Kelių direkciją? Yra Savivaldybės vadovai, tegu jie už mus kovoja. Ar lauksime nelaimės, kol žmogų gatvėje nutrenks?“ – pyko moteris.Dėl Kapų gatvės priklausomybės skaitytoja teisi: tai yra rajoninis valstybinės reikšmės kelias, priklausantis Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD). Vis dėlto A. Neiberka paaiškino, kad pradėtos šios gatvės perėmimo procedūros Savivaldybės žinion, o jas baigus bus paprasčiau pačiai savivaldai sutvarkyti likusią šaligatvio atkarpą.

Iš kitos vilkaviškietės išgirdome priekaištų dėl duobės S. Nėries gatvėje, šalia sankryžos su Statybininkų gatve. Tačiau meras sakė norintis gyventojus pradžiuginti visai šviežia žinia.

„S. Nėries gatvė taip pat priklauso Kelių direkcijai. Bet jos atkarpą nuo Statybininkų gatvės iki pat Giedrių kaimo direkcija ruošiasi sutvarkyti. Šiemet rengiamas projektas rekonstruoti šaligatvius, įrengti modernų apšvietimą ir pakeisti kelio dangą, o kitais metais galima tikėtis ir darbų“, – kalbėjo A. Neiberka.Po to, kai vežė runkelius

Miestiečių gatvių bėdos kaimo gyventojams kelia šypseną: nuošalesnėse vietovėse gyvenantys žmonės iš tiesų kankinasi su žvyrkelių dumblynais, besitęsiančiais ne vieną šimtą metrų. Apie juos jau rašėme „Santakoje“.

Tačiau prieš keletą dienų Pilviškių seniūnijos gyventojo atsiųsti keliuko, vedančio Mažučių šaltinėlio link, vaizdai tikrai labiau primena šviežiai suartą dirvoną. Kelią, anot vyriškio, sugadino vienas Alksnėnų kaimo ūkininkas, žiemą iš laukų vežęs runkelius.

„Nuo gruodžio vidurio keliu neįmanoma važiuoti. Net mūsų atliekos neišvežamos, nes technika neprivažiuoja, nors mokesčius mokame. Savivaldybės specialistai, seniūnas žino, bet niekas nesikeičia. Tas ūkininkas su greideriu dumblą pastumdė, kalną sustūmė – ir nieko. Žmonės važiuoja į šaltinėlį vandens, tai vieni pasilieka mašinas toliau, kiti užklimpsta, tempia vieni kitus...“ – pasakojo vyriškis.

Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas patvirtino, jog minėtas ūkininkas žiemą pagal grafikus vežė runkelius ir kelyje išmalė dideles provėžas. „Jis tas provėžas nugreideriavo, prastumdė, bet prilijo – ir pasidarė baisi košė. Dabar jau nieko neįmanoma padaryti, bet tas žmogus prižadėjo vos pradžiūvus kelią sutvarkyti, – kalbėjo seniūnas. – Žinote, kaimo žmonių tokia dalia: kai vasara, paukščiukai čiulba, viskas žaliuoja – tada gerai, bet kai prilyja ir viskas praskysta – jau visiems bėda.“

Nepaneigsi, kad dėl kaimo specifikos seniūnas teisus. Vis dėlto net ir atokiai gyvenantys žmonės neturėtų tapti kažkieno ūkininkavimo įkaitais. Apie situaciją informavome ir merą A. Neiberką. Jis teigė, kad ūkininkas privalo atstatyti kelią iki jo ankstesnės būklės, ir pažadėjo pasirūpinti, kad prievolė būtų atlikta tinkamai.
GRAFIKASKaimiškosiose seniūnijose kapitaliniam remontui ruošiami keliai ir numatyta darbų pabaiga:

• Gižų k., Sodų g., privažiuojamasis kelias nuo kelio A7 prie Gižų kaimo. Šiemet rengiamas kapitalinio remonto projektas, rangos darbai numatomi 2025–2026 m. laikotarpiu.

• Kybartų sen.: rengiamas Šiaurės g. projektas, rangos darbai numatomi 2024–2025 m.

• Pilviškių sen.: Pilviškiai, Sodų g. ir Melioratorių g. Rengiamas projektas, rangos darbai numatomi 2024–2025 m.

• Šeimenos sen.: kelias Karaliai–Didieji Šelviai (Pievų g.). Rangos darbai numatomi 2024–2026 m.

• Virbalio sen.: Dailučių k., Bokšto g. ir Rytų g. Rangos darbai numatomi 2024 m.

• Vištyčio sen.: Naujininkų k., Sodų g. Rengiamas projektas, darbai numatomi atlikti iki 2026 m.

Galerija: keliai
Publikuota: 2024-03-04 16:43:59

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Tėvo ir sūnaus duetas sužavėjo Dainų šventės žiūrovus
* Motociklais po Europą: meškos ir lietuviškai kalbantis slovakas
* „Mažinam atstumą“: jaunimo ir bendruomenės festivalis sugrįžta!
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai