„Santaka“ / Architektūrinio projektavimo su BIM ateitis: galimybės ir iššūkiai / Technologijos <...>"> <...>"> <...>" />

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kalėdines sidabrines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 0 698 41 635.
Galioja iki: 2024-12-09 13:08:10



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Technologijos

Dalinkitės:  



Architektūrinio projektavimo su BIM ateitis: galimybės ir iššūkiai


Architektūrinis kraštovaizdis labai keičiasi, visų pirma dėl statinio informacinio modeliavimo ( BIM ) technologijos integravimo. Šis novatoriškas metodas yra ne tik priemonė, bet ir paradigmos, kaip architektai kuria, plėtoja ir įgyvendina projektus, pokytis. Gilinantis į architektūrinio projektavimo su BIM ateitį, labai svarbu ištirti ir augančias galimybes, ir su tuo susijusius iššūkius.

BIM: architektūrinio projektavimo pokyčiai

BIM neapsiriboja tradiciniu 2D ir 3D modeliavimu, o siūlo dinamišką, realiuoju laiku veikiantį trimatį pastato modelį, apimantį fizines ir funkcines charakteristikas. Šis holistinis vaizdas leidžia architektams matyti, analizuoti ir modifikuoti statinį virtualioje aplinkoje, o tai iš esmės pakeičia projektavimo procesą nuo pat pradžių iki pabaigos.

BIM teikiamos galimybės architektūroje

• Glaudesnis bendradarbiavimas ir koordinavimas. BIM palengvina geresnį architektų, inžinierių, rangovų ir klientų bendradarbiavimą. Tai leidžia geriau integruoti planavimą ir koordinavimą, sumažinti konfliktų ir pakeitimų statybos metu.



• Geresnis projekto vizualizavimas. Architektai gali kurti tikslesnius ir išsamesnius savo projektų atvaizdus. Toks aiškumas padeda klientams geriau įsivaizduoti galutinį produktą, todėl jie gali priimti labiau pagrįstus sprendimus.

• Efektyvus ir tvarus projektavimas. BIM padeda išanalizuoti poveikį aplinkai ir energinį naudingumą ankstyvuoju projektavimo proceso etapu. Ši galimybė leidžia rasti tvaresnius ir ekonomiškesnius sprendimus, taip prisidedant prie ekologiškesnės statybos praktikos.

• Klaidų mažinimas ir rizikos mažinimas. Modeliuodami ir analizuodami projektus virtualioje aplinkoje, architektai gali numatyti galimas problemas, sumažinti klaidų skaičių ir sumažinti riziką prieš pradedant statybas.

• Supaprastinta darbo eiga ir laiko efektyvumas. BIM supaprastina darbo eigą, nes automatizuoja įprastas projektavimo užduotis. Toks efektyvumas ne tik taupo laiką, bet ir gerokai sutrumpina bendrą projekto trukmę.

BIM diegimo iššūkiai

Nepaisant privalumų, BIM integravimas į architektūros praktiką neapsieina be iššūkių.

• Stati mokymosi kreivė: BIM reikalauja reikšmingų mąstysenos ir požiūrio pokyčių. Tai susiję su staigiu mokymusi, ypač įmonėms, kurios pereina nuo tradicinių CAD sistemų.



• Didelės pradinės išlaidos ir investicijos: BIM programinės įrangos diegimas ir darbuotojų mokymas gali būti brangus. Mažesnėms įmonėms pradinės investicijos gali būti pernelyg didelės, todėl pramonėje gali atsirasti skaitmeninė atskirtis.

• Sąveikos problemos: BIM modeliai turi būti suderinami su skirtingomis programomis, kurias naudoja įvairios suinteresuotosios šalys. Dėl sąveikos problemų gali atsirasti neveiksmingumo ir informacijos praradimo.

• Tradicinių vaidmenų ir darbo eigos pokyčiai: BIM keičia tradicinius architektūros įmonių vaidmenis ir darbo eigą, todėl reikia pertvarkyti procesus ir atsakomybę.

• Duomenų valdymo ir saugumo problemos: Didelė problema yra didžiulės BIM generuojamų duomenų apimties valdymas ir jų saugumo užtikrinimas, ypač naudojant debesijos principu pagrįstus BIM sprendimus.

BIM architektūroje – ateities perspektyvos

Žengiant į priekį, BIM integravimas į architektūrinį projektavimą taps vis labiau paplitęs. Tai žada ateitį, kai pastatai bus projektuojami ne tik efektyviau ir tvariau, bet ir geriau pritaikyti prie jų naudotojų poreikių. Tikimasi, kad ši technologija toliau vystysis, įtraukdama dirbtinį intelektą ir mašininį mokymąsi, kad būtų galima automatizuoti ir optimizuoti įvairius projektavimo aspektus.



Pokyčių priėmimas

Perėjimas prie BIM – tai ne tik naujos programinės įrangos diegimas, bet ir naujo mąstymo ir projektavimo architektūroje būdo priėmimas. Nors iššūkiai yra realūs, BIM teikiamos galimybės yra permainingos. Pramonei toliau prisitaikant ir vystantis, architektūrinio projektavimo su BIM ateitis atrodo ne tik daug žadanti, bet ir būtina. Tai – nuolatinio mokymosi ir prisitaikymo kelionė, vedanti prie labiau integruoto, efektyvesnio ir tvaresnio požiūrio į architektūrinį projektavimą.

Užsukite į www.architektugildija.lt



Publikuota: 2024-01-09 13:18:39

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Nepiktybiškas nusižengimas gali kainuoti teises
* Rajone – gatvių pavadinimų pokyčiai
* Vilkaviškio stalo tenisininkai nenori užleisti iškovotų aukštų pozicijų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kokios priemonės Jus motyvuoja darbe?
Piniginės išmokos.
Karjeros galimybės.
Gera atmosfera kolektyve.
Laisvadieniai.
Nemotyvuoja niekas.



Kalbos patarimai

Kokios žodžių išrišti, išrišimas vartojimo klaidos?
Veiksmažodis išrišti nevartojamas reikšme išspręsti: Visiems rūpi, kaip šį klausimą išriš (taisoma išspręs ) viršininkas.
Daiktavardis išrišimas nevartojamas reikšme išsprendimas: Gyventojams aktualus problemos išrišimas (taisoma išsprendimas ).


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai