„Santaka“ / „ChatGPT“ jau turi rimtą konkurentą: sugebės pranokti ir atsakymais, ir saugumu? / Technologijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kalėdines sidabrines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 0 698 41 635.
Galioja iki: 2024-12-09 13:08:10



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Technologijos

Dalinkitės:  


Asociatyvi nuotr. Unsplash


„ChatGPT“ jau turi rimtą konkurentą: sugebės pranokti ir atsakymais, ir saugumu?


Šių metų lapkritį bene populiariausio dirbtinio intelekto (DI) įrankio „ChatGPT“ naudotojų skaičius pasiekė 180 milijonų žmonių, o vien per spalį jame buvo apsilankyta daugiau kaip 1, 7 milijardo kartų. Tačiau, pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2“ Inovacijų eksperto, panašu, kad netrukus šiam sparčiam augimui iššūkiu taps naujas konkurentas – kai kurie pokalbių roboto „Claude“ atnaujinimai jau pranoko „ChatGPT“ savybes.

„Vos prieš metus pasirodęs „ChatGPT“ įrankis suteikė naujų galimybių interneto vartotojams – juo vos per kelias sekundes galima patikrinti programavimo kodą, sukurti tekstą el. laiškui, išspręsti matematinius uždavinius ar net kurti muzikines kompozicijas. Nenuostabu, kad „ChatGPT“ tapo viena greičiausiai išpopuliarėjusių interneto programų istorijoje, augimo greičiu aplenkusi tokias milžines, kaip „Instagram“, „Netflix“ ar „Spotify“. Tačiau rinkoje pasirodė naujas įrankis, kai kuriais aspektais jau lenkiantis savo varžovą“, – sako A. Lukošius.

Kas yra „Claude“?



Nors turbūt kol kas neužleis lyderio pozicijos, „ChatGPT“ jau turi rimtą konkurentą – dirbtinio intelekto įmonės „Anthropic“ pokalbių robotą „Claude“. 2021 m. įkurta „Anthropic“ dar šių metų balandį pristatė naują „Claude“ veikimo metodą – pritaikė vadinamąjį atvirą konstitucinio dirbtinio intelekto (angl. „Constitutional AI“) metodą, kuriuo pokalbių roboto elgesys apribojamas taip, kad būtų laikomasi konkrečių konstitucinių principų. Dėl šios priežasties užtikrinamas didesnis naudotojų saugumas.

„Pagrindinis ir aktualiausias „Claude“ atnaujinimas yra gebėjimas vienu metu analizuoti ištisus dokumentus, kurių ilgis siekia iki 200 tūkst. žodžių. Tuo tarpu „ChatGPT“ maksimaliai gali apdoroti 32 tūkst. žodžių. Tai leidžia greitai analizuoti labai didelės apimties dokumentus ir dėl to pateikti geresnius atsakymus, todėl ilgainiui šis įrankis gali pranokti dabar dažniausiai naudojamą „ChatGPT“. Palanku ir tai, kad savo naudojimu abu įrankiai labai panašūs, tad vartotojai nesusidurtų su nepatogiu perėjimu“, – teigia A. Lukošius.

Vis dėlto, priduria ekspertas, „ChatGPT“ lenkia „Claude“ skaitymo, loginio ir matematinio mąstymo srityse, o pastarasis geriau geba programuoti, rašyti tekstus. „Galima sakyti, kad „ChatGPT“ vis dar yra našesnis pokalbių asistentas, bet „Claude“ jį sparčiai vejasi ir gali aplenkti, o tai turės įtakos visai dirbtinio intelekto ekosistemai“, – apibendrina A. Lukošius.



Iššūkį kelia ir vidiniai pokyčiai

Šiuo metu karaliaujančiam „ChatGPT“ iššūkiu tampa ne tik populiarėjančio „Claude“ pokalbių roboto patobulintos savybės. Įrankį kuriančioje įmonėje „OpenAI“ kurį laiką vyksta turbulencija – dideli pokyčiai, susiję su bendrovės aukščiausiais vadovais bei generalinio direktoriaus Samo Altmano pasitraukimu ir grįžimu.

„Kol konkurentai kuria savo įrankio atnaujinimus ir visus resursus skiria technologinei pažangai, „OpenAI“ tvarkosi su vadybiniais iššūkiais. Tai sukėlė daug diskusijų viešojoje erdvėje ir lėmė sumažėjusį klientų pasitikėjimą įmonės veikla bei ateitimi. Todėl bendrovė tikrai jaučia konkurencinį spaudimą“, – pastebi A. Lukošius.



Publikuota: 2023-12-12 12:22:58

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Nepiktybiškas nusižengimas gali kainuoti teises
* Rajone – gatvių pavadinimų pokyčiai
* Vilkaviškio stalo tenisininkai nenori užleisti iškovotų aukštų pozicijų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip reagavote į Donaldo Trampo pergalę JAV prezidento rinkimuose?
Apsidžiaugiau.
Apėmė nerimas.
Laukiu, ką parodys ateitis.
Dėl to nesuku galvos.



Kalbos patarimai

Kokios žodžių išrišti, išrišimas vartojimo klaidos?
Veiksmažodis išrišti nevartojamas reikšme išspręsti: Visiems rūpi, kaip šį klausimą išriš (taisoma išspręs ) viršininkas.
Daiktavardis išrišimas nevartojamas reikšme išsprendimas: Gyventojams aktualus problemos išrišimas (taisoma išsprendimas ).


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai