„Santaka“ / „Rudens prijuostėje“ tilpo padėkos, vaišės ir laikraštis / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Pjauna žolę traktoriuku, „trimeriu“, žoliapjove. Greitai ir kokybiškai. Tel. 8 670 09 975.
Galioja iki: 2024-05-30 16:48:44

Žemės Sausininkų k., Bartninkų sen. (apsėta kvietrugiais, išimtos pažymos iš NŽT). Tel. 0 614 06 069.
Galioja iki: 2024-06-01 13:25:32Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Kaimo bendruomenių sąjungos stalas lūžo nuo vaišių gausos.

Andriaus GRYGELAIČIO nuotr.


„Rudens prijuostėje“ tilpo padėkos, vaišės ir laikraštis

Andrius GRYGELAITIS


Šeštadienį Vilkaviškio J. Basanavičiaus aikštė buvo virtusi viso rajono traukos centru. Net kartkartėmis iš dangaus iškrisdavę lietaus lašai neišgąsdino į tradicinę žemdirbių šventę „Rudens prijuostė 2023“ susirinkusių žmonių.Pramogos visiems

Kaip ir kasmet, žemdirbių šventėje netrūko rudeniškų spalvų, skanių vaišių, smagių atlikėjų pasirodymų ir, be abejo, geros dalyvių nuotaikos. Net ir tuščiais skrandžiais atvykusieji į šventę iš jos išvažiavo sotūs ir laimingi. Kepta aviena, miltiniai ir bulviniai blynai, dešrelės, įvairios košės, sriubos bei troškiniai, plovas, kibinai, plokštainis – tai tik keletas iš daugybės patiekalų, kuriais lankytojai buvo vaišinami seniūnijų kiemeliuose bei įvairių organizacijų palapinėse.

Savo veiklą šventėje pristatė tik šiais metais susikūrusi Vilkaviškio krašto ūkininkų sąjunga, rajono medžiotojų draugijos nariai, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus bei Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus darbuotojai, kai kurios kitos įstaigos. O kur dar šalimais vykusi prekybininkų bei amatininkų mugė?!

Nuostabiomis kompozicijomis šventę papuošė rajono gėlininkai, o iš rudens gėrybių išradingai pagaminti seniūnijų herbai stebėtis privertė ne vieną renginio lankytoją. Paganyti akis tikrai buvo kur tiek suaugusiesiems, tiek mažiesiems. Pastaruosius džiugino ne tik Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus darbuotojų pasiūlyti žaidimai, bet ir burbulų šou, kuriuo pasirūpino Vilkaviškio krašto ūkininkų sąjungos nariai.

Išradingi pristatymai

Tradiciškai šventės metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas labiausiai per šiuos metus pasižymėjusiems mūsų krašto žemdirbiams. Už juos Vilkaviškio katedroje buvo aukojamos šv. Mišios. Šįkart pamaldos vyko ir už Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungą, kuri spalio 13 d. minės 20 metų jubiliejų. Ta proga bendruomenių sąjunga žemdirbių šventėje pristatė iš padėklų pagamintą ir gausiomis vaišėmis nukrautą savo stalą.

Po pamaldų visi jų dalyviai sugužėjo į J. Basanavičiaus aikštę, kurioje iš pradžių vyko seniūnijų kiemelių lankymas. Politikų, valdžios atstovų bei kitų svečių delegacijas lydėjo charizmatiškoji aktorė Violeta Mičiulienė. Rajono seniūnijų atstovai svečius priėmė labai išradingai. Vieni savo atstovaujamas seniūnijas pristatė eilėmis, kiti – dainomis, treti – vaizdingais pasakojimais. Kybartų seniūnas Romas Šunokas, kaip tikras seniūnijos lyderis ir tvarkdarys, visus pasitiko pasipuošęs šerifo kepure.

Apžiūrėję seniūnijų kiemelius visi ėmė būriuotis prie scenos, kurioje vyko oficialus ūkininkų pagerbimo renginys. Kaip ir kasmet, jis prasidėjo simboliniais akcentais – derliaus vainiko įteikimu Žemės ūkio skyriaus vedėjai Linai Grygelaitienei bei duonos šventinimu. Šiemet ją pašventino dekanas Virginijus Gražulevičius.

Padėkos žemdirbiams

Tradiciškai šventės metu netrūko ūkininkams skirtų sveikinimo žodžių bei padėkų. Rajono meras Algirdas Neiberka dėkojo žemdirbiams už bendradarbiavimą, nuolatinę pagalbą bei nepriekaištingą rajono reprezentavimą. Meras už įvairius nuopelnus padėkos raštais apdovanojo ūkininkus Ireną ir Kęstutį Bakšinskus, Artūrą Jurkevičių, Gintarą Mockevičių, Evaldą Burinską, Sigitą Šilkauską, Liną Klevinską, Julių Stipiną bei Ingą ir Marių Sasnauskus.

Padėkų būta ir daugiau. Seimo narys Algirdas Butkevičius apdovanojo žemdirbius Vaidutę ir Valdą Vakarinus bei Jolantą ir Vidmantą Kailius, o europarlamentaro Juozo Oleko padėkas Pajevonio seniūnijos darbuotojai Vilmai Endriukaitienei bei bitininkui Juozui Jurkynui įteikė Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas.

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko padėkos buvo skirtos ūkininkui Audriui Savickui bei Žemės ūkio skyriaus specialistei Ritai Kriaučialiūnienei, o Žemės ūkio rūmų padėkos raštai perduoti ūkininkams Ingridai ir Arūnui Zdanaičiams bei Klausučių seniūnei Juditai Skystimienei.

Tradiciškai šventėje dalyvavo ir pasėlių savidraudos fondo „VH Lietuva“ atstovės, kurios apdovanojo ūkininkus Vaidą Matukaitį bei Karolį Greifenbergerį, taip pat Žemės ūkio skyriaus darbuotojas L. Grygelaitienę ir Vilmą Galinaitienę.

Dėmesys šeimos ūkiams

Šiemet po dvejų metų pertraukos rajone vėl buvo suorganizuotas „Metų ūkio“ konkursas. Jo nugalėtojai buvo pasveikinti „Rudens prijuostės“ metu. Prizininkams įteiktos Savivaldybės bei Vilkaviškio krašto ūkininkų sąjungos dovanos. Pirmąja vieta šiemet džiaugėsi Klausučių seniūnijoje ūkininkaujantys Janina ir Vincas Mačiuliai, antrąja – Pilviškių seniūnijoje žemę dirbantys Vilma ir Arvydas Vilkaičiai, o trečiąja – Keturvalakių seniūnijos žemdirbiai Raimundas ir Rasa Razvickai.

Nugalėtojus bei prizininkus sveikinęs Vilkaviškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Arvydas Šlivinskas išskyrė šeimos ūkių svarbą. Įteikęs dovanas „Metų ūkio“ nugalėtojams jis į sceną pakvietė keturias rajono šeimas, kuriose žemdirbystė perduodama iš kartos į kartą: Dirmeikius (Gižų sen.), Ališauskus (Kybartų sen.), Pavelčikus (Šeimenos sen.) bei Gustaičius (Pilviškių sen.). Jiems A. Šlivinskas taip pat įteikė savo atstovaujamos organizacijos dovanas.

Susirinkusiuosius linksmino renginio vedėjos V. Mičiulienės suorganizuoti chorų karai, taip pat rajono šokėjų pasirodymai. Juos publikai dovanojo Irenos Šunokienės suburti Vilkaviškio bei Kybartų moterų kolektyvai „Vilkės“ ir „Katpėdėlės“, Sonatos Jankienės vadovaujami „Vyželės“ ir „Vilsonos“ šokėjai, taip pat „Šešupės“ kolektyvas iš Pilviškių, kuriam vadovauja Eglė Šeštakauskienė.

Šventę vainikavo grupės „Baltasis kiras“ koncertas.Prenumeratorių gausa

Antrus metus iš eilės žemdirbių šventėje savo skaitytojus pakvietėme užsukti ir į „Santakos“ laikraščio palapinę, kurioje už specialią kainą siūlėme užsisakyti vienintelį periodinį Vilkaviškio krašto laikraštį.

Likome maloniai nustebinti, kad dar net nepastačius palapinės šalia jos ėmė rikiuotis ilgos skaitytojų eilės.

Džiaugiamės visais apsilankiusiais ir užsisakiusiais „Santaką“. Pirmajam šimtui prenumeratorių dovanojome leidyklos „Alma Littera“ knygas.

„Skaitau „Santaką“ ne vieną dešimtmetį, dar nuo tada, kai laikraštis vadinosi „Pergalė“. Laukiu jo kaip pyrago prie kavos“, – gražių žodžių negailėjo Kisiniškiuose gyvenanti Renutė Neiberkienė.

Panašių komplimentų šventės dieną išgirdome ne iš vieno skaitytojo lūpų.Galerija: Rudens prijuostė
Publikuota: 2023-10-03 08:16:39

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ir vilkaviškiečiai pasirinko dabartinį prezidentą G. Nausėdą
* Vilkaviškyje nuvilnijo Poezijos pavasaris
* Buvusi Bartninkų seniūnė labiausiai pasiilgs žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kurį variantą renkatės norėdami skaityti „Santaką“ internetu?
Prenumeruoju laikraščio PDF ilgesniam laikui.
Kai kada perku „Santakos“ PDF.
Skaitau PDF, kurį atsiunčia draugai.
Užsisakau pavienius straipsnius.
Svetainėje skaitau tai, kas duodama nemokamai.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai