„Santaka“ / Vilniuje ir Kaune per pietus užsieniečiai studentai kviečia pasivaišinti sumuštiniais / Iniciatyvos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Veda ir groja įvairiuose pobūviuose, vestuvėse, jubiliejuose. Linksma muzika ir gera nuotaika Jūsų šventėse. Tel. 8 681 59 207.
Galioja iki: 2023-12-09 15:29:37

Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-17 16:47:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Iniciatyvos

Dalinkitės:  



Vilniuje ir Kaune per pietus užsieniečiai studentai kviečia pasivaišinti sumuštiniais


Vilniuje ir Kaune liepos 19 d. pietų pertraukos metu susipažinti su kitomis kultūros kvies neįprastas piknikas – „Sumuštiniai aplink pasaulį“.

Jų metu Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų dalyviai – užsieniečiai, lituanistinių mokyklų mokytojai bei Baltistikos centrų dėstytojai iš daugiau nei 35 pasaulio valstybių – vaišins miestiečius savo gamybos sumuštiniais.

Renginio tikslas – tiek Vilniaus, tiek Kauno gyventojus ir svečius supažindinti su užsieniečiais, besimokančiais lietuvių kalbos, pažinti jų skirtingas kultūras bei tradicijas. „Mes tradicinę pietų pertrauką siūlome iškeisti į pikniką, kuriame trumpam galėsite pakeliauti po Meksiką, Argentiną, Belgiją, Vokietiją, Sakartvelą ir kitas šalis. Sumuštinis ar užkandis atveria mums skonio kelionę, tai dar ir galimybė pabendrauti su užsieniečiu. Įdomu, jog lietuviai su užsieniečiais bendrauja ne tik angliškai, lietuviškai, bet bando susikalbėti ir ispaniškai ar vokiškai“, – sako viena iš renginio organizatorių VDU Švietimo akademijos Lituanistikos ir tarptautinių programų centro vadovė Vilma Leonavičienė.


Kadangi sumuštinis yra toks patiekalas, kurios sudėtines dalis galima interpretuoti kaip tik nori, o ingredientų rasti bemaž visame pasaulyje, užsieniečiams lengva pagaminti savo šaliai būdingą sumuštinį ar užkandį. „Kadangi renginys vyksta ne pirmus metus, per jo istoriją teko valgyti gurmanišką japonišką ar singapūrietišką užkandį. Beje, egzotinių šalių užsieniečiams gardumynas būna mūsų lietuviškas sumuštinis ar lašiniai bei skilandis“, – sako V. Leonavičienė.

Beje, per lietuvių kalbos paskaitas užsieniečiai su dėstytojais kepa ir lietuvišką kugelį ar gamina šaltibarščius. „Taip studentai mokosi ne tik naujų žodžių, papildo savo žodyną, bet neria ir į lietuvišką gastronomijos kelionę, susibičiuliauja tarpusavyje. O kugeliui iškepus, užsieniečiai jį ragauja, dažniausiai lieka patenkinti patiekalu. Ne kartą per virtualias paskaitas teko užsieniečius mokyti gaminti ir šaltibarščius. Dažnam užsieniečiui būna nuostaba, jog ši sriuba yra valgoma“, – sako kursų dėstytoja Greta Botyriūtė-Skiotienė.

Šiais lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursais VDU Kaune ir Vilniuje kontaktiniu bei nuotoliniu būdu mokosi 110 užsieniečių, lituanistinių mokyklų mokytojų bei Baltistikos centrų dėstytojų. Kursų organizatorė pastebi, pastaraisiais metais lyderiauja trečiųjų šalių gyventojai. „Be abejo, karas Ukrainoje padarė įtaką, jog lietuvių kalbos mokosi vis daugiau ukrainiečių. Tačiau šiemet turime studentų iš Saudo Arabijos, Meksikos, Australijos, Argentinos, kurie jau spėjo įsimylėti lietuvių kalbą bei Lietuvą“, – teigia V. Leonavičienė.


Renginį organizuojantis VDU kvies ne tik paragauti skirtingų skonių sumuštinių, apsilankyti „Kalbų kavinėje“ ir pabendrauti su užsieniečiais, bet ir prisijungti prie iniciatyvos „Aš su Ukraina“ ir atnešti kanceliarinių prekių, skirtų Ukrainos centro vaikams.

Renginys VDU Kaune vyks S. Donelaičio g. 28, skvere, Vilniuje – T. Ševčenkos g. 31, kieme.



Publikuota: 2023-07-18 15:54:16

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Vilkaviškis tęsia tradiciją – puošiama dovanota eglė
* Paskirstyti milijonai, uždarytos bibliotekos ir įsteigtas Sveikatos centras
* Prieš istorines kovas – netikėtos kliūtys
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip išgyvenate adventą?
Gyvenu džiugiu laukimu.
Noriu daugiau ramybės, mažiau šurmulio.
Labiau spaudžia reikalai, darbai.
Kaip ir visas dienas iki jo.



Kalbos patarimai

„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“?
Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai