„Santaka“ / Jauni muzikantai ateitį regi Vilkaviškyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda javų kombainą VOLVO 1000 su šiaudų smulkintuvu (3 m pjaunamoji), traktorių CASE JX1100U su frontaliniu krautuvu. Tel. 0 615 11933.
Galioja iki: 2024-06-24 13:28:16Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2023-06-01 16:07

Dalinkitės:  


Justas Plioplys (dešinėje) bei Ignas Skučas viliasi, kad klausytojai jų atliekamas dainas mėgs ir po daugelio metų.

Autoriaus nuotr.


Jauni muzikantai ateitį regi Vilkaviškyje

Andrius GRYGELAITIS


Vilkaviškiečiai Justas Plioplys ir Ignas Skučas puikiai žinomi ne tik mūsų rajone, bet ir už jo ribų. Jiedu – visoje šalyje sparčiai populiarėjančios muzikos grupės „Projektas“ nariai.


Mėgaujasi darbais


Muzika Justo ir Igno gyvenimuose užima labai svarbią vietą. Nuo vaikystės grojantys ir dainuojantys jaunuoliai net ir po studijų pasirinko su muzika susijusius darbus. Justas Vilkaviškio kultūros centre dirba techniniu renginių koordinatoriumi, o Ignas Vilkaviškio muzikos mokykloje norinčiuosius moko gitaros paslapčių. Tiesa, tik pagal neformaliąją ugdymo programą. Dėstyti pagal formalųjį švietimą papildančią ugdymo programą I. Skučas kol kas negali, kadangi neturi būtino muzikinio išsilavinimo. Universitete jis yra baigęs elektronikos inžineriją, tačiau vis dažniau pagalvoja ir apie muzikos studijas. Tai būtų naudinga ne tik pačiam Ignui, bet ir muzikos mokyklai, kadangi gitaros mokytojų įstaigoje labai trūksta.

Tuo tarpu Justui – kiek lengviau. Jis dirba pagal įgytą specialybę.

„Vos baigęs 12 klasių įsidarbinau Vilkaviškio kultūros centro Klausučių padalinyje. Kai pradėjau kūrybos pramogų industrijos studijas, daug kas jau buvo žinoma. Mano darbas susijęs su garso ir šviesų reguliavimu, įvairių renginių organizavimu. Visa tai patiko nuo pat mažens, tad labai džiaugiuosi savo darbu. Be to, čia nėra jokios monotonijos, kas man yra labai svarbu“, – džiaugėsi J. Plioplys.Savo darbu mėgaujasi ir I. Skučas, kuris teigė lengvai randantis bendrą kalbą tiek su mokyklinio amžiaus, tiek su suaugusiais mokiniais.

„Gitara man labai patinka. Su šiuo instrumentu mokinius stengiuosi išmokyti ne tik groti, bet ir atlikti įvairių muzikinių triukų, kurių neįmanoma surasti net internete. Ugdymo procese bandau išnaudoti visą sukauptą patirtį“, – teigė I. Skučas.


Patogi vieta


Didžioji dalis jaunuolių baigę studijas pasilieka gyventi didmiesčiuose ir į gimtines grįžta tik aplankyti tėvų bei artimųjų. Visgi Justą ir Igną reikėtų laikyti išimtimi iš taisyklės. Abu vaikinai džiaugiasi gyvenimu Vilkaviškyje ir iš čia keltis kur nors kitur bent jau kol kas tikrai nežada.

„Vilkaviškis – geras miestas gyventi. Jei negali rasti laimės ten, kur esi, greičiausiai jos niekur nepavyks surasti. Be to, daug svarbiau ne kur gyveni, o su kuo. Mums Vilkaviškis – patogi vieta. Būdami čia galime dažniau susitikti bei aptarti grupės reikalus. O ir pažinčių Vilkaviškyje turime gana nemažai, tad visa tai padeda greičiau sugeneruoti bei įgyvendinti idėjas“, – kalbėjo I. Skučas.


Ruošiasi pristatyti albumą


Grupė „Projektas“, kuriai ir priklauso Justas bei Ignas, skaičiuoja aštuntus metus. Kadaise idėja kurti kolektyvą gimė J. Plioplio galvoje. Jis apie tai prasitarė bičiuliui I. Skučui, su kuriuo kartu dainavo Editos Linkevičienės vadovaujamoje vokalinėje studijoje „Akimirka“. Galiausiai pasitarę abu jaunuoliai nusprendė įgyvendinti intriguojantį sumanymą.Iš pradžių grupėje, be Justo ir Igno, grojo dar du nariai, tačiau šiems išvykus į užsienį prie kolektyvo prisijungti pasiūlyta Joriui Juškauskui. Būtent ši trijulė galiausiai nusistovėjo ir iki šiol kone kiekvieną savaitę savo atliekamomis dainomis džiugina visos šalies klausytojų širdis.

Įvairūs privatūs vakarėliai, vasaros šventės, gyvo garso koncertai – tai tik dalis renginių, kuriuose galima išvysti koncertuojančius „Projekto“ narius.

Šią vasarą grupę bus galima išgirsti Gižuose bei Klausučiuose vyksiančiose vasaros šventese. Beje, liepos 8 d. Klausučiuose vyksiančiame renginyje bus pristatytas ir pirmasis „Projekto“ albumas „Du perlai“. Jame bus 10 autorinių kolektyvo dainų.

„Šiuo metu intensyviai ruošiamės albumo pristatymui. Atrodo, kad darbų dar liko labai daug, o laiko – labai mažai. Atvyksiančiųjų į koncertą laukia nemažai staigmenų“, – žadėjo J. Plioplys.


Labiau nuvargsta


Grupės nariai Klausučius albumui pristatyti pasirinko neatsitiktinai. Būtent čia įvyko penkmetį šventusio „Projekto“ koncertas, po kurio kolektyvo populiarumas ėmė augti kaip ant mielių. Klausučiuose gerbėjams buvo pristatytas ir pirmasis autorinis grupės singlas „Du perlai“, kuris vėliau ne vieną savaitę sukosi radijo stočių eteriuose.„Kartą nuvykę groti į vieną šventę paklausėme užsakovės, iš kur ši apie mus sužinojo. Ji teigė, jog per radiją išgirdo „Projekto“ dainą ir vėliau internete susirado mūsų kontaktus. Manau, kad grupės populiarumas pradėjo augti, kai tapome žinomi už rajono ribų. Buvo metai, kai Vilkaviškio rajone sulaukėme vos vieno ar dviejų užsakymų groti, o kone kas savaitgalį traukdavome į Žemaitiją“, – prisiminė J. Plioplys.

Šiuo metu „Projekto“ nariai laisvų savaitgalių beveik neturi. Nepaisant to, jie džiaugiasi įtemptu grafiku bei tikisi, kad net ir po dešimties metų klausytojai vis dar mėgs jų dainas bei gausiai rinksis į grupės koncertus.

Patys muzikantai ateityje norėtų dažniau rengti savo autorinius pasirodymus bei šiek tiek rečiau koncertuoti privačiose šventėse.

„Privačiame vakarėlyje muzikantai būna įdomūs pirmąjį pusvalandį, o vėliau šventė vyksta sava eiga. Didesniame koncerte žiūrovų dėmesys visą laiką būna prikaustytas prie scenos. Nesvarbu, kad koncertai trunka tik valandą, bet per juos nuvargstame daug labiau nei tarkime per, šešių valandų privatų vakarėlį“, – pasakojo J. Plioplys.


Kuriozų netrūksta


Ilgiausiai muzikantai yra koncertavę keturias dienas iš eilės. Visgi dabar jie vargu, ar vėl tam ryžtųsi. Anot pašnekovų, fiziškai tai atlaikyti nėra labai sunku, tačiau po tokio maratono kenčia balso stygos.

Per koncertus neapsieinama ir be kuriozų. Kai kurie iš jų pasibaigia laimingai ir vėliau kelia tik juoką, o kai kada kyla rimtesnių bėdų. Pavyzdžiui, grojant per vieną privatų renginį nutrūko Igno gitaros diržas ir instrumentas tėškęsis į grindis sulūžo.Savus tekstus įsiminti sunkiau

Per beveik aštuonerius metus „Projektas“ turėjo begalę koncertų. Kai kurie iš jų ilgam įstrigo muzikantų atmintyse.

Bene smagiausia kolektyvo nariams prisiminti šį pavasarį Vilkaviškio laisvalaikio centre „Topolis“ vykusius du koncertus, į kuriuos bilietai buvo „iššluoti“ akimirksniu. Nemaža dalis nuopelnų dėl pavykusių koncertų tenka kultūrinės veiklos vadybininkui Ramūnui Puodžiūnui, kuris dažnai padeda įgyvendinti pačius įvairiausius sumanymus.

Kurį laiką „Projektas“ dainavo kitų muzikantų kūrinius – vadinamuosius koverius. Pastaruoju metu į repertuarą įtraukiama vis daugiau savos kūrybos dainų.

„Priešingai nei dauguma kitų muzikantų, koncertų metu neturime suflerių ar paslėptų tekstų, į kuriuos pamiršę žodžius galėtume pasižiūrėti. Viską stengiamės išmokti mintinai. Įdomu tai, kad kitų atliekamus kūrinius įsimename lengvai, o savo kūrybos tekstus kartais primirštame“, – juokėsi Justas.
Padeda poezija


Pašnekovai pasakojo, kad parašyti kūrinį nėra lengva užduotis. Idėjų semiamasi pačiose įvairiausiose vietose. I. Skučo teigimu, tekstų kūryboje neretai pasitarnauja poezija.

„Eilėraščiai padeda lavinti atmintį, praplečia žodyną. Dažniausiai dainas įkvepia kokia nors galvoje gimusi frazė, kuri tinka melodinei linijai. Mums kurti muziką yra lengviau nei žodžius. Kartais koks nors mintyse gimęs kūrinys dienos šviesą gali išvysti prabėgus ne vieniems metams. Pavyzdžiui, naujausia mūsų daina „Leiski sapnuot“ buvo pradėta kurti prieš dvejus metus. Tai – mūsų pirma autorinė daina, kuriai patys rašėme tiek muziką, tiek žodžius. Ankstesnių mūsų kūrinių autorystė priklauso kitiems asmenims“, – pasakojo I. Skučas.

Jis teigė, jog vienas iš didžiausių grupės narių troškimų – dainuoti kuo daugiau savo kūrybos dainų.

„Dabar mes vis dar perdainuojame nemažai kitų autorių kūrinių. Norėtųsi, kad ateityje kiti muzikantai atliktų mūsų dainas“, – kalbėjo Ignas.

Tiek jis, tiek Justas taip pat puoselėja svajonę įrašyti dainą su žinomais šalies atlikėjais. Ignas labiausiai norėtų bendradarbiauti su Česlovu Gabaliu, o Justas – su Irūna Puzaraite-Čepononiene.Galerija: Grupė „Projektas“
Publikuota: 2023-06-01 16:07:45

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vieni nori alyvų, kiti – vejos ir atverto vaizdo
* Muziejininkės darbas – išsipildžiusi vaikystės svajonė
* Interjero dizainerė: „Svarbiausia – erdvių suplanavimas, o ne sienų spalva“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai