„Santaka“ / Šakiuose lakštingalos pranašauja turtingą muzikinę vasarą / Kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kultūra

Dalinkitės:  Šakiuose lakštingalos pranašauja turtingą muzikinę vasarą


Kai pragysta lakštingalos, ženklas aiškus ir viltingas – netruks prasidėti ir muzikos festivalis „Beatričės vasaros“. Šiemet jau tryliktasis profesionaliosios muzikos renginių ciklas išliks ištikimas savo kertinei idėjai – nuo birželio iki pat vėlyvo rugpjūčio skleisti muzikos žanrų įvairovę, pristatyti išskirtinius šalies ir užsienio atlikėjus bei pasisvečiuoti ypatingose rajono vietose, neaplenkiant Ilguvos dvaro, kur ant aukšto Nemuno kranto prabėgo mūsų krašto lakštingalos Beatričės Grincevičiūtės vaikystė.

Šiemet programoje – devyni koncertai, pakviesiantys užsukti į Ilguvos bei Zyplių dvarus, Sudargą, Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo ir Šakių evangelikų liuteronų bažnyčias. Festivalio programa įvairi savo žanrine tematika, todėl peno sielai ras įvairios muzikos mėgėjai. O tiems, kurie neabejingi muzikos ir gastronomijos duetui – išskirtinė galimybė vasaros sekmadienio popietę pasinerti į dvaro virtuvės receptų interpretacijas „Beatričės piknike“ Ilguvoje.

Festivalis tradiciškai prasidės simfonine muzika Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje. Birželio 10 d. festivalio pradžią iškilmingai skelbs Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir mecosopranas Ieva Prudnikovaitė-Pitrėne. Orkestrui diriguos Modestas Barkauskas - vienas ryškiausių jaunosios kartos talentų, bendradarbiaujantis su daugeliu svarbiausių Lietuvos orkestrų. Jo profesionalumas yra įvertintas ne vienu svariu apdovanojimu. I.Prudnikovaitės-Pitrėnės žiūrovams pristatyti nebereikia – tai solistė, kurioje talentas ir charizma susitinka aukščiausiame taške. Ji kuria sudėtingiausius mecosoprano vaidmenis Eseno, Braunšveigo, Vienos, Sent Galeno, Rygos ir kt. operos teatruose, nuolat ieško naujų iššūkių ir puikiai save atskleidžia ne tik operos žanre. Programoje skambės G. Bizet, G. Gimenez, M. De Fall, A. Lara, A. Anderson, J. M.Cano kūriniai.„Kuriančių moterų klubas“ pakvies pakeliauti laiku ir Zyplių dvaro erdves pripildys žymių XX amžiaus moterų gyvenimo prabangos. Koncertas – performansas „Concert No.5”, skirtas operos žvaigždės Maria Callas ir mados imperijos įkūrėjos Coco Chanel jubiliejams atskleis savarankiškų, kuriančių, drąsių ir fatališkų asmenybių likimus, kurie dėl savo dramatizmo nepalieka abejingų.

Karo metais sugriautos senosios Sudargo bažnyčios erdvė savo ypatinga aura visuomet pritraukia festivalio lankytojus. Šiemet čia skambės Artūro Noviko džiazo mokyklos auklėtinių „Jazz Island“ atliekami kūriniai. Kolektyvo repertuare novatoriškai ir netikėtai atsiskleidžia įvairaus žanro muzika – daugiabalse a cappella dainuojantis kolektyvas pasiūlys pasiklausyti nuo įvairių tautų liaudies muzikos iki klasikinių kūrinių ar Lietuvoje bei visame pasaulyje populiarių dainų.

Išskirtinė ir kartu edukacinė programa šiemet, kaip ir pernai, laukia Ilguvoje. „Beatričės piknikas“ turėtų pamaloninti kiekvieno lankytojo skonį: ekskursija, susitikimas su muzikologe Zita Kelmickaite, įgarsinti prisiminimai apie Beatričę, užburiantys apylinkių vaizdai ir Zyplių dvaro virtuvės restorano „Kuchmistrai“ ruošiamos vaišės skambant visada nustebinti pasiruošusio pučiamųjų instrumentų virtuozo, multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio atliekamiems kūriniams.Po pertraukos festivalio lankytojams vėl duris atvers ir Šakių evangelikų liuteronų bažnyčia. Čia laukia dviejų svečių iš Kanados koncertas. Vienas jų - daugiau nei prieš ketvirtį amžiaus Kanadoje apsigyvenęs smuikininkas Atis Bankas, kuris laimėjęs milžinišką atranką pradėjo groti Toronto nacionaliniame simfoniniame orkestre, kita - Victoria Kogan - garsių smuikininkų Leonid Kogan ir Elizabeth Gilels anūkė, pradėjusi groti penkerių. Patyrę scenos meistrai – įsimintinas duetas: smuikininkas, dažnai atsiskleidžia kaip tikras muzikos filosofas, ir pianistė, žavinti savitomis kūrinių interpretacijomis.

Dar vienas jausmingas susitikimas, į kurį pakvies Lietuvos jaunosios kartos operos solistų kvartetas „Il senso“, suplanuotas Zyplių dvare. Susibūrę vos prieš trejetą metų sopranai Indrė Anankaitė, Ieva Barbora Juozapaitytė bei tenorai Laimonas Bendaravičius ir Kasparas Damulis turėjo bendrų tikslų: eiti pirmyn, nesustoti ir puoselėti bei skleisti muzikos grožį.

Po lengvesnio repertuaro, laukia tikrai neeilinis prisilietimas prie labiau „šiaurietiškos“ atmosferos. Griškabūdžio bažnyčioje koncertuosiantis tarptautinio pripažinimo sulaukęs Norvegijos džiazo pianistas Tord Gustavsen yra svarbi šios šalies džiazo scenos dalis, jis kūriniuose meistriškai supina džiazo istoriją ir lyrišką grožį, viską praturtindamas impresionistiniais peizažais ir meditacine atmosfera - tuo jis išsiskiria ir įsimena šiuolaikinės muzikos scenoje. Neabejojame – jo muzika liks ilgam ir „Beatričės vasaros“ klausytojų širdyse.Su pianistu Jean‘as-Marc‘as Luisada iš Prancūzijos festivalio gerbėjai jau turėjo progą susipažinti pernai ir įsitikinti, kad jis groja žiūrovų sieloms. Dažnai fortepijono poetu vadinamas J. M. Luisada šiemet Griškabūdyje koncertuos su Čekijos Talich styginių kvartetu, kuris pripažįstamas vienu geriausiu pasaulyje ir puikiai įkūnija Čekijos muzikos tradicijas. Tikrai verta tai patirti.

Jau tampa kone tradicija, kad vasara palydima ir festivalis uždaromas Zypliuose. Baigiamuosius akordus dovanos NIKO – naujų idėjų kamerinis orkestras. Jį kompozitorius ir dirigentas Gediminas Gelgota įkūrė 2016 metais, kolektyvas yra Vilniaus miesto Rotušės rezidentas, nuolatos atstovaujantis Vilniaus ir Lietuvos vardui svarbių diplomatinių misijų metu, bendradarbiaujantis su pasaulinio lygio atlikėjais. Sakoma, kad NIKO geriausiai apibūdina žodžiai: muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė.

Už galimybę surengti festivalį organizatoriai dėkingi Lietuvos kultūros tarybai, Šakių rajono savivaldybei, Šakių krašto verslo įmonėms ir atskiriems žmonėms, kurie lieka ištikimi profesionalaus meno rėmėjai ir supranta šio festivalio svarbą gimtajam kraštui. Ir, žinoma, šis festivalis netektų prasmės be auditorijos – dėkojame visiems – ir tiems, kurie jau tapo ištikimais gerbėjais, ir tiems, kurie „Beatričės vasaras“ dar tik atranda.

Tebūna ateinanti vasara dosni šilumos, įsimintinų akimirkų ir dvasią praturtinančių potyrių!

Festivalio organizatoriai

FESTIVALIO PROGRAMA

Birželio 10 d. , 18 val. Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčia

Festivalio pradžios koncertas

Atlikėjai: NACIONALINĖS FILHARMONIJOS SIMFONINIS ORKESTRAS.

Dirigentas Modestas Barkauskas, solistė Ieva Prudnikovaitė-Pitrėnė (mecosopranas). Programoje: G.Bizet, G.Gimenez, M.De Fall, A.Lara, A.Anderson, J.M.Cano.

Bilieto kaina – 15 Eur, senjorams, moksleiviams - 10 Eur, koncerto dieną bilieto kaina - 15 Eur, nuolaida netaikoma.

Bilietus galima įsigyti https://www.ticketmarket.lt, Šakių kultūros centro bilietų kasoje ir 1 val. prieš koncertą vietoje.

Birželio 18 d. , 18 val. Zyplių dvaras

Atlikėjai: Kuriančių moterų klubas „Concert No.5“

DOVILĖ KAZONAITĖ (operos, klasikinės muzikos atlikėja)

AISTĖ LASYTĖ (aktorė, dainininkė)

RŪTA MIKELAITYTĖ-KAŠUBIENĖ (pianistė)JOLANTA TALAIKYTĖ (dizainerė)

Bilieto kaina - 15 Eur, senjorams, moksleiviams - 10 Eur, koncerto dieną bilieto kaina - 15 Eur, nuolaida netaikoma.

Bilietus galima įsigyti https://www.ticketmarket.lt, Šakių kultūros centro bilietų kasoje ir 1 val. prieš koncertą vietoje.

Liepos 1 d., 18 val. Sudargo buvusios bažnyčios vieta (miestelio centre)

Atlikėjai: JAZZ ISLAND Artūro Noviko džiazo mokyklos auklėtiniai

Bilieto kaina - 15 Eur, senjorams, moksleiviams - 10 Eur, koncerto dieną bilieto kaina - 15 Eur, nuolaida netaikoma.

Bilietus galima įsigyti https://www.ticketmarket.lt, Šakių kultūros centro bilietų kasoje ir 1 val. prieš koncertą vietoje.

Liepos 9 d., 15 val. Ilguvos dvaras

BEATRIČĖS PIKNIKAS

Programoje:

15 val. Ekskursija po Ilguvos dvaro ir bažnyčios kompleksą

16 val. susitikimas ir pokalbis su muzikologe Zita Kelmickaite, pažintis su Beatričės Grincevičiūtės įrašų fondu

17 val. Zyplių dvaro virtuvės restorano „Kuchmistrai“ rengiamas piknikas18 val. Saulius Petreikis ir styginių sekstetas, programa „Jūrėse“

Renginys nemokamas

Pikniko rinkinius galima įsigyti https://kuchmistrai.lt/

Liepos 16 d., 18 val. Šakių evangelikų liuteronų bažnyčia

Atlikėjai:

ATIS BANKAS (smuikas, Kanada)

VICTORIA KOGAN (fortepijonas, Kanada)

Bilieto kaina - 15 Eur, senjorams, moksleiviams - 10 Eur, koncerto dieną bilieto kaina - 15 Eur, nuolaida netaikoma.

Bilietus galima įsigyti https://www.ticketmarket.lt, Šakių kultūros centro bilietų kasoje ir 1 val. prieš koncertą vietoje.

Liepos 30 d., 18 val. Zyplių dvaras

Atlikėjai: IL SENSO

Ieva Barbora Juozapaitytė (sopranas)

Indrė Anankaitė (lyrinis sopranas­)

Laimonas Bendaravičius (tenoras)

Kasparas Damulis (tenoras)

Bilieto kaina - 15 Eur, senjorams, moksleiviams - 10 Eur, koncerto dieną bilieto kaina - 15 Eur, nuolaida netaikoma.

Bilietus galima įsigyti https://www.ticketmarket.lt, Šakių kultūros centro bilietų kasoje ir 1 val. prieš koncertą vietoje.Rugpjūčio 6 d., 18 val. Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčia

Atlikėjai: TORD GUSTAVSEN (džiazo pianistas, Norvegija)

Bilieto kaina - 20 Eur, senjorams, moksleiviams - 15 Eur, koncerto dieną bilieto kaina - 20 Eur, nuolaida netaikoma.

Bilietus galima įsigyti https://www.ticketmarket.lt, Šakių kultūros centro bilietų kasoje ir 1 val. prieš koncertą vietoje.

Rugpjūčio 13 d., 18 val. Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčia

Atlikėjai: JEAN-MARC LUISADA (fortepijonas, Prancūzija) ir TALICH KVARTETAS (Čekija)

Bilieto kaina - 15 Eur, senjorams, moksleiviams - 10 Eur, koncerto dieną bilieto kaina - 15 Eur, nuolaida netaikoma.

Bilietus galima įsigyti https://www.ticketmarket.lt, Šakių kultūros centro bilietų kasoje ir 1 val. prieš koncertą vietoje.

Rugpjūčio 27 d., 18 val. Zyplių dvaras

Atlikėjai: NIKO - Naujų idėjų kamerinis orkestras

Dirigentas ir meno vadovas Gediminas GelgotasOrkestro nariai:

Augusta Jusionytė (smuikas)

Dalia Simaškaitė (smuikas)

Julija Ivanovaitė (smuikas, altas)

Liudvikas Silickas (violončelė)

Augustinas Sokalski (violončelė)

Vincas Bačius (kontrabosas)

Bilieto kaina - 20 Eur, senjorams, moksleiviams - 15 Eur, koncerto dieną bilieto kaina - 20 Eur, nuolaida netaikoma.

Bilietus galima įsigyti https://www.ticketmarket.lt, Šakių kultūros centro bilietų kasoje ir 1 val. prieš koncertą vietoje.Publikuota: 2023-05-31 13:30:28

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* „Lions“ kongrese Lietuvai atstovavo dvi vilkaviškietės
* Vieną klientą žemėtvarkininkės konsultuoja dviese
* „Sveikatos“ legionieriai tiki komandos sėkme
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai