„Santaka“ / Apie ąžuolus – Basanavičynės ir visos Lietuvos / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Ekskursiją po Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną vedė vyresn. muziejininkė Agnė Brazaitienė (centre), o apie ąžuolyno problemas kalbėjo muziejaus vedėja Rūta Vasiliauskienė (pirma iš kairės).

Kęstučio INKRATOS nuotr.


Apie ąžuolus – Basanavičynės ir visos Lietuvos


Jono Basanavičiaus gimtinėje įvyko konferencija „Kalbantys ąžuolai – Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno ateitis ir ąžuolų apsauga Lietuvoje“.

Šis renginys – prof. dr. Vygando Čapliko, Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno iniciatyvinės grupės nario, ilgamečio seminaro-konferencijos „Ąžuolas Lietuvoje ir Europoje“ tradicijos tąsa.

Konferencijoje buvo perskaityta net 13 pranešimų, padedančių geriau įsigilinti į ąžuolų reikšmę formuojantis mūsų kultūrai, tradicijoms ir gyvenimo būdui. Daug dėmesio buvo skirta Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno istorijai, jo ateities vizijai bei dabarties iššūkiams, su kuriais susiduria pavieniai ąžuolai ir ąžuolynai Lietuvoje.

Diena prasidėjo ekskursija po nuolat augantį, besikeičiantį mūsų tautos nepriklausomybės simbolį, pasodintą žmonių iš visos Lietuvos, – Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną, kuris 2024 m. pavasarį minės 35-ąjį gimtadienį. Pasivaikščiojimą baigėme džiaugdamiesi ir matydami, kad tądien į muziejų atvykę Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai pasodino savuosius ąžuoliukus.


Renginio pradžioje ūpą pakėlė Marijampolės folkloro ansamblio „Žibinyčia“ (vad. Žydrūnas Rutkauskas) melodijos.

Pirmojoje konferencijos dalyje, skirtoje ąžuolų istorijai ir tautos kultūriniam identitetui, pranešimus skaitė prof. Vykintas Vaitkevičius, habil. dr. Nijolė Laurinkienė bei doc. Virginijus Kašinskas.

Prof. V. Vaitkevičius pristatė ir apibendrino Lietuvos alkų (šventųjų miškų) tyrimų medžiagą, dr. N. Laurinkienė – ąžuolo vaizdinį baltų mitologijoje, o doc. V. Kašinskas kalbėjo apie medį mūsų pasaulėjautoje.

Antrojoje konferencijos dalyje doc. dr. Ričardas Skorupskas ir Zita Bitvinskaitė prisilietė prie ąžuolo Lietuvos kraštovaizdyje temos. Pranešėjai siūlė pasvarstyti, kaip reikėtų saugoti medžius, kuriuos būtų galima pavadinti seniausiais mūsų kraštovaizdžio istorijos liudininkais.

Į ąžuolus pažvelgti kaip į gyvąjį paveldą trečiojoje konferencijos dalyje kvietė dr. Virgilijus Baliuckas, Algis Davenis, Juozas Girinas. Renginio dalyviai susipažino su apibendrinta Lietuvos ąžuolų genetinių tyrimų medžiaga, ąžuolynų atkūrimo patirtimi, sužinojo, kokios gyvybės rūšys klesti ir yra priklausomos nuo šio medžio.


Ketvirtojoje renginio dalyje per gerosios patirties pavyzdžius, kuriais pasidalijo dr. Giedrė Godienė, Ingrida Sarkanaitė, Valdas Pukas, Vita Gelūnienė ir Austė Juozapaitytė, prieita prie šiuo metu itin aktualios ąžuolų apsaugos temos.

Mūsų nacionaliniam medžiui skirtą konferenciją baigėme bendrakūros sesija, tai yra Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno ateities koncepcijos-vizijos sukūrimu ir tolesnių veiksmų, skatinančių Lietuvos ąžuolų apsaugą, aptarimu.

Vakarop, perskaičius pranešimus, renginys įgavo pagreitį – šimtai svečių atvyko pasiklausyti Europos muziejų nakčiai skirto charizmatiškųjų, nuolat improvizuojančių ir nepakartojamus pasirodymus žiūrovams dovanojančių Sauliaus Petreikio ir Domanto Razausko koncerto „Vėjas per tavo kelius“.

Jono Basanavičiaus gimtinės inf.



Publikuota: 2023-05-29 10:41:11

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jauni kopūstų augintojai sunkumams nepasiduoda
* Remontuojamos gatvės vienus piktina, kitus džiugina
* Universitete susitelkusiems senjorams svarbu, ką vertingo jie padaro miestui
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kada mokate mokesčius?
Kai tik gaunu sąskaitas.
Mėnesiui baigiantis.
Keliskart per metus.
Kai pradeda grasinti anstoliais.
Aš mokesčių nemoku.



Kalbos patarimai

Gladiolė ar kardelis?
Šios vilkdalgių šeimos daugiametės svogūninės gėlės (lot. gladiolus ) lietuviškas botaninis pavadinimas – kardelis. Gladiolė – tarptautinis žodis. Taigi vartotini abu žodžiai.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai